-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniaus ir Kauno kova: kas priimtų didžiąją „Euroviziją“ į savo miestą?

Didžiojoje „Eurovizijoje“ lietuvių atstovams „The Roop“ prognozuojant vis aukštesnes vietas, netruko nuskambėti diskusijos vertas klausimas: kur pergalės atveju Lietuvoje vyktų „Eurovizija“? Kaip išsiaiškino 15min, Vilniaus ir Kauno savivaldybės jau spėjo apsvarstyti, po kurios sparnu tilptų didžiausias dainų konkursas Europoje.
Visvaldas Matijošaitis, „The Roop“, Remigijus Šimašius
Visvaldas Matijošaitis, „The Roop“, Remigijus Šimašius / Mariaus Vizbaro, Juliaus Kalinsko ir Žygimanto Gedvilos nuotr.

Kol kas lietuvių numylėtiesiems „The Roop“ oficialiame konkurso puslapyje prognozuojama antroji vieta, tačiau situacija smarkiai kinta ir Italijos atstovui pakvaišusi lietuvių grupė jau lipa ant kulnų.

„See you next year in Vilnius!“ (liet. k. – „Pasimatysime kitais metais Vilniuje!“) – po Vaidoto Valiukevičiaus pasirodymo vaizdo įrašu „Youtube“ platformoje komentuoja grupės gerbėjai. Kita vertus, socialiniuose tinkluose lietuviai šmaikštauja, rašydami, jog sostinėje tikrai nepasimatytume, mat, esą, tik Kauno „Žalgirio“ arena gali talpinti tiek žmonių, kiek jų būna šiame konkurse.

Spręsti dėl to, kur vyktų didžioji „Eurovizija“, pergalės atveju turėtų galimybę tik LRT bei „Eurovizijos“ organizatoriai, vis dėlto tiek Vilniaus, tiek Kauno miestų savivaldybės yra pasiruošusios kovoti dėl savo garbės ir, jei reikėtų, priimti Europos svečius būtent pas save.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuva išrinko savo „Eurovizijos“ nugalėtoją: „The Roop“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuva išrinko savo „Eurovizijos“ nugalėtoją: „The Roop“

Savo nuomonę galite išreikšti apklausoje:

R.Šimašius: tinkamiausia – „Siemens“ arena

Vilniaus miesto meras jau dabar neslepia entuziazmo ir yra įsitikinęs, jog sostinė būtų geriausia vieta didžiajam konkursui surengti.

„Nežinau, ar šį klausimą svarsto kiti Lietuvos miestai, bet Vilnius – taip. Neabejoju, kad Lietuvos pergalės „Eurovizijoje“ atveju šis renginys vyktų Vilniuje – tai yra šalies sostinė, matomiausias Lietuvos miestas užsienyje, istoriškai turtingiausias, vartai užsienio investicijoms ir turizmui. Todėl visa Lietuva laimėtų iš to, jei „Eurovizija“ vyktų Vilniuje. Ir, esu tikras, pergalės atveju taip ir bus“, – komentavo Remigijus Šimašius.

Anot jo, nė vienas kitas Lietuvos miestas neturi visų būtinų sąlygų tokiam renginiui, ypač – pakankamų apgyvendinimo galimybių. „Vilniuje šių metų pabaigoje turėsime jau 6000 viešbučių kambarių – tai bent 4 kartus daugiau nei bet kuriame kitame Lietuvos mieste. Taip pat „Eurovizijai“ labai svarbus pasiekiamumas skrydžiais, ir čia Vilnius be konkurencijos bent 3 kartais lenkia kitus Lietuvos oro uostus. Susisiekimo infrastruktūra, restoranų kiekis, įdirbis su užsienio turistais – visose šiose srityse esame stipriai pažengę į priekį ir jau pasiekėme tokį lygį, kuris leidžia organizuoti tokio mastelio renginius“, – užsiminė Vilniaus miesto meras.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

Kaip sakė R.Šimašius, vis dėlto dėl konkrečios vietos sprendimų galėtų būti įvairių.

Gal čia šansas uždarytam Lukiškių kalėjimui sublizgėti pasauliniu lygiu? Dėl vieno esu tikras – naujos arenos statyti tikrai nereikėtų, – teigė R.Šimašius

„Natūralu, kad realiausias variantas – „Siemens“ arena, kuri koncertų metu talpina apie 13 500 žiūrovų, ir tai daugiau nei pakanka pagal „Eurovizijos“ kriterijus (pavyzdžiui, Rygoje „Eurovizija“ vyko dvigubai mažesnėje arenoje). Jau turėjome pirminius pokalbius su jais, džiugu, kad nuomonės sutampa, be to, gavome atsakymus ir dėl akustikos – tai nėra jokia problema, kurios negali išspręsti garso režisieriai“, – „Siemens“ areną liaupsino meras.

Tiesa, vis dėlto būtų ir kitų alternatyvų „Eurovizijai“ vykti. Štai 2013 metais, kai „Euroviziją“ laimėjo Danija, ją rengti šalyje pasisiūlė ir nedidelis Horsens miestas, kuris siūlė ją organizuoti nebeveikiančio kalėjimo kieme, uždengiant jį stikliniu stogu.

„Šis pasiūlymas galiausiai pralaimėjo Kopenhagai, bet tokie pavyzdžiai rodo, kad laimėjimo atveju turėtume įvertinti net ir netikėčiausius sprendimus. Gal čia šansas uždarytam Lukiškių kalėjimui sublizgėti pasauliniu lygiu? Dėl vieno esu tikras – naujos arenos statyti tikrai nereikėtų, šiuo metu vyksta Nacionalinės koncertų salės kūrimo procesas, bet antrai pramogų arenai Vilniuje tokio didžiulio poreikio kol kas nėra – šias lėšas geriau investuoti į renginio kokybę išnaudojant esamas erdves“, – mano Vilniaus miesto meras.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lukiškių kalėjime
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lukiškių kalėjime

Jis drauge priminė, jog vietos parinkimas yra ne kažkurio miesto sprendimas, o nacionalinio transliuotojo ir „Eurovizijos“ organizatorių.

„Bet esu tikras, kad, sudėjęs ant stalo visus Vilniaus kozirius, Vilnius neabejotinai turėtų tapti šios šventės organizatoriumi. Ir jei reikės, ties šiuo klausimu pradėsime aktyviai dirbti jau šių metų „Eurovizijos“ finalo naktį“, – entuziazmo neslėpė meras.

Jis pridūrė kitą savaitę susitiksiantis su „The Roop“. „Aptarsime galimą bendradarbiavimą, noriu išgirsti jų poreikius ir kartu galimybes Roterdame reprezentuoti ne tik Lietuvą, bet ir Vilnių“, – teigė R.Šimašius.

V.Matijošaičio atstovas spaudai: „Žalgirio“ arena – vienintelis variantas

Kaunas savo ruožtu taip lengvai pasiduoti Vilniui neketina. 15min susisiekė su Kauno miesto mero atstovu žiniasklaidai Tomu Jarusevičiumi ir šis teigė, kad Kauno „Žalgirio“ arena būtų vienintelis variantas didžiajai „Eurovizijai“ Lietuvoje.

Kaunas su mielu noru visus priimtų, – komentavo V.Matijošaičio atstovas spaudai

„Šiuo atveju turbūt reikėtų pasakyti, kad neatsitiktinai finaliniai „Eurovizijos“ koncertai vyksta „Žalgirio“ arenoje. Veikiausiai tai yra vienintelė erdvė, galinti priimti tokio masto renginius. Tai būtų tiesiog neišvengiama“, – komentavo jis.

Atstovas pridūrė, jog Kauno miestas neabejotinai dalyvautų konkurse dėl didžiosios „Eurovizijos“ rengimo vietos.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis

„Kauno miestas tikrai serga už „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasadorių Vaidotą, už „The Roop“. Tikrai sirgsime, laikysime kumščius ir tegu jis tik atneša tą rūpestį į Kauną, tai mes džiaugsimės jį turėdami“, – šypsojosi vyras.

Anot jo, pačiam Kauno miesto merui Visvaldui Matijošaičiui ne tik „Eurovizijos“ finalas „Žalgirio“ arenoje įstrigo atmintin, bet ir įsimintina laimėtojų daina.

„Manau, visi sutiksime, kad Lietuva turi labai stiprų pasirodymą ir stiprų pretendentą. Mes neslėpsime, kad pagalvodavome apie teorinę, o dabar jau ir praktinę galimybę – o kas, jeigu? Kaunas su mielu noru visus priimtų“, – pokalbį užbaigė pašnekovas.

Nacionalinių atrankų konkurso finalas – galerijoje:

Formalūs „Eurovizijos“ kriterijai miestui, kuris nori rengti „Euroviziją“

  1. Bent 10 000 vietų arena. Tačiau, priklausomai nuo šalies, šis kriterijus gali būti mažinamas, pvz., Rygoje vyko 6500 vietų salėje, Tel Avive apie 9000 vietų.

  2. Bent 2000 vietų viešbučiuose apgyvendinti delegacijas, žurnalistus ir organizatorius. Papildomai – kuo daugiau įvairių kategorijų viešbučių skirtingose miesto vietose, tuo geriau (žiūrovams).

  3. Patogus ir netolimas susisiekimas su tarptautiniu oro uostu.

Kas parenka miestą?

Šalies nugalėtojas nacionalinis transliuotojas kartu su „Eurovizijos“ organizatoriais European Broadcasting Union. Vyriausybė to negali nuspręsti (pavyzdys – 2018 m. Izraeliui laimėjus konkursą, jo premjeras pareiškė, kad „Eurovizija“ 2019 m. vyks Jeruzalėje, bet galiausiai buvo pasirinktas Tel Avivas).

Kada parenkamas miestas?

Dažniausiai – rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais, bet jau laimėjimo naktį prasideda kalbos, kur turėtų vykti „Eurovizija“.

Miestų investicijos

Daug kur minima, kad miestas turi į tai investuoti milijonus. Pvz., Kopenhagos meras 2014 m. pasakė, kad į „Eurovizijos“ rengimą Kopenhaga investuos 5,3 mln. Eur, nors galutinė suma, kaip skelbiama, dėl nepotizmo, išaugo trigubai. Kitų miestų (šalių) investicijos labai įvairios – ir 15, ir 24 mln. Eur, ir mažiau, ir net daugiau (Maskva).

Per pastaruosius 20 metų „Eurovizija“ net 17 kartų vyko šalių sostinėse. Ne sostinėse „Eurovizija“ buvo rengiama tik tais atvejais, kai šalis laimi jau ne pirmą kartą, ir anksčiau renginys jau yra vykęs tos šalies sostinėse (Diuseldorfas 2011 m., Malmė 2013 m., Roterdamas 2020 m.).

Papildomos erdvės

Reikalinga erdvė žurnalistų spaudos centrui su 1500 vietų.

Taip pat „Green room“ „Eurovizijos“ dalyviams (apie 300 vietų).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius