Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 17d. 16:18

„Abipus sienos" tyrimas: kas ir kodėl be kaltės už grotų patupdė brolius Gerčius?

Gediminas Gerčius
LNK nuotr. / Gediminas Gerčius

612 parų - tiek Milano kalėjime be teismo ir be kaltės praleido kaunietis Gediminas Gerčius. Žmogus, kažkada įvardintas daugiau nei vieno milijono eurų vertės juvelyrinių dirbinių grobiku, o šiandien sukantis galvą, kaip priversti Italijos ir Lietuvos teisėsaugininkus atlyginti jam padarytą skriaudą.

Istorija, pradėta filmuoti laidoje "Abipus sienos". Dar tuomet, kai gavę Europos arešto orderį Lietuvos prokurorai pirmiausia suskubo suiminėti ne Gediminą, o jo brolį Vytautą. Tą, kuris net užkimęs įrodinėjo, kad į užsienį iš Lietuvos niekada nebuvo išvykęs, jokių pinigų neturi ir kažkas pasinaudojęs jo pamestu pasu. Po parodyto reportažo teisėsaugininkai įsitikino, kad Vytautas tikrai negalėjo dalyvauti organizuotos gaujos Italijoje veikloje. Šis kaunietis iš Lukiškių kalėjimo buvo paleistas į laisvę.

Tačiau įdomioji istorijos dalis anuomet tik prasidėjo. Mat kai kurie Generalinės prokuratūros asai, pamatę laidą "Abipus sienos", nusprendė, kad veikiausiai nusikaltimus svetimoje šalyje vykdė Gediminas Gerčius, kuris jiems eterio metu pasirodė esąs labai jau panašus į savo brolį. Italams, regis, tokia Lietuvos prokurorų išsakyta mintis patiko ir jie pritarė, kad G. Gerčius būtų suimtas vietoje brolio ir patupdytas į cypę Milane.

Prireikė poros metų, kad paaiškėtų tikroji Lietuvos ir Italijos pareigūnų neatsakingumo ir nusikalstamo aplaidumo kaina. Netekęs kantrybės dėl neprofesionaliai atlikto tyrimo bylą nagrinėjantis Italijos teisėjas nurodė lietuvį paleisti. Praėjusią savaitę G. Gerčius buvo visiškai išteisintas.

Skandalingos istorijos atomazga "Abipus sienos" - trečiadienį 19.40 per LNK. 
 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką