Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Kaušpėdui muzika – tik hobis

Algirdas Kaušpėdas
Eriko Ovčarenko/ dienraščio „15 minučių“ nuotr. / A.Kaušpėdas kartu su „Antimi“ šiuo metu ruošia naują miuziklą „Zuikis pleibojus“.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Legendinės grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas pernelyg sunkmečiu nesiskundžia ir sako, kad visada tunelio gale yra šviesa. Atlikėjas netgi džiaugiasi, kad per krizę daugiau laiko gali skirti savo pomėgiams – grybavimui ir kūrybai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

– Šį savaitgalį sutapo du festivaliai: „Roko naktys“ ir „Tamsta muzika“. Kodėl pasirinkote dalyvauti tik pastarajame?

– Didelio pasirinkimo nebuvo, nes tik čia buvome pakviesti. Mes su „Tamsta“ klubu esame dideli draugai, dažnai pas juos koncertuojame, kartais nemokamai. Norėjome paremti šį naująjį festivalį. O kodėl taip atsitiko, kad sutapo du festivaliai ir roko gerbėjai turi pasidalyti, nežinau. Apskritai šie metai laba intensyvūs kultūros atžvilgiu. Jei šį savaitgalį būtų ir Jūros šventė, būtų dar blogiau.

– Prieš keletą metų atgaivinote „Antį“. Ar dabar tai jūsų pagrindinis užsiėmimas?

– Žinoma, kad tai mano laisvalaikio užsiėmimas, tik hobis. Aš esu architektas, verslininkas ir dirbu savo pagrindinį darbą.

– Sulaukiate ne tik senosios kartos gerbėjų – jus mėgsta ir nauja, jau nepriklausomoje Lietuvoje užaugusi karta. Kaip tai vertinate?

– Iš pradžių 20–30 metų jaunesni žmonės, kaip mano vaikai, klausėsi „Anties“ iš smalsumo, norėdami sužinoti, ko klausė jų tėveliai. Dabar sulaukiame dar jaunesnių gerbėjų – į koncertus ateina 15-mečių, kurie mums pagal amžių yra kone anūkai. Jie moka visų naujų dainų žodžius, dainuoja kartu. Džiugu, kad „Anties“ muzika aktuali. Be abejo, senos dainos sukelia sentimentus, o naujos yra orientuotos į šiandieną. Džiaugiuosi, kad bet kuriuo atveju „Anties“ klausomasi su dėmesiu, supratingomis akimis, su šypsena veide – juk kitaip ir neįmanoma.

– Užsiimate, atrodo, niekuo nesusijusiomis veiklomis: statybų verslas, architektūra ir muzika. Ar turite dar kokių pomėgių, galbūt neįgyvendintų svajonių?

– Aišku, turiu. Labai mėgstu grybauti. Dabar kaip tik sezonas. Kadangi gyvenu kaime, labai gerai rytais po mišką pasivaikščioti. Mėgstu gerą vyną. Išgeriame su šeima, su draugais vakarais po taurę.

– Ar jaučiate krizę? Gal turite antikrizinį receptą, kuriuo galėtumėte pasidalyti su mūsų skaitytojais?

– Krizė visus palietė. Kai kurios mūsų įmonės pristabdė ar visai nutraukė savo veiklą. Tačiau mes nenuleidžiame rankų, matome perspektyvą. Kita vertus, atsirado daugiau laisvo laiko, kurį galima skirti kūrybai. Štai kad ir dabar ruošiame naują miuziklą „Zuikis pleibojus“, kuris turėtų pasirodyti per Naujuosius metus.

– Ką veiksite savaitgalį?

– Dalyvausiu festivalyje. Sekmadienį grįšiu namo, pagrybausiu, pailsėsiu.

A.Kaušpėdo dosjė:

Algirdas Kaušpėdas gimė 1953 m. rugpjūčio 12 dieną. Mokėsi Vilniaus 23-iojoje vidurinėje mokykloje, Vilniaus vaikų dailės mokykloje. Studijavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultete.

1976–1984 m. A.Kaušpėdas buvo Kauno miestų statybos projektavimo instituto architektas, 1984–1990 m. – Kauno architektų sąjungos atsakingasis sekretorius, 1990–992 m. LTV direktorius. Nuo 1993 m. vadovauja bendrovei „Jungtinės pajėgos“.
1988–990 m. A.Kaušpėdas aktyviai dalyvavo Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio veikloje. Buvo iniciatyvinės grupės narys, Sąjūdžio tarybos narys, Kauno iniciatyvinės grupės narys, tarybos narys.
Nuo 1985 m. A.Kaušpėdas yra roko grupės „Antis“ lyderis, muzikos ir tekstų autorius.
Atlikėjo žmona Vilija Ulozaitė taip pat yra architektė. A.Kaušpėdas turi du vaikus iš pirmosios santuokos – Moniką  ir Algę.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką