Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 18:38

Agnė Kulitaitė: riba tarp išprotėjimo ir nuobodulio – labai plona

Agnė Kulitaitė Ypatingos
Asmeninio albumo nuotr. / Agnė Kulitaitė

Miegamasis – koridorius – virtuvė – vonia – miegamasis. Lova – sofa – kėdė – palangė. Turbūt tą blaškymąsi tarp keturių sienų ramina tik faktas, kad šiuo metu dėl karantino tai daro dauguma žemės gyventojų.

Tėvai, seneliai, o ir lovos partneris nebepyksta, kad jei ne mobilusis rankose, tai kompiuteris nuolat ant kelių. Bent taip palaikomas ryšys su žmonėmis ir sužinomos naujienos iš viso pasaulio.

Tačiau kartais skrolinti apie virusą ir karantiną taip nusibosta, o kas antras žymus žmogus moko per video, kaip namuose sportuoti (ačiū, apie tai niekada nebūtume pagalvoję).

Todėl pradėjau ieškoti, ką būnant online, bet be feisbės ir naujienų portalų, įdomaus ir NEMOKAMO galima nuveikti.

„Tinder“

Varyti į pasimatymus. Virtualius. Jei dažnai į klausimą, kada kažką susirasi, atsakydavai, kad dabar labai užsiėmęs, daug darbo, tai žinok, kad šis atsakymas prie esamo laiko niekaip nebesiderina.

Pasiūlymų programėlėje netrūksta: nuo virtualaus vienos nakties nuotykio iki įdomaus pokalbio, nepastebimai sulaukiant karantino pusryčių. Gal būtent dabar virtualiai sutiktas žmogus virs realiu mylimuoju? Be to, dar niekada nebuvo taip lengva pakalbinti kitą, tiesiog paklausk: o kaip tau karantinas?

Asmeninio albumo nuotr./Tinder
Asmeninio albumo nuotr./Tinder

„Duolingo“

Išmokti naujos kalbos, o gal tiesiog nusikeikti ispaniškai, pasakyti „aš tave myliu“ turkiškai. Pamenu, anais metais susitikinėjau su prancūzu. Norėjau varliavalgių atstovui įspūdį palikt, todėl per šią programėlę pradėjau mokytis kalbėti prancūziškai. Įspūdį palikau, bet prancūzo neliko. Visgi kalba atmintyje išliko.

Labai paprasta, patogu ir daug įdomių užduočių. Jei praleidi dienos pamoką – gauni priminimą, vėliau – įspėjimą. Tai kokią iš siūlomų 34 kalbų rinksiesi?

Asmeninio archyvo nuotr./Duolingo
Asmeninio archyvo nuotr./Duolingo

„Todoist“

Dirbti iš namų. Aš dirbdama namuose dažnai darau viską, tik ne tą darbą, kurį turiu atlikti: laistau gėles, tvarkau spintą, nuolat šaldytuvą patikrinu, o kartais tiesiog pro langą žiūrėdama svajoju.

Ne paslaptis, kad produktyvumo išlaikymas darbo vietą perkėlus iš biuro į namus yra sudėtingas. Todėl ši programėlė padės susikaupti ir sutelkti dėmesį į prioritetus. Ji jus stebės ir, jei nedarysit reikalingų dalykų, nuolat įspės.

„Draw something“

Žaisti su draugais. Mokslininkų teigimu, žmonės nėra sukurti būti vieni ir nors kartais vienatvė atrodo tokia maloni, dauguma nė savaitės negalėtų išbūti be kitų.

Patiriama atskirtis didina ne tik ilgesio jausmą, bet ir norą bendrauti, kažką veikti, todėl įprastą pokalbį kartais žaidimu siūlau paįvairinti.

Vienas piešia, kitas spėja – skamba paprastai, bet su laiku azartas kyla, o žaidimas tik sunkėja.

„Tūkstantmečio vaikai“

Konkuruoti su vaikais. Ši programėlė leidžia žaisti kartu su dalyviais, kai laida vyksta, ir, patikėkit, užduotis nėra lengva. Laidai pasibaigus, malonumas išlieka: galima treniruotis, atsakinėti į kitus klausimus ir, eilinį sykį sudegus, vėl stoti į kovą, nes klausimai retai kartojasi. Tai ar būsi protingesnis už penktoką?

Asmeninio albumo nuotr./Tūkstantmečio vaikai
Asmeninio albumo nuotr./Tūkstantmečio vaikai

„Headspace“

Pasirūpinti psichologine sveikata. Nepaisant esamos padėties, mes gyvename nuolat skubančiame pasaulyje ir jaučiame virtualią konkurenciją vos užėję į socialinius tinklus, kurių sunkiai šią dieną išvengsi.

Dažnas to padarinys – nerimas, panikos atakos ir nepasitikėjimas savimi. O kaip to išvengti, pagerinti savo būklę, bet nuo civilizacijos neatitrūkti?

Maistas, miegas, sportas ir meditacija – tokias išvadas pasidariau klausydama ir skaitydama kitų patarimus. Ir nors meditacija mūsų amžiuje dažnai minima, užsiimti ja nėra taip lengva.

Programėlė to moko, o greitas rezultatas ir labai patogus naudojimasis tik motyvuoja dažniau ja užsiimti. Kodėl vis dar skaitai šį straipsnį? Eik medituoti.

Asmeninio albumo nuotr./Headspace
Asmeninio albumo nuotr./Headspace

„Pacer“

Skaičiuoti žingsnius. Tai viena ilgiausiai mano telefone gyvenančių programėlių. Kadangi sportas man – vis dar iki galo neatrasta planeta, propaguoju vaikščiojimą tarp savo mylimų vietų, darbo ir namų.

Programėlė suskaičiuoja kasdien nueitus kilometrus, žingsnius, sudegintas kalorijas ir pateikia kasdienę statistiką, todėl dažna vakaro pramoga – patikrinti, ar pralenkiau prieš tai buvusią dieną.

Šią programėlę dabar ironiška rekomenduoti, bet, patikėkit, labai juokinga matyti, kiek vaikščiojant iš virtuvės į miegamąjį suskaičiuojama žingsnių. Mano vakarykštis rezultatas – 70 žingsnių ir dvi sudegintos kalorijos.

Asmeninio albumo nuotr./Pacer
Asmeninio albumo nuotr./Pacer

Houseparty

Pasitūsinti. Klubas, baras, festas? Meh. Tūsas mobiliajame telefone is the new black. Ši programėlė – tai lyg Snapchato ir Skype nesantuokinis vaikas, kuris šėlti norinčiam jaunimui neleidžia visai išprotėti.

Susišukuoji, pasipuoši, į taurę ko nors įsipili ir įsijungi programėlę. Čia gali eiti į kažkieno organizuojamą online vakarėlį, jei nepatinka, gali savo sukurti. Viename susibūrime telpa iki 8 žmonių, bet tų susibūrimų per vakarą gali turėti ne vieną ir ne kelis.

Gal šitas straipsnis – ženklas, kad šiandien reikia pašvęsti? Vis tiek į darbą rytoj nereikia skubėti.

Asmeninio albumo nuotr./„Houseparty“. Pastaba: gėrimas taurėje – nealkoholinis limonadas
Asmeninio albumo nuotr./„Houseparty“. Pastaba: gėrimas taurėje – nealkoholinis limonadas

„Dialup“

Nesijausti vienišam. Programėlės tikslas – sujungti visus pasaulio žmones, kurie nori bendrauti, turi bendrų interesų, problemų, o gal tiesiog daug laisvo laiko. Kaip tik šiuo chaotišku laiku sukurtas QuarantineChat, kur virtualiai susirenka izoliuoti ar karantinuoti žmonės ir pasakoja apie savo šalies situaciją, dalijasi pojūčiais, patirtimi, o dažnai ir motyvuoja galvoti apie ateitį.

Pasaulis šiuo metu tarsi viena didelė šeima. Nors esame atskirai, dar niekada nebuvo taip išvien.

„MoMA“

Aplankyti Niujorką. Tiksliau, pažint jo dalį ir ten slypintį meną. Vaikščioti po kito miesto muziejus ar galerijas, kai esi uždarytas tarp keturių sienų, dar niekada taip įdomu nebuvo.

Iš Niujorko skriskite į Italiją ir aplankykite Florencijoje įsikūrusią galeriją „Uffizi“, vėliau – meilės sklidiną Paryžių, daugiau pasidomėkite paslaptingąja Mona Liza („Louvre“) Ir nepamirškite Amsterdamo, kuris supažindins jus su Rembrantu („Rijksmuseum“).

Nors keturios sienos ir apriboja galimybes, tai nesutrukdo pažinti pasaulio ir savaip pakeliauti.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Niujorkas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Niujorkas
Asmeninio albumo nuotr./Moma
Asmeninio albumo nuotr./Moma

Šiomis dienomis riba tarp mirties iš nuobodulio ir išprotėjimo – labai plona, todėl linkiu įsijaust į Philippe Petit amplua ir einant šiuo gyvenimo lynu, tiek fiziškai, tiek emociškai, balansą išlaikyt. Ir nors šiandien esame izoliuoti, o appsai suteikia mums galimybę ne tik bendrauti, žaisti, kvailioti ir keliauti.

Viliuosi, kad karantinas mus privers tik dar labiau įvertinti šiltą apkabinimą, realius pašnekesius su draugais ir, žinoma, laisvę.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką