Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

48-ąjį gimtadienį švenčiantis Juozas Statkevičius – apie kolekciją, socialinius tinklus ir norą emigruoti

Juozas Statkevičius su modeliais
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Juozas Statkevičius
Šaltinis: 15min
3
A A

Garsiausias Lietuvos dizaineris Juozas Statkevičius šeštadienį švenčia gimtadienį – jam suėjo 48-eri. Savo šventę menininkas pasitiko Italijoje, Sicilijos saloje. O su Žmonės.lt skaitytojais pasidalijo įspūdžiais apie prabėgusius metus ir mintimis apie naujus planus.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

48-ąjį gimtadienį J.Statkevičius nusprendė pasitikti toli nuo Lietuvos – Sicilijos saloje. Pastaruoju metu menininkas čia keliauja dažnai – pasitaikius progai, stengiasi aplankyti saloje gyvenančius draugus.

Ir gimtadienis kelionei buvo puiki priežastis. „Į gimtadienį turiu arba pakviesti milijoną žmonių, arba nė vieno. Todėl kasmet per gimtadienį stengiuosi kur nors pabėgti. O balių atšvęsime lapkričio 20-ąją, per naujos kolekcijos pristatymą“, – Žmonės.lt sakė J.Statkevičius. Naują kolekciją jis pristatys „Litexpo“ parodų rūmuose.

Tikrąją gimtadienio dieną jis mėgaujasi saulėtais orais ir žydru jūros vandeniu. Žmonės.lt J.Statkevičius atvirauja, kad iš tiesų šios šventės visai nesureikšmina.

„Gimtadienio nei laukiu, nei bijau. Ši šventė man labiau reiškia naujus metus. Kita vertus, kokia čia šventė, kai metų vis daugėja ir daugėja? Geriau jau vardadienį švęsti“, – juokiasi J.Statkevičius.

Pokalbio metu dizaineris nesyk primena, kad per savo šventę iš Lietuvos pabėgo tyčia – šiuo metu nenori sulaukti dėmesio, nereikia ir dovanų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juozas Statkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juozas Statkevičius

„Noriu per gimtadienį apsieiti be dovanų. Jos įpareigoja – po to turi irgi eiti, dovanas nešti. O kartais ateiti negali... Iš tikrųjų, man dovanų nelabai ir reikia. Didžiausia dovana man – aplodismentai, kurių sulauksiu po pasirodymo. Ten bus viskas: ir draugai, ir klientai, ir šventė. Bus tada ramu“, – sako J.Statkevičius, nekantriai laukdamas naujos savo kolekcijos pristatymo.

Sako, tas pristatymas bus ypatingesnis už visus ankstesnius: „Visada stengiuosi stebinti ir žinau, kad šį kartą tikrai nustebinsiu. Bus labai netikėta renginio tema. Bet nieko negaliu išduoti. Kaip galėčiau? Pabandykite „Chanel“ paklausti, kokia bus tema... Mano kolekcijos pristatyme visi stovės išsižioję. Ir draugai sako, kad jiems nieko nesakyčiau, kad palikčiau tą malonumą kaip patį skaniausią, saldžiausią. Išduosiu tiek: bus daug siurprizų, vėl didžiulis šou. Jei pernai podiumas tęsėsi 50 metrų, šįkart bus dvigubai ilgesnis. Bus labai įdomu.“

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Juozas Statkevičius
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Juozas Statkevičius

Didžiulės kolekcijos pristatymas reikalauja didžiulių pastangų, o kur dar kiti J.Statkevičiaus darbai – ir spektakliams kostiumus kuria, ir užsisakiusioms klientėms, ir po pasaulį kaip kviestinis svečias važinėja...

Bet ir gyvendamas tokiu pašėlusiu ritmu jis laiko sau suranda: ir pakeliauja, ir į sporto salę vaikšto, ir socialinių tinklų neapleidžia – yra tikra „Facebook“ ir „Instagram“ žvaigždė.

„O kas čia yra? Tiesą pasakius, sėdi ant puodo, įdedi nuotrauką, nieko nedarai, o žmonės „laikina“. Čia ką, sunku? Socialiniai tinklai yra žaidimas. Gali nieko nedaryt ir būt populiarus. Valgai, nusifotkini, įdedi ir jau vyksta reikalas. Juokas!“ – šmaikštauja dizaineris.

Tačiau veiklumo paslaptį atskleidžia: jis tiesiog nėra tinginys. „Ir, manau, seniai visi tą pastebėjo. Ir ordiną turiu, ir savo pašto ženklą. Aš nusipelnęs veikėjas, bet tik pats sau uodegą ir pakeliu. Daugiau niekas... Pas mus tik melžia, ir tie mokesčiai... Aš šiaip optimistas, bet...“ – tęsia pokalbį niūresne gaida.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Juozas Statkevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Juozas Statkevičius

Ką reiškia tas „bet“? J.Statkevičius aiškina, kad jam tiesiog įgriso Lietuvoje vyraujanti sistema. Ypač, sako, tai ramybės nedavė pastaraisiais metais.

„Šie metai buvo mano – tai buvo beždžionės metai. Tačiau jie buvo labai sudėtingi. Pilna perversmų, iki tokių, kad išvis kyla noras mesti visas madas ir dirbti tik teatre. Nebeįmanoma išgyventi... Tiesą sakant, išvis galvoju išvažiuoti iš Lietuvos. Nes jau nebeįmanoma. Aš, pavyzdžiui, net į rinkimus nėjau, nebalsavau. Kodėl? Nes pažadų daug, o dirba vis tie patys, ir viską nuplėšia. Vis galvoju, parduosiu viską ir važiuosiu iš Lietuvos. Nusibodo“, – sako J.Statkevičius.

Kur jis norėtų emigruoti? Atsako, kad bet kur. „Nebegaliu laukti to „šviesaus rytojaus“... Kaip tarybiniais laikais, kai laukėme amerikonų, kad padėtų. Dabar laisvi laikai, o Lietuvos dvi: viena Seime, kita už Seimo. Jie sau, o tauta sau, nei kas padeda, nei gelbėja. Kuri darbo vietas, dirbi 27-erius metus. O tik melžia ir spaudžia. Kiek galima? Todėl ir neduoda ramybės mintis padaryti „bye bye“, – tikina.

Asmeninio albumo nuotr./Juozas Statkevičius su mama
Asmeninio albumo nuotr./Juozas Statkevičius su mama

Bet geros nuotaikos nepamiršta: „Aš visada linksmas žmogus. Ir pačioje šūdiniausioje situacijoje esu linksmas. Bet gali būti linksmas, o fonas vis tiek užknisa negyvai. Kiek tu gali linksminti ir dar pats už tai susimokėti? Ar tai normalu? Va, didieji verslininkai, pasimėto kyšiais po 100 tūkstančių, o mažiukai visi moka viską sąžiningai iki cento. Bet tai kiek galima smaugti? Žodžiu, gimtadienio proga nuotaika labai gera, bet tai, kas vyksta, mane biesina. Geriau to nematyti – išvažiuoti, kur saulė, kur šilta, gera.“

Ir išvažiavo, kol kas trumpam. O gimtadienio proga J.Statkevičius sau sveikatos palinkėjo: „Man taip skauda koją, sunku net vaikščioti. Buvau kadaise ją sutrenkęs, dabar įsiskaudėjo. Tikiuosi, praeis.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką