Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 4d. 10:15

„24 valandos“: ekskursija po karinę bazę, kurioje Drąsius Kedys galėjo būti kankinamas

Drąsiaus Kedžio kapas Jonučių kapinėse
„Klonio gatvės dienoraščio“ feisbuke nuotr. / Drąsiaus Kedžio kapas Jonučių kapinėse

Šį šeštadienį netoli Kauno esančios Jonučių gyvenvietės kapinėse pašventintas paminklas Drąsiui Kedžiui. Kiek daugiau nei prieš metus, 2010 m. balandžio 17 dieną, jo kūnas rastas Kauno marių pakrantėje.

Nors praėjo daug laiko, mįslių šioje istorijoje vis dar daugiau, negu atsakymų. Į paminklo šventinimą susirinkę žmonės šnabždėjosi, kad nepriekaištingai sutvarkytą kapavietę netrukus gali tekti vėl suniokoti. Artimieji užsimena apie galimybę reikalauti kūno ekshumacijos, nes jų netenkina praėjusią savaitę iš Švedijos gautos ekspertų išvados, kuriose konstatuojama, kad vyras mirė nuo skrandžio turinio įkvėpimo dėl sunkaus apsinuodijimo alkoholiu bei vaistais.

Dabar Drąsiaus Kedžio amžinojo poilsio vieta atrodo įspūdingai. Retas praėjo pro šalį nestabtelėjęs ar bent žvilgsniu nepalydėjęs skulptoriaus Algimanto Vytėno kūrinio iš bronzos ir juodojo akmens.

Tad mirties metinės – tinkama proga prisiminti klausimus, į kuriuos vis dar nėra atsakymų. Praėjusių metų vasarą Drąsiaus Kedžio giminės paskelbė suradę apleistą karinę bazę, kurioje, kaip jie įtaria, vyras prieš mirtį galėjo būti kankintas. Apleistame bunkeryje rasti keli įtarimą sukėlę daiktai, tarp jų – butelio šukė, aplipusi sukrešėjusiu krauju. Jeigu Drąsiaus Kedžio artimųjų spėjimas teisingas, ir iš tikrųjų jų ekspertas ant šukės rado kraujo, tai kodėl prokuratūra iki šiol neatsakė, ar jis – kovotojų su pedofilais simboliu tapusio vyro? Juk pasitvirtinus šiam spėjimui, aukštyn kojomis apvirstų versija apie nesmurtinę Drąsiaus Kedžio mirtį.

Dar daugiau abejonių pasėja švedų ekspertų išvados, kuriose sakoma, kad sužalojimai ant vyro kūno galėjo atsirasti prieš jo mirtį. Lietuvos ekspertai buvo nustatę, kad sužalojimai ant velionio kūno atsirado jam mirštant arba vėliau, transportuojant kūną. Ir ką reiškia teiginys apie „netiesioginius skendimo požymius“, kuris taip pat minimas švedų išvadose?

Šiuos klausimus „24 valandų“ žurnalistai pateikė Drąsiaus Kedžio artimiesiems ir Generalinės prokuratūros prokurorui Aidui Mažeikai. Atsakymai nustebino labiau, nei šiurpi apleistos karinės bazės atmosfera, kurią galės pajusti ir žiūrovai nauju laiku, 17.40 val., žiūrėdami laidą „24 valandos“.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką