Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

5 dalykai, kurių jūs niekada nepakeisite kituose žmonėse

Kaip suprasti, kad vyras jums meluoja?
Fotolia nuotr. / Kaip suprasti, kad vyras jums meluoja?
Šaltinis: 15min
0
A A

Visi pokyčiai žmogaus gyvenime turi prasidėti nuo jo paties noro: jeigu jūs nusprendėte mesti rūkyti, laikytis dietos ar keisti savo charakterį vien todėl, kad kažkas to reikalauja – vargu ar kas nors iš to išeis. Juolab, kad aplinkiniai kartais tenori „ištraukti pamatines mūsų plytas“ vien tam, kad įdėtų naujas – tokias, kokios labiau patinka jiems patiems, bet nebūtina iš tikrųjų tinka jums. Juk tikroji žmogaus asmenybė ir yra tos pamatą sudarančios „plytos“, kurias aplinkiniai kartais nori mumyse pakeisti nebūtinai mūsų naudai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vis dėlto yra dalykų, kuriuos pakeisti kito žmogaus gyvenime labai sunku ar net neįmanoma.

Jausmai

Kartais mes gerokai perspaudžiame bandydami kitam žmogui įpiršti savo nuomonę dėl jo jausmų. „Tau geriau šitą vaikiną pamiršti“, „Radai kuo žavėtis“, „Geriau tekėtum už tave dievinančio buvusio klasės draugo, negu už šito nevėkšlos“ – tokios ir panašios frazės ne tik, kad nebus išgirstos, bet gali būti pasielgta net ir atvirkščiai negu liepiama.

Žmonės nemėgsta būti teisiami dėl savo jausmų, nes visi mes suprantame, kaip kartais sunku juos suvaldyti ir kontroliuoti gyvenimiškas situacijas. Jeigu šalia esantiems žmonėms tikrai rūpite – jie turėtų įsiklausyti į jūsų jausmus ir pasistengti patarti, o ne primygtinai liepti keisti savo jausmus.

Santykiai su šeima

Kiekvieno žmogaus santykiai su šeimos nariais skirtingi – vieniems pasisekė juos išlaikyti, išpuoselėti ir turėti artimą ryšį šeimoje, o kitiems būna sunku pasakyti tėvui ar motinai bent kokį švelnesnį žodį ar sentimentą.

Neturėtumėte kištis į kito žmogaus santykius su jo šeima – jūs nežinote, kaip tas žmogus augo šeimoje, ką joje patyrė ir kokie išgyvenimai sieja visus šeimos narius, todėl ne jums ir liepti taisyti ar kreipti tuos santykius ta linkme, kuri jums atrodo teisinga. Viskas, ką galite padaryti – išklausyti žmogaus, nešališkai įvertinti jo problemas, pabandyti patarti ir palaikyti.

Žalingi įpročiai

Jeigu primygtinai reikalausite iš žmogaus, kad jis atsisakytų žalingų įpročių, situacija gali tik pablogėti ir jis ims elgtis priešingai. Nė vienas žmogus nemeta rūkyti, gerti ar vartoti narkotikų vien todėl, kad jam kažkas liepia – žmogus visų pirma turi pats suvokti, kad tai, ką jis daro, kenkia ir jis privalo to atsikratyti. Tik tai suvokęs žmogus imasi veiksmų, o kol tas suvokimas ateina – galite bergždžiai vargti dieną naktį bandydami įskiepyti jam savo poziciją.

Viskas, ką jūs galite – stengtis padėti, motyvuoti, nuoširdžiai kalbėtis ir pabandyti argumentuotai įtikinti žmogų, kad jis kenkia pats sau ir tik jis pats gali sau iš tikrųjų padėti.

Praeitis

Kiekvienas žmogus turi savo praeitį ir jeigu jau nutiko taip, kad ta praeitis jums nemaloni – nepulkite jo už tai smerkti ar teisti. Praeities nepakeisite, galite tik padėti žmogui nebekartoti buvusių klaidų, kartu su juo tobulėti ir dabartį padaryti tokią, kokią norite.

Prioritetai

Jeigu žmogus iš prigimties yra karjeristas ir pirmas prioritetas jo gyvenime – karjera, nesistenkite jam įteigti, kad jam būtina sukurti šeimą, turėti pulką vaikų ir ramiai sėdėti užmiesčio viloje. Visi žmonės turi savo prioritetus ir jeigu jie nesutampa su jūsiškiais, tai dar nereiškia, kad tas žmogus prastesnis ar blogesnis.

Visi esame skirtingi ir tai, kas svarbiausia vienam žmogui, kitam gali būti visiškai svetima ir nereikalinga. Bandydami pakeisti kito prioritetus apsigausite tik trumpam – ilgainiui žmogus pasijus nelaimingas ir vėl pradės ieškoti to, kas jam iš tiesų reikalinga.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Santykiai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką