Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 16d. 10:33

Aistė Smilgevičiūtės „Strazdas“ švenčia dvidešimtmetį: siunčia linkėjimus „Eurovizijos“ liūtams

Aistė Smilgevičiūtė 1999-aisiais
Asmeninio albumo nuotr. / Aistė Smilgevičiūtė 1999-aisiais

Antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį dainininkė Aistė Smilgevičiūtė stebės ne kaip paprasta žiūrovė. Linkėdama Lietuvos atstovui Jurijui Veklenko ir jo liūtams atsidurti finale, ji prisimins, kaip pati lygiai prieš 20 metų su daina „Strazdas“ dalyvavo taip pat Izraelyje vykusioje „Eurovizijoje“.

A.Smilgevičiūtė prisipažino iki šiol jaučianti klausytojų meilę ir simpatiją „Strazdui“, todėl jubiliejaus proga nutarė dainą patalpinti į visas muzikos platformas. Iki šiol buvo tik nelabai kokybiškas A.Smilgevičiūtės pasirodymo įrašas svetainėje „Youtube“:

VIDEO: Aistė Smilgevičiūtė su žemaičių tarme atliekama daina „Strazdas“ (199) WEB

Nuo šiol – visose pagrindinėse platformose bus galima rasti ne tik originalųjį „Strazdą“, bet ir dvi instrumentines jo versijas iš 1999 metais Olandijoje įrašyto ir išleisto singlo.

Prieš dvidešimt metų Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ liko dvidešimta, tačiau „Strazdas“ pateko į konkurso istoriją, kaip pirmoji dialektu (žemaitiškai) atlikta daina. Praėjus šiek tiek laiko po A.Smilgevičiūtės pasirodymo „Eurovizijoje“, tapo aišku, kad Lino Rimšos ir lietuvių liaudies sukurtas „Strazdas“ – išskirtinė daina.

Šią dainą iki šiol prisimena „Eurovizijos“ gerbėjai ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Kalbant apie ją, pabrėžiama, kad lietuviai 1999 metais buvo perdėm progresyvūs ir matė toli į ateitį, todėl konkurse liko nepelnytai neįvertinti.

Jei su ta pačia daina ir tuo pačiu Juozo Statkevičiaus sukurtu įvaizdžiu A.Smilgevičiūtė būtų pasirodžiusi maždaug penkeriais metais vėliau, labai tikėtina, kad Lietuva konkurse būtų iškovojusi itin aukštą vietą. Istorija parodė, kad būtent tokio stiliaus ir atlikimo kūriniai tapo „Eurovizijos“ favoritais.

Po „Eurovizijos“ konkurso A.Smilgevičiūtės muzikinė karjera klostėsi sėkmingai. Grupė „Skylė“, kurios vokalistė ji yra, iki šiol tęsią aktyvią veiklą ir yra viena seniausių Lietuvoje sėkmingai funkcionuojančių grupių. A.Smilgevičiūtė taip pat suvaidino Jūratę, Roko Radzevičiaus sukurtoje roko operoje „Jūratė ir Kastytis“ bei Eglę prieš dvejus metus pristatytame didelio biudžeto miuzikle „Eglė žalčių karalienė“. Ji – taip pat miuziklo libreto autorė, muziką parašė – R.Radzevičius. Drauge su visa šeima ji kuria ir vaikų itin pamėgtą projektą „Tilidūda“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:55
01:44
01:16

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką