Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 6d. 18:37

11-metė būgnininkė Fausta Šukytė grodama iškirstame miške klausia: „Kodėl“?

15min studijoje jaunoji būgnininkė Fausta Šukytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / 15min studijoje jaunoji būgnininkė Fausta Šukytė

Lietuvoje gyvenanti 11 metų būgnininkė Fausta Šukytė paprastais, vaiko akimis iškeltais klausimais kviečia atkreipti dėmesį į dar vieną mūsų ekologijos problemą.

Šįkart mergaitė nusifilmavo grodama iškirstų medžių proskynoje. Netoli savo namų.

Unikalus muzikantės projektas „World Worries" kalba apie pasaulines problemas: ekologijos stoką ir žmonių milžiniško vartotojiškumą. Mergaitė tai daro kitokiais būdais nei būdavo iki šiol. Fausta kalba ne žodžiais, o muzika ir groja tokiose vietose, kurias retas žmogus savo akimis yra matęs.

Vaizdai, muzikos kūrinys ir tematika yra Faustos iškeltas klausimas: „Kodėl aš esu čia".

Po kelių dienų pasirodys straipsnis su atsakymais ir dar dėmesio vertais faktais.

VIDEO: Fausta Šukytė - Why I'm here? (Forest) Music - Imagine dragon: Natural

Kiekvieną savaitę – vis kita vieta

Kiekvieną savaitę spaudoje publikuojamas video, kuriame Fausta groja vis kitoje keistoje vietoje. Kodėl keistoje? Nes žmonės tokių vietų arba nėra matę, arba jos paprastiems žmonėms nėra prieinamos, o kartais net draudžiama į jas eiti.

Kiekviena vieta susijusi su žmonių godumu, vartotojiškumu ir ekologija. „Jokių moralų nebus. Tiesiog iš arti ir per Faustos talentą parodysime vietas, kurios padės suvokti kaip mes savo noru gyventi komfortiškų daiktų apsuptyje, tenkinti savo užgaidas, nuolat pirkdami nereikalingus dalykus niokojame savo aplinką. Įėjus į tas vietas kiekvieną kartą sustoja gumulas gerklėje, o kai Fausta su savo energija užgroja ir atrodo tokia miniatiūrinė prieš tuos milžiniškus objektus – supranti: reikia pradėti nuo savęs“, – neslepia režisierė Sandra Galdikaitė.

„Vaikai, kaip ir suaugę žmonės, neturėdami artimos aplinkos palaikymo, o taip pat gyvenimo patirties – daro netinkamus pasirinkimus, kurie sukelia baimę. Palaikymas kuria saugumo jausmą, skatina siekti tikslų.“ – sako Greta Kursevičiūtė-Jakaitė, psichologė-psichoterapeutė.

Temos: 2 Ekologija Būgnas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką