Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 03 16, 10:54

Arūno Valinsko viešas kreipimasis: „Pamirškite šiuos Kremliui naudingus idiotus“

Reaguodamas į pastarosiomis savaitėmis nuaidėjusius žinomų Lietuvos žmonių skandalingus pasisakymus apie karą Ukrainoje, trečiadienio rytą televizijos laidų prodiuseris ir vedėjas Arūnas Valinskas išplatino kreipimąsi į visas Lietuvos savivaldybes, žiniasklaidą ir scenos kolegas.
Arūnas Valinskas, Darius Mickus, Gytis Paškevičius, Egidijus Dragūnas, Juozas Statkevičius
Arūnas Valinskas, Darius Mickus, Gytis Paškevičius, Egidijus Dragūnas, Juozas Statkevičius / 15min nuotr.

Arūno Valinsko kreipimąsi gavo ir 15min redakcija. Laiško turiniu dalijamės su portalo skaitytojais:

„Žmonės, kurie pripažįsta karą ne tik neišvengiamu, bet ir naudingu, o todėl ir pageidautinu, − tokie žmonės yra baisūs ir siaubingi moraliniai išsigimėliai.“

Levas Tolstojus, romano „Karas ir taika“ autorius

Pirmasis buvo Egidijus Dragūnas-Selas. Jis pareiškė, kad tai, kas vyksta Ukrainoje, yra „natūralus pasaulio apsivalymas“. Dėl šito nupušėlio ignoravimo jau esu kreipęsis į žiniasklaidos priemones. Kai pradėjo kilti bangos, Selas pareiškė, kad yra už taiką ir esą pervedęs į paramos Ukrainai fondą 50 000 eurų. Nors jokių dokumentų nepateikė. Dar vienas eilinis apgailėtinas melas, gelbstint savo kailį. Gaila, bet vienu durniumi kaime nesugebėjome apsiriboti.

OKTO fotostudijos nuotr./Arūnas Valinskas
OKTO fotostudijos nuotr./Arūnas Valinskas

Gytis Paškevičius pritarė savo užauginto ir „išauklėto“ sūnelio nuomonei, kad visi tie vaizdai iš Ukrainos su žuvusiais vaikais ir civiliais yra inscenizacijos, suvaidintos samdytų aktorių (straipsnį galite rasti ČIA).

Lyg to būtų maža, tarytum Pilypas iš kanapių į trasą iššoko ir grupės „Rebelheart“ lyderis Darius Mickus, pareiškęs, jog visa tai, kas vyksta Ukrainoje, yra ne kas kita kaip benderovcų organizuotas „savų šaudymas į savus“. Kažkur girdėta, tiesa? O kur dar J.Statkevičius, Ž.Tratas?

Karo akivaizdoje tokios, atsiprašant, nuomonės nėra demokratijos ir žodžio laisvės išraiška. Tai yra paprasčiausiai pritarimas karui ir Rusijos agresijai, atviras stojimas žudikų pusėn. Už tokius dalykus turėtų būti baudžiama kaip už sovietų okupacijos neigimą, nacistinės ir sovietinės atributikos platinimą. Tačiau didžiausia bausmė tokiems būtų visuomenės požiūris.

Todėl kreipiuosi į visas 60 Lietuvos savivaldybių su nuoširdžiu prašymu – organizuodami įvairiausius renginius ir miesto šventes (kurios rengiamos už mokesčių mokėtojų pinigus), tiesiog pamirškite šiuos veikėjus – Egidijų Dragūną, Gytį Paškevičių, grupę „Rebelheart“. Deja, bet manau, kad sąrašas negalutinis. Pirmoji į šį prašymą jau atsiliepė Zarasų savivaldybė, raštiškai patvirtinusi, kad šių atlikėjų savo renginiuose tikrai nepageidauja. Simboliška, kad būtent šioje savivaldybėje G.Paškevičius turi savo sodybą prie Antalieptės marių. Kaip juokavo šios savivaldybės atstovai, jei būtų jų valia, apskritai paskelbtų G.Paškevičių persona non grata. Lauksime ir kitų savivaldybių oficialių atsakymų, kuriuos paviešinsime. Labiausiai kreipiuosi į Lietuvos didmiesčių merus – nesuteikite savo miestų viešųjų erdvių jų koncertams, eiliniams paskutiniams atsisveikinimams ir pasipinigavimams. Labai dideles aikštes turi Minskas ir Maskva, tegul ten ir gieda okupantus šlovinančias giesmeles.

Džiaugiuosi, kad Kauno vasaros festivalio rengėjai jau atsisveikino su jame turėjusiu koncertuoti E.Dragūnu. Rėmėjai taip pat. Taip pat didžiuojuosi grupės SEL muzikantais, kurie nutraukė bet kokį bendradarbiavimą su atlikėju, kuriam karas Ukrainoje yra tik „pasaulio apsivalymas“. Nidos „Šlovės alėjoje“ neliks G.Paškevičiaus delno. Neabejoju, kad ir grupės „Rebelheart“ gerbėjai įvertins jų „dievuko“ vertybes, o Juozo Statkevičiaus mylėtojai prieš eidami į naujos kolekcijos pristatymą pagalvos, ar ant naujų ištaigių drabužių nėra ukrainiečių vaikų kraujo.

Taip pat kreipiuosi į visus TV kanalus, radijo stotis, portalus, žiniasklaidos leidinius. Išbraukite šiuos Kremliui naudingus idiotus iš savo grojaraščių ir puslapių, nereklamuokite jų koncertų. Didžioji dalis žiniasklaidos priemonių jau atsiliepė į šį kreipimąsi ir įsipareigojo jų nerodyti ir netransliuoti. Žmonės nuspręs patys, ar eiti ateityje į šių moralinių iškrypėlių koncertus. Kaip ir verslininkai susimąstys, ar verta remti juos ir jų koncertus.

Ir pabaigai, mieli scenos ir eterio kolegos, laidų ir renginių vedėjai, dainininkai, atlikėjai, muzikantai, šokėjai, aktoriai, prodiuseriai. Atsisakykite dalyvauti renginiuose, sužinoję, kad juose dalyvauja šie veikėjai. Tiesiog paklauskite organizatorių, kas dar dalyvauja renginyje, ir maloniai iškelkite sąlygą – „aš tikrai dalyvausiu, bet kad šito veikėjo nebūtų“. Patikėkite, Jūsų tikrai neatsisakys, nes mūsų yra absoliuti dauguma, mes su Ukraina, kuri kovoja už savo ir mūsų Laisvę. Laisvę, kuri įpareigoja ją ginti, o ne laisvę kalbėti tai, kas naudinga rusofašistams ir žudikams.

Šlovė Ukrainai, šlovė Didvyriams!

Arūnas Valinskas.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką