Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 10d. 12:56

Aistė Jasaitytė-Čeburiak su dukromis išbandė vieną pirmųjų šalyje edukacinių žaidimų aikštelių

Aistė Jasaitytė Čeburiak su dukromis Elze ir Sofija
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Aistė Jasaitytė-Čeburiak su dukromis Elze ir Sofija

Psichologė, edukologė Aistė Jasaitytė-Čeburiak su dukromis Elze ir Sofija ketvirtadienį apsilankė vienoje pirmųjų edukacinių žaidimų aikštelių, kuri įrengta Vilniuje, naujos kartos picerijoje.

Bent kartą per savaitę su vyru Romanu ir vaikais į kavinę užsukanti Aistė įsitikinusi – tėvų lankymasis viešojo maitinimo vietose kartu su vaikais suartina šeimą, vaikai susipažįsta su maisto kultūra, etiketu, įgyja pasitikėjimo.

„Lankymasis kavinėse ar restoranuose kartu su vaikais – tai galimybė pabūti drauge, patirti gerų emocijų, įvairiau praleisti laisvalaikį. Tai suartina šeimą. Be to, vaikai viešose vietose mokosi atrasti draugų, užmegzti su jais santykius, bendrauti ir bendradarbiauti. Vaikas taip susipažįsta su nauja aplinka ir, jei joje jaučiasi saugus, formuojasi jo pasitikėjimas savimi bei kitais, ugdomi vaiko socialiniai įgūdžiai“, – sako dviejų vaikų mama A.Jasaitytė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Popietės akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Aistė Jasaitytė-Čeburiak su dukromis 

Pasak jos, spręsdami, kur pietų ar vakarienės vyks su dukromis, dažniausiai ji su vyru renkasi tas vietas, kur būtų smagu vaikams, o tai – kavinės, pritaikytos apsilankyti visai šeimai. Ruošiantis į kavinę su vaiku, šešerių Elzę ir dvejų Sofiją auginanti A.Jasaitytė-Čeburiak pataria atsižvelgti į mažylio amžių bei jo dienotvarkę.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Popietės akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Popietės akimirka

„Apie trečiuosius gyvenimo metus vaikas save jau suvokia kaip atskirą individą, atsiranda poreikis bendrauti su kitais. Tokio amžiaus vaikai jau moka savarankiškai valgyti. O vykti į kavinę su vaiku geriausia, kai jis yra pailsėjęs ir aktyvus,“ – sakė A.Jasaitytė, kruopščiai planavusi savo ir dukrų apsilankymą prekybos ir pramogų centre „Ozas“ veikiančioje picerijoje ir čia naujai įrengtoje vienoje pirmųjų šalyje edukacinių vaikų žaidimo aikštelių.

„Edukacinės vaikų žaidimo aikštelės idėja kilo analizuojant pasaulinius pavyzdžius. Vakarų Europoje populiarėja vaikų lavinimo erdvės, kur didelis dėmesys skiriamas ne tik pramoginiam, bet edukaciniam vaikų užimtumui, o plastikinius vienfunkcinius žaislus jose pradeda keisti natūralių medžiagų, pavyzdžiui, mediniai žaislai, skatinantys vaikų kūrybingumą, pažinimą ir fantaziją“, – kalbėjo „Cancan pizza“ rinkodaros vadovė Ieva Vaičiūnaitė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Popietės akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Aistė Jasaitytė-Čeburiak su dukra

30 kv. m vidaus aikštelė – tik startinis projektas, kurį pratęs didelė vasaros laikotarpiu veiksianti vaikų edukacinė erdvė. Jau gegužės mėnesį ji įsikurs lauko terasoje, kuri galės žaisti net iki 50 vaikų vienu metu.

„Vaikų žaidimų aikštelės skatina jų kūrybiškumą. Čia sužadinami smalsumas, vaizduotė, atkaklumas, skatinamas bendradarbiavimas. Deja, bet Lietuvoje vis dar labai mažai kavinių, picerijų ar restoranų, kuriuose būtų įrengtos vaikams pritaikytos erdvės“, – sako A.Jasaitytė, kartu su dukromis įvertinusi vieną pirmųjų edukacinių žaidimų aikštelių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką