Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 10d. 13:20

35-erių sulaukusi Loreta Sungailienė: „Per gimtadienį mėgstu dovanoti, o ne gauti dovanas“

Loreta Sungailienė
Viganto Ovadnevo nuotr. / Loreta Sungailienė

Kapelijų varžytuvių „Duokim garo!“ vedėja bei etnomuzikologė Loreta Sungailienė šį pirmadienį švenčia 35 metų sukaktį. Lietuvos liaudies kultūros ir tradicijų puoselėtoja patikino, kad savo gimtadienį ji švenčianti visuomet, tačiau didelės puotos su pyragais, midumi ir cepelinais ji niekuomet nerengia. Jos šventė – kur kas dvasingesnė.

„Labai daug skambučių šiandien sulaukiau“, – su portalu Žmonės.lt pokalbį pradėjo L.Sungailienė. Moteris patikino, kad gimtadienio šventės metu ji labiau linkusi dovanoti, o ne gauti dovanas.

„Švenčiu tikrai visaip ir spontaniškai, ir suplanuoju kažką. Aš vadovauju jaunų šeimų folkloro kolektyvui, kurį pati ir subūriau tik atvažiavusi į Vilnių studijuoti, tad mes labai gražiai draugaujame ir paprastai rugsėjo pradžioje atidarome sezoną per mano gimtadienį. Žinoma, televizijoje taip pat mane pasveikina, nes rugsėjis – sezono pradžia. Balių didelių nedarau, tai būna toks simbolinis pabuvimas drauge“, – sakė liepos pradžioje trečiojo vaikelio susilaukusi Loreta Sungailienė.

Etnomuzikologė pasakojo, kad jai smagiausiai savo gimtadienį pažymėti muzikalių žmonių būryje, nuo ryto iki vakaro skambant dainoms.

„Mane labiausiai žavi ir labiausiai prie širdies – pabuvimas su žmonėmis dainoje, su daina, su muzika. Dėl to savo gimtadieniui aš ir renkuosi savo folkloro ansamblio žmones. Tuomet galima maloniai ir smagiai pasidainuoti, o ne prisivalgyti ir išgerti ar pasidemonstruoti savo apsirengimo stilių. Visuomet pasidžiaugiame šeimomis ar vaikais – vos ne kiekvieną sezoną mūsų ansamblyje būna pagausėjimų… va toks kitoks tas mūsų šventimas“, – savo įspūdžiais dalinosi Loreta.

Prisimindama visus prabėgusius gimtadienius Loretai ryškiausiai į atmintį įsirėžė, kuomet per savo gimtadienį jai teko organizuoti mergvakarį. „Geriausiai įsiminiau gimtadienį, kuris sutapo su vienos mūsų ansamblietės mergvakariu. Man patinka organizuoti visokiausius dalykus, susijusius su tradicijomis, kurias galima integruoti į šiuolaikinį žmonių gyvenimą. Aš jį ir organizavau daugiau mažiau pagal lietuviškas tradicijas. Tiesiog savo gimtadienio proga dovanojau šventę kitiems. Įsimintinas sutapimas“, – patikino pašnekovė. Loreta pasakojo, kad kitas toks įsimintinas gimtadienis buvo seniai, kuomet ji buvo vos šešiolikos ir savo gimtame miestelyje, Palangoje, mokėsi vidurinėje. Mat prie jūros vykusi šventė baigėsi maudynėmis, o namo ji grįžo „visiškai šlapia“.

Laidos vedėja neslepia, kad dovanų per visus metus ji gavusi kalnus. O štai brangiausios tos, kurias artimieji savo rankomis sukurpė.

„Man dovanos tikrai nėra svarbios. Žinoma, svarbiausios tos, kurias kažkas padarė pats. Štai viena draugė iš vilnos man nuvėlė aplankalą užrašų knygutei bei didžiuliam nuotraukų albumui. Jame mano ansambliečiai sudėjo nuotraukas. Labai graži, šilta dovana. Be to, patinka ir tos dovanos, kurios teikia malonumą. Daug metų aš gaudavau masažo kuponus. Man labai patiko, tačiau šiais metais susitarėme dovaną iškeisti į ką nors kitą“, – prasitarė Loreta, tačiau klausimo į ką atsakyti nepanoro.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką