Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 13d. 11:35

5 mitai apie sveikatą

Serganti moteris
Photos.com / Serganti moteris

Šiais laikais yra labai daug dalykų, dėl kurių žmonės jaudinasi. Ar nebūtų gerai kai ką išbraukti iš sąrašo?

Tyrėjai demaskavo kai kuriuos medicinos mitus, kurie buvo pakartoti labai daug kartų, todėl žmonės mano, kad jie yra teisingi, rašo „Daily Telegraph“.

1.Mitas: Tempimo pratimai prieš treniruotę apsaugo nuo sužalojimų.
Faktas: Nėra jokio įrodymo, kas palaikytų teiginį, jog laikant raumenis įtempus 20-30 sekundžių paruošia juos treniruotei. Priešingai, remiantis nesenais Nevados universiteto pranešimais, dabar žinoma, kad tai iš tikrųjų juos silpnina. Dabar rekomenduojama, likus penkioms minutėms iki treniruotės lėtai pabėgioti 5-10 minučių.

2.Mitas: Kiaušiniai kelia jūsų cholesterolio kiekį.
Faktas: 1960-aisiais ir 70-aisiais mokslininkai cholesterolį susiejo su širdies ligomis ir tokiu būdu kiaušiniams davė blogą reputaciją. Kiaušinis turi tiktai 1.6 gramus sočiųjų riebalų, palyginti su apytiksliai 3 gramais 2 procentų riebumo pieno puodelyje. Vienas kiaušinis turi 213 miligramų cholesterolio, o rekomenduojama dienos norma yra mažesnė nei 300 miligramų per dieną.

3.Mitas: Vėžio negalima išvengti.
Faktas: Daugiau kaip 50 procentų mirčių nuo vėžio yra sukeltos socialinių ir aplinkos sąlygų, nesveiko gyvenimo būdo. Apskritai, jūs galite padėti savo kūnui apsisaugoti nuo vėžio, jei jūs mesite rūkymą, vengsite pasyvaus rūkymo, negersite per daug alkoholio, vengsite antsvorio, penkis kartus ar daugiau valgysite vaisių ir daržovių, nevartosite per daug riebalų ir būsite fiziškai aktyvūs.

4.Mitas: Nusiskusti plaukai atauga greičiau, šiurkštesni ir tamsesni
Faktas: 1928 metais klinikinis tyrimas palygino plaukų vystymąsi nuskustuose lopuose ir nenuskustuose. Remiantis Indianos universiteto medicinos mokyklos tyrimais, plaukai, kurie pakeitė nuskustus plaukus nebuvo tamsesni ar storesni ir neaugo greičiau. Kai plaukai atauga, jie turi šiurkščią viršūnę. Ilgainiui ta viršūnė „susidėvi“, todėl ji gali atrodyti storiau negu iš tikrųjų yra. Plaukai tai tik atauga gali atrodyti tamsesni, todėl, kad jie nebūna išbalinti saulės.

5.Mitas: Jūs turite išgerti mažiausiai aštuonias stiklines vandens per dieną.
Faktas: 1945 metų straipsnyje, kurį pateikė Nacionalinė tyrinėjimo taryba, tvirtino, kad „rekomenduojama norma“ vandens suaugusiems yra 2.5 litrai per dieną. Paskutinis straipsnio sakinys teigė, kad didžiąją dalį vandens jau turi maistas, kurį mes valgome, bet dauguma žmonių ignoravo tą faktą. Dabartinis tyrimas teigia, kad mes pakankamai skysčių gauname iš kasdienio raciono, sulčių, pieno ir net kofeino turinčių gėrimų, teigia Indianos universiteto tyrėjai. Pastarieji tyrėjai savo pranešimu 2007 metais paneigė netgi septynis medicininius mitus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:44
23:52
01:12

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką