Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilijai Matačiūnaitei „Eurovizijoje“ nepasisekė – Lietuva į finalą nepateko

Vilija Matačiūnaitė ir Šarūnas Kirdeikis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vilija Matačiūnaitė ir Šarūnas Kirdeikis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakarą LRT televizija tiesiogiai transliavo antrąjį televizijos dainų konkurso „Eurovizija 2014“ pusfinalį, kuriame susikovė 15-os Europos valstybių dainininkai. Septintu numeriu šiame pusfinalyje pasirodė ir Lietuvos atstovė Vilija Matačiūnaitė. Transliacijos pabaigoje paaiškėjo, kurie 10 iš jų pateko į konkurso finalą. Tai dainininkai iš Šveicarijos, Slovėnijos, Lenkijos, Rumunijos, Norvegijos, Graikijos, Maltos, Baltarusijos, Suomijos ir Austrijos. Lietuva šiemet finale nepasirodys.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Antrame „Eurovizijos“ pusfinalyje susikovė Maltos, Izraelio, Norvegijos, Gruzijos, Lenkijos, Austrijos, Lietuvos, Suomijos, Airijos, Baltarusijos, Makedonijos, Šveicarijos, Graikijos, Slovėnijos ir Rumunijos atstovai. 

Į finalą iš pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio jau pateko dešimt šalių: Juodkalnija, Vengrija, Ukraina, Rusija, Armėnija, Azerbaidžanas, San Marinas, Švedija, Nyderlandai ir Islandija. Į finalą tiesiai deleguoti šešių  valstybių atstovai: Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Vokietijos, Danijos, Italijos, Prancūzijos.

Stebėdami antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį lietuviai galėjo balsuoti už labiausiai patikusius dainininkus, tačiau už Lietuvos atstovę Viliją Matačiūnaitę balsuoti lietuviams nebuvo neleidžiama.

Antrojo pusfinalio dalyvių vertinimais kviečia pasidalinti ir skaitytojų portalas Ikrauk.lt.

Šiais metais „Eurovizijos“ dainų konkursas vyksta Danijoje, Kopenhagoje, „B&W Hallerna“ arenoje. 

Antrąjį „Eurovizijos“ konkurso pusfinalį pradėjo Maltos atstovai „Firelight“, atlikę dainą „Coming Home“. Tai – kantri muzikos stiliaus elementų daina, grupės nariai scenon atsinešė daug muzikos instrumentų. Maltiečių pasirodymas – statiškas ir kuklus, tačiau jaukus. Publiką jie pavergti bandė nuoširdumu ir paprastumu.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Maltos atstovai „Firelight“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Maltos atstovai „Firelight“

Antroji scenoje – Izraelio atstovė Mei Finegold – atliko dainą „Same Heart“. Išskirtinis yra šios daininkės balsas – itin žemas, sodrus. Jos dainoje nestinga roko ir pankroko muzikos stilių elementų, pati dainininkė scenoje atrodė nuožmi ir užtikrinta. Jai talkino dvi kūnus apnuoginusiais triko pasipuošusios šokėjos.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Izraelio atstovė Mei Finegold
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Izraelio atstovė Mei Finegold

Norvegijos atstovas Carlas Espenas scenoje atliko lyrišką ir dramatišką kūrinį „Silent Storm“. Kūrinys ypatingas tuo, kad pagrinde girdimas tik atlikėjo balso ir fortepijono skambesys, kartais pasigirsta styginių instrumentų akomponimentas. Drauge su norvegu scenoje pasirodė pianistas, keturi smuikininkai.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Norvegijos atstovas Carlas Espenas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Norvegijos atstovas Carlas Espenas

Gruzijos atstovai – grupė „The Shin“ ir Mariko – scenoje atliko dainą „Three Minutes to Earth“. Kūrinyje nestinga kaukazietiškos muzikos elementų, pati daina – itin kitoniška ir originali. Itin originali pasirodė ir scenografija – į sceną gruzinai atsitempė parašiutą, kuris ore plevėsavo viso pasirodymo metu. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Gruzijos atstovai – grupė „The Shin“ ir Mariko
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Gruzijos atstovai – grupė „The Shin“ ir Mariko

Penktieji scenoje – Lenkijos atstovai: prodiuseris Donatanas ir atlikėja Cleo su merginų grupe. Jos atliko dainą „We are Slavic“, kuri per trumpą laiką jau spėjo įsigalėti Europos radijo stočių topuose.

Šia daina kolektyvas pasakoja stereotipus apie Rytų Europą – dainuoja apie neįtikėtiną merginų grožį. Scenoje pasirodė šešios merginos, visos jos, pasipuošusios tautinius kostiumus menančiais drabužiais, demonstravo seksualumą – apnuogintas krūtis, plikas kojas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Lenkijos atstovės  Donatan ir Cleo
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./  Lenkijos atstovė Cleo su merginų grupe

Šeštu numeriu į „Eurovizijos“ sceną žengė labiausiai aptarinėjama šių metų dalyvė – barzdota Austrijos atstovė Conchita Wurst, atlikusi dainą „Rise Like a Phoenix“. Austrijos atstovė – vienintelė transeksualė šių metų konkurse, tačiau „Eurovizijoje“ tokia – tikrai ne pirma. Jos daina – lyriška, rami, reikalaujanti didelių vokalinių galimybių, pasakojanti žiūrovui apie vidines žmogaus transformacijas. Pasirodymas – įspūdingas: scenoje Conchita stovėjo vienui viena, žiūrovą užburti bandė savo energija.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Austrijos atstovė Conchita Wurst
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Austrijos atstovė Conchita Wurst

Į sceną žengė Lietuvos atstovė Vilija Matačiūnaitė: kaip žinia, jai „Eurovizijoje“ talkina šokėjas Šarūnas Kirdeikis ir trys pritariančiosios vokalistės. Dainininės pasirodymas praėjo sklandžiai ir be nesklandumų. Scenoje ji atrodė užtikrinta ir neklydo. Vilija buvo įsijautusi į vaidmenį, spinduliavo charizmą. 

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vilija Matačiūnaitė ir Šarūnas Kirdeikis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vilija Matačiūnaitė ir Šarūnas Kirdeikis

Po lietuvės atėjo metas pasirodyti Suomijos atstovams „Softengine“ – „indie rock“ muzikos stiliaus grupei. Jų daina – „Something Better“ – skamba šiek tiek panašiai į grupės „Kings Of Leon“ kūrybą. Suomija į šiuos muzikantus deda daug vilčių – tiki, kad eurovizinėje scenoje pasirodęs jaunimas ilgainiui taps didelėmis garsenybėmis. Pasirodė jie paprastai ir skoningai, tačiau neparodė nieko per daug ypatingo – scenoje atrodė kaip daugelis roko muzikantų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Suomijos atstovai „Softengine“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Suomijos atstovai „Softengine“

Kiti scenoje – Airijos atstovai „Can-Linn“ ir Kasey Smith. Jų daina vadinasi „Heartbeat“, yra papuošta folk stiliaus muzikos motyvais. Pats kūrinys – lengvai įsimenančios melodijos, nuotaikingas, tačiau nėra perdėm išsiskiriantis ar efektingas. Pagrindinė vokalistė scenoje buvo pasipuošusi aukso spalvos suknele, jai talkino du šokėjai ir smuikininkė. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Airijos atstovai „Can-Linn“ ir Kasey Smith
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Airijos atstovai „Can-Linn“ ir Kasey Smith

Baltarusijos atstovas Teo „Eurovizijoje“, kaip ir latvis, uždainavo apie sūrio pyragą – jo daina vadinasi „Cheesecake“. Ši daina – taip pat nuotaikinga ir paprasta, tačiau ne prasta. Atlikėjas dainą skyrė savo merginai ir dainuoja apie jųdviejų santykius. Scenoje jis parodė stilingą šokį, jam pritarė keli kostiumuoti vaikinai – šokėjai ir pritariantieji vokalistai.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Baltarusijos atstovas Teo
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Baltarusijos atstovas Teo

Makedonijos atstovė Tijana „Eurovizijoje“ atliko romantišką dainą „To the Sky“, kuri, kaip ir kelios kitos, prieš konkursą taip pat spėjo rasti savo pozicijas Europos radijo stočių topuose. Scenoje originalios išvaizdos moteris stovėjo ne viena – jai taip pat, kaip ir Vilijai, talkino šokėjas. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Makedonijos atstovė Tijana
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Makedonijos atstovė Tijana

Šveicarijos atstovas Sebalteris konkurse atliko kūrinį „Hunter of Stars“. Ši daina klausytojams taip pat pasakoja apie dviejų žmonių santykius, kūrinys yra smagaus ir nuotaikingo skambesio. Daina itin lengvai įsimena - konkurso užkulisiuose ketvirtadienį ją jau švilpavo ir Lietuvos atstovas Šarūnas Kirdeikis. Paprastumas ir įsimintina melodija, taip pat puiki nuotaika - Šveicarijos privalumai.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Šveicarijos atstovas Sebalteris
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Šveicarijos atstovas Sebalteris

Toliau pasirodė Graikijos atstovai „Freaky Fortune“ ir RiskyKidd, jie atliko dainą „Rise Up“. Europa vis dar atsimena pernykštį Graikijos pasirodymą „Eurovizijoje“, kai šeši nuotaikingi vyrai konkurse dainavo apie nemokamą alkoholį. Pasirodymas tada pateko į geriausiųjų penketuką. Šįmet graikai vėl dainuoja apie linksmybes – daina šiuolaikiško, šokių muzikos stiliaus, itin panaši į tas, kurios dabar sukasi pasaulio muzikos topų viršūnėse. Įdomus ir energingas buvo jų pasirodymas – graikai scenoje šokinėjo ant batuto, pasirūpino specialiaisiais efektais. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Graikijos atstovai „Freaky Fortune“ ir RiskyKidd
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Graikijos atstovai „Freaky Fortune“ ir RiskyKidd

Priešpaskutinė šiame pusfinalyje – Slovėnijos atstovė Tinkara Kovač, atlikusi dainą „Round And Round“, pasakojančią klausytojams apie gyvenimo prasmę. Scenoje atlikėja vilkėjo įspūdingą mėlynos spalvos suknelę, pasirūpinta akį traukiančiais efektais. Dainininkė pati grojo fleita. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Slovėnijos atstovė Tinkara Kovač
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Slovėnijos atstovė Tinkara Kovač

Antrąjį „Eurovizijos“ konkurso pusfinalį baigė Rumunijos atstovai Paula Seling ir OVI. Jie uždainavo apie stebuklą – dainą vadinasi „Miracle“. Pasirodymo metu jie pademonstravo vokalines galimybes, įspūdingais efektais. Šou pabaigoje apsikabino.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rumunijos atstovai Paula Seling ir OVI
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rumunijos atstovai Paula Seling ir OVI

Rezultatai

Po visų 15-os antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio dalyvių pasirodymų buvo skirtas laikas žiūrovų balsavimui. Vėliau susumavus žiūrovų balsus ir jau gautus komisijos narių vertinimus paaiškėjo, kurie 10 dainininkų pateks į konkurso finalą. Tai dainininkai iš Šveicarijos, Slovėnijos, Lenkijos, Rumunijos, Norvegijos, Graikijos, Maltos, Baltarusijos, Suomijos ir Austrijos. Lietuva į finalą nepateko.

„Eurovizijos“ dainų konkurso finalas vyks šeštadienį, gegužės 10-ąją dieną. Jo metu paaiškės, kas taps šių metų „Eurovizijos“ konkurso nugalėtoju ir 2015-aisiais rengs jubiliejinę – 60-ąją – „Euroviziją“. Konkurso finalą nuo 22 valandos tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Lenkijos atstovės Donatan ir Cleo
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Lenkijos atstovės Donatan ir Cleo

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką