Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 4d. 09:56

Adolfas Večerskis nepailsta bylinėtis dėl to, kad buvo išvytas iš Nacionalinio dramos teatro

Adolfas Večerskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Adolfas Večerskis

Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas trečiadienį pradėjo nagrinėti Adolfo Večerskio iškeltą bylą dėl konkurso Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) vadovo pareigoms užimti rezultatų panaikinimo.

Buvęs LNDT vadovas Adolfas Večerskis, jau ieškojęs savosios teisybės administraciniame teisme, dabar bando laimę ir bendrosios kompetencijos teisme.

A.Večerskis prašo teismo pripažinti 2010 spalio 26 d. įvykusio konkurso Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pareigoms užimti rezultatus neteisėtais ir juos panaikinti. Taip pat atskirai prašoma pripažinti neteisėtu ir draudimą konkrečiai A.Večerskiui dalyvauti konkurse.

Anot A.Večerskio ir jo advokato, eliminuojant ieškovą iš konkurso, buvo šiurkščiai pažeisti konkurso formalumai. „Visos šios procedūros pažeidimas buvo jo, kaip specialisto, pažeminimas!“ – posėdžio metu pareiškė ieškovo atstovas Romualdas Mikliušas.

A.Večerskiui skaudu, kad iš konkurso jis buvo pašalintas demonstratyviai.

„Kas trukdė nežeminti pareiškėjo visų pretendentų akivaizdoje, o pranešti prieš dieną ar prieš savaitę?“ – atsakovės – Kultūros ministerijos, atstovės klausė advokatas R.Mikliušas.

Ministerijos atstovė svarstė, kad pats konkurso dalyvis išvengtų pažeminimo, jei žinodamas savo situaciją neateitų į priėmimo komisijos posėdį.

Kultūros ministerijos teisininkė posėdžio metu keletą sykių pakartojo, kad pareiškėjo pretenzijos yra nepagrįstos ir teismas turėtų jas atmesti. Anot atstovės, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija pripažino, kad A.Večerskis netinkamai vykdė viešųjų ir privačių interesų derinimo reikalavimų nuostatas. „Pareiškėjo teisė dalyvauti konkurse buvo apribota teisinėmis priemonėmis“, – pabrėžė ministerijos teisininkė.

Trečiadienio rytą teismas šią bylą išnagrinėjo, verdiktą teisėjas Vitalijus Abramovičius žada skelbti po dviejų savaičių.

Po teismo posėdžio A.Večerskis pateikė išsamių komentarų žiniasklaidai: tiek apie šios bylos esmę, tiek apie savo karjerą teatre bei jos vingius (žr. filmuotą medžiagą).

VIDEO: A.Večerskis teisme komentavo savo iškeltą bylą ir nuopelnus teatrui

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką