Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 3d. 16:35

88-erių dainininkas Antanas neturi kada liūdėti: lanko paskaitas ir dainuoja

Antanas Uleckas ir Larisa Kalpokaitė
TV3 nuotr. / Antanas Uleckas ir Larisa Kalpokaitė
Dažnas nelaukia pensijos, nes bijo tapti nereikalingu, neturėti kuo užsiimti, prarasti gyvenimo džiaugsmą. Tačiau kai kurie senjorai nė neturi kada apie tai susimąstyti. Tarp jų – ir 88-erių Antanas Uleckas. Jis dainuoja keliuose muzikos kolektyvuose, lanko Marijampolės trečiojo amžiaus universitetą. Repeticijos, koncertai, paskaitos – aktyviam vyriškiui nėra kada nuobodžiauti.

A.Uleckas su daina per gyvenimą keliauja nuo 13 metų. Viskas prasidėjo nuo įpročio klausantis radijo atkartoti girdimas dainas. Nors jautė pašaukimą muzikai, galvoti apie profesionalaus dainininko kelią nebuvo kada. 9-oje klasėje jis buvo paimtas į kariuomenę ir už šalies ribų tarnavo trejus metus. Per tą laikotarpį būta visokių įvykių, tačiau daina jį lydėjo visada: ir džiaugsme, ir varge.

Grįžęs iš kariuomenės A.Uleckas sukūrė šeimą, tad jam teko galvoti, kaip ją išmaitinti. Baigęs tekstilininko mokslus, šioje srityje išdirbo 50 metų. Tačiau nepamiršo to, kas labiausiai džiugino širdį – dainavimo. Vyriškis dainavo keliuose estrados ansambliuose, kapeloje. Taip pat buvo kviečiamas vaidinti teatre ir iš režisieriaus netgi sulaukė komplimento, kad tai daro geriau negu kai kurie profesionalai.

A.Ulecko žmona buvo teatralė ir palaikė vyro meninę veiklą. Kartu su muzikos kolektyvais jis išmaišė beveik visą Europą, nebuvo tik Italijoje. Netgi koncertavo Kuboje ir ruošėsi žvejybiniu laivu plaukti į Afriką, bet pasikeitusios aplinkybės nutraukė planus.

Per ilgametę koncertinę veiklą netrūko ne tik kelionių, bet ir įvertinimų. „Sąjungoje mūsų kolektyvas buvo užėmęs pirmąją vietą. Mūsų lietuviškų dainų įrašas pateko į Aukso fondą Maskvoje“, – laidoje pasakojo A.Uleckas, dainuojantis daugiau nei 50 metų gyvuojančiame vyrų vokaliniame ansamblyje „Sūduvietis“ ir dar dviejuose kolektyvuose.

TV3 nuotr./Antanas Uleckas ir Larisa Kalpokaitė
TV3 nuotr./Antanas Uleckas ir Larisa Kalpokaitė

Laidos vedėjos Larisos Kalpokaitės paklaustas, ar nebuvo minčių pereiti į profesionaliąją sceną ir vien iš dainavimo valgyti duoną, pašnekovas prisipažino: „Nebuvo kaip. Auginome 3 vaikus ir visas gyvenimas jau buvo suplanuotas Marijampolėje. Dabar pergalvoju – negerai išėjo, gal dainavimas yra mano pašaukimas. Dainuoti – didžiulis malonumas.“

Romantiškos sielos A.Uleckas džiaugėsi, kad balso galimybės vis dar leidžia save realizuoti muzikos srityje. „Balsas, kaip ir širdis, nesensta“, – laidoje juokėsi Antanas, kurio visą laisvalaikį užpildo mėgstama veikla.

Taip pat laidos vedėja L.Kalpokaitė lankėsi Gian Lucos Demarco kulinarijos studijoje. Garsusis italas parodė, kaip pasigaminti itališką omletą – fritatą, kuri puikiai tiks tiek pusryčiams, tiek pietums. Anot jo, tai nebrangus, lengvai paruošiamas, maistingas ir sotus patiekalas.

TV3 nuotr./Antanas Uleckas, Larisa Kalpokaitė, Gian Luca
TV3 nuotr./Antanas Uleckas, Larisa Kalpokaitė, Gian Luca

Virtuvės šefas ne tik atskleis kulinarinių subtilybių, bet ir pasidalins įžvalgomis apie lietuvių ir italų valgymo bei gaminimo įpročius. „Man atrodo, lietuvių tautos nebūtų be kiaušinių ir sviesto. Pamačiau, kiek šitų dalykų vyresni žmonės perka... Sviesto kartais ir po 10 pakelių“, – šmaikštavo Gian Luca.

Nors virtuvės šefą stebina nemažai vyresnių žmonių gaminimo įpročių, jis niekada nesistengė mokyti savo močiutės. „Nesu gaminęs pas močiutę. Nesvarbu, kokį lygį aš pasiekęs kaip virėjas, mano močiutė virtuvės buvo šventa“, – kalbėjo italas, kurį žiūrovai išvys šį šeštadienį 9 val. laidoje „Amžius – ne riba“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką