Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 13d. 21:08

100-ajame Operos ir baleto teatro sezono atidaryme – būrys šventiškai nusiteikusių meno gerbėjų

Simona Paciukonytė ir Valdas Petreikis, Aurelija Tamulytė, Gediminas Kirkilas su žmona Liudmila, Gintaras Rinkevičius su dukra
Martyno Aleksos nuotr. / Sandra Straukaitė, Simona Paciukonytė ir Valdas Petreikis, Aurelija Tamulytė, Gediminas Kirkilas su žmona Liudmila, Gintaras Rinkevičius su dukra

Šį vakarą šventiškai nusiteikę sostinės muzikos ir teatro mylėtojai vėl kopė raudonuoju kilimu į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro fojė. Jubiliejinį sezoną teatras pradėjo nuotaikinga, bet kartu gyvenimiškos ironijos kupina Leonardo Bernsteino operete „Kandidas“.

Gausiai susirinkusius svečius pasitiko Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas. O ant raudonojo kilimo pasirodė Seimo narys Vytautas Juozapaitis su žmona Egle, politikė Irena Degutienė su vyru Gediminu, aktorė Aurelija Tamulytė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidentas Romualdas Bakutis su žmona Daiva, dizainerė Jolanta Talaikytė ir daugelis kitų.

Teatro balkone sustoję trombonininkai pakeitė įprastinį spektaklio pradžią skelbiantį gongą. Nuskambėjus LNOBT operos meno vadovo Sesto Quatrini diriguojamai „Kandido“ uvertiūrai, Pasakotojas–Rafailas Karpis, lydintis publiką daugelyje painių „Kandido“ siužeto vingių, pristatė žiūrovams kompozitoriaus L.Bernsteino veikalą ir jo personažus.

Martyno Aleksos nuotr. /Sezono atidarymo svečiai
Martyno Aleksos nuotr. /Sezono atidarymo svečiai
Martyno Aleksos nuotr. /Sezono atidarymo svečiai
Martyno Aleksos nuotr. /Sezono atidarymo svečiai

Režisieriaus Vincent‘o Boussard‘o ir scenografo Vincent‘o Lemaire‘o sumanymu, visi spektaklio veikėjai tampa keisto eksperimento dalyviais: patirdami realybės smūgius, į šipulius daužančius jų infantilias svajones, jie pamažu tampa šilto ir šalto mačiusiais pasaulio piliečiais... Kas vykdo šį utopinį eksperimentą: Dievas ar pati keistų, šabloniškų nuostatų kupina visuomenė? Savąjį atsakymą žiūrovui siūloma išgvildenti pačiam.

Sezono atidarymo premjeroje žiūrovai išvydo solistus Enrico Casari (Italija), Margaritą Levchuk (Baltarusija), Steponą Zonį, Liudą Mikalauską, Rafailą Karpį, Jovitą Vaškevičiūtę, Moniką Pleškytę ir Juozą Janužą.

Kiti artimiausi „Kandido“ spektakliai – rugsėjo 14, 15 ir 17 dienomis.

Raudono kilimo akimirkos – gausioje galerijoje:

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:05
02:14
01:11

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką