Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 15d. 20:13

10 tūkst. kalorijų iššūkis: Artūras Lebedenko nufilmavo, kaip per dieną tiek suvalgė ir padailino figūrą

Šiuo metu esate alkani? Tada skaityti apie Artūrą Lebedenko (31) ne pats tinkamiausias metas. Mat šis vilnietis – kol kas dar mėgėjas atletas – Žmonės.lt papasakojo, kaip per vieną dieną suvartojo net 10 tūkstančių kalorijų (kcal). A.Lebedenko šitiek prisivalgė dėl gerbėjų – priėmė jo puslapio „Motyvuoti atletai“ sekėjų pasiūlytą iššūkį.

Žmonės.lt A.Lebedenko prisistato kaip laikrodininkas. „Stažuojuosi Šveicarijoje, mokausi taisyti laikrodžius, juos pardavinėju“, – pasakoja. 

Tačiau vien pažvelgus į Artūrą pasidaro aišku: jis sportuoja, ir daug. „Sportas yra mano hobis. Prieš devynis mėnesius „Facebook“ tinkle sukūriau puslapį „Motyvuoti atletai“. Čia stengiuosi motyvuoti žmones sekti mano pavyzdžiu – sportuoti, judėti, siekti rezultatų“, – paaiškina.

O pavyzdys sektinas: „Kažkada buvau labai kūdas – svėriau 59 kg, turėjau daug skirtingų ligų. Bet buvau užsispyręs, sportavau ir pasiekiau rezultatus, kuriais džiaugiuosi dabar. Sporto pagalba ėmiau domėtis mityba, nuotoliniu būdu baigiau universitetą Amerikoje – gavau dietologo sertifikatą. O dabar mokausi Vilniaus Edukologijos universitete – siekiu gauti trenerio licenciją.“ 

VIDEO: 10000 Calorie Challenge - 1-asis Lietuvoje!

10 tūkst. kcal per dieną

Būtent dėl savo gerbėjų „Facebook“ tinkle jis ryžosi Lietuvoje menkai žinomam 10 tūkst. kcal iššūkiui. Jo idėja iš pirmo žvilgsnio paprasta – tiek kalorijų reikia suvartoti per dieną. Tik negalima įsijausti: vienos dienos taip maitintis ir bus gana. 

Įprastai suaugusiam vyrui rekomenduotina per dieną suvartoti nuo 2500 iki 2700 kalorijų per dieną, o moteriai – nuo 2000 iki 2200. 

„Amerikoje toks iššūkis – labai populiarus. Internete galima rasti daug vaizdo įrašų, kuriuose žmonės rodo, kaip jiems sekėsi. Anksčiau pats priėmiau 7 tūkst. kalorijų iššūkį. Pasidalinęs vaizdo įrašu savo puslapyje „Motyvuoti atletai“ paklausiau žmonių, ką jie norėtų, kad padaryčiau, kada puslapis surinks 10 tūkst. sekėjų. Daugelis siūlė pabandyti 10 tūkst. kalorijų iššūkį, o ir pats jau turėjau tokią idėją. Taigi surinkus 10 tūkst. sekėjų, ėmiau ir padariau 10 tūkst. kalorijų iššūkį“, – pasakojo jis.

Asmeninio albumo nuotr./Artūras Lebedenko
Asmeninio albumo nuotr./Artūras Lebedenko

Tai ką Artūras valgė?

„Rinkausi kaloringą, nesveiką maistą. Meniu sudarė ir ledai, ir sausainiai, ir mėsainiai, buvo ir picos. Daugelis komentavo, kad būtų įdomiau, jei tiek kalorijų suvartočiau valgydamas sveikai – daržoves ryžius. Bet, mano nuomone, tai beveik neįmanoma: tokios talpos į skrandį „nesudėsi“. Sveikas maistas yra labai didelio tūrio. Jei reiktų suvalgyti 10 kg brokolių, kad būtų tik 1500 kalorijų... Turbūt neįmanoma fiziškai. Todėl daugelis, priimdamas šį iššūkį, renkasi nesveiką maistą“, – paaiškino.

A.Lebedenko sako, kad daugeliui toks iššūkis galėtų pasirodyti lengvas – atrodytų, suvalgai kelias picas, išgeri kolos ir tiek, bet... 

„Visi sako, kad labai daug valgo, per šventes sugeba suvalgyti labai daug maisto. Bet dažniausiai jie net neįsivaizduoja, kiek daug yra 10 tūkst. kalorijų. Kai reikia tai įveikti... Nelengva. Persivalgyti yra sudėtinga, – juokiasi jis. – Suvalgyti pilną padėklą sūrainių tikrai sunku. Kitam tai būtų dienos iššūkis, o man tai turėjo būti tik vienas iš penkių valgių. Šiaip pavalgyti aš mėgstu, tačiau sunku buvo valgyti tai, ko šiaip nevalgau. Pavyzdžiui, pica. Tai mano nemėgstamiausias valgis...“

Sunkiausia Artūrui buvo vakarop: „Po pirmų 6500 kalorijų man, kaip sportuojančiam vyrui, dar nebuvo sunku. Tiesiog jaučiausi labai gerai pavalgęs, kaip po Kūčių vakaro. Kai įveikiau 8500 kalorijų, jau buvo sunku. Dvejojau, ar sugebėsiu įveikti paskutinę picą... Jaučiausi itin sotus, nebuvo noro daugiau valgyti.“

Asmeninio albumo nuotr./Artūras Lebedenko
Asmeninio albumo nuotr./Artūras Lebedenko

O kaip jis jautėsi dieną po iššūkio?

„Puikiai. Labai gerai išsimiegojau. Žinoma, tokio didelio apetito nebuvo. Valgiau labai lengvą maistą – kiaušinius, vištieną, daržoves. Svoris ėmė labai greitai kristi, jau po dviejų dienų grįžo į pradinį. Nebuvo jokių problemų su virškinimu ar panašiai.“

Į sveikatą

A.Lebedenko tikina, kad toks besaikis valgymas gali duoti ir gerų rezultatų. Pavyzdžiui, įgyvendinęs iššūkį jis padailino savo figūrą. 

„Per dieną pasunkėjau 5 kg, bet pernakt nukrito du. Galima sakyti, kad iššūkio diena man priaugino 3 kg... Bet tas svoris labai greitai nukrenta“, – pasakoja. 

Asmeninio albumo nuotr./Artūras Lebedenko
Asmeninio albumo nuotr./Artūras Lebedenko

Svarbiausia, kad tokį svorio pokytį lėmė ne riebalų, bet raumenų masės augimas.

Prieš tai laikiausi specialios dietos. O tos 10 tūkst. kalorijų mane „užkrovė“. Tada visos kalorijos „nuėjo“ į raumenis, o ne riebalus.

„Pažvelgus profesionalo akimis, sportininkai, kurie dalyvauja fitneso varžybose, siekia kūno grožio, būtent tokius dalykus ir daro. Neslėpsiu, iššūkiui man reikėjo pasiruošti.

Prieš tai laikiausi specialios dietos, kuri iškrovė mano organizmą nuo angliavandenių ir riebalų. O tos 10 tūkst. kalorijų mane „užkrovė“. Tada visos kalorijos „nuėjo“ į raumenis, o ne riebalus. Jei būčiau iššūkiui nesiruošęs, žinoma, būčiau priaugęs nereikalingo svorio. Šiuo atveju, įvykdžius iššūkį nebuvo jokių minusų“, – aiškina. 

Taigi dabar ir vilkas sotus, ir avelės sveikos: A.Lebedenko patenkintas išvaizdos pokyčiais, o jo sekėjai patenkino smalsumą. 

„Parodžiau dėmesį savo sekėjams – atsiskaičiau su jais, padėkojau, kad mane seka, žiūri, ką veikiu. Jaučiau pareigą nepasiduoti, patenkinti jų prašymą. Mačiau daug padėkos komentarų, daug peržiūrų. Tikiu, kad išpildžiau jų norą. Dabar laukia nauji iššūkiai“, – šypsosi A.Lebedenko. 

VIDEO: KAIP SPĖTI GYVENTI? | MOTYVUOTI ATLETAI DIENA
 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką