Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akordeono muzikos savaitę atidaręs Martynas Levickis svečius vaišino Beatos Nicholson skanėstais

Beata Nicholson ir Martynas Levickis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Beata Nicholson ir Martynas Levickis
Šaltinis: 15min
0
A A

Būrys žinomų žmonių pirmadienio vakarą susirinko kulinarės Beatos Nicholson studijoje. Visi drauge jie pažymėjo svarbų kultūrinį įvykį: Martyno Levickio vadovaujamos Akordeono muzikos savaitės atidarymą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Į išskirtinį vakarą garsūs svečiai ėmė rinktis pirmadienio pavakarę. Akordeono muzikos savaitės atidaryme šįmet dalyvavo tik tie, kas gavo vardinius, menininkės Jolitos Vaitkutės kurtus kvietimus: spalvingus akordeonus.

Svečių gretose pasirodė ir žinomi žmonės: televizijos laidų vedėjos Gerūta Griniūtė ir Eglė Daugėlaitė, sostinės meras Remigijus Šimašius su žmona Agne, komunikacijos specialistas Saugirdas Vaitulionis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eglė Daugėlaitė ir Beata Nicholson
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eglė Daugėlaitė ir Beata Nicholson

Muzikos ir maisto mišinys bei tikrų tikriausias tautinės įvairovės kokteilis – toks buvo „Akordeono muzikos savaitės“, kurios meno vadovas – Martynas Levickis, atidarymas.

Jo metu svečiai turėjo progą iš arti susipažinti su laukiančių koncertų atlikėjais – saksofonų kvartetu „Signum“, instrumentiniu trio „Malandro Club“, duetu „Julie&Andreas“, Dovile Kazonaite ir Tadu Motiečiumi.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Jolita Vaitkutė su draugu
I.Gelūno / 15min nuotr./Jolita Vaitkutė su draugu

Vakarui skonį suteikė gardžios kulinarinės improvizacijos, diriguotos pačios Beatos Nicholson: svečiai pakviesti pasivaišinti iš skirtingų šalių atvykusių atlikėjų tautiniais patiekalais. Kol renginio svečiai vaišinosi, atlikėjai dovanojo savo muzikinius linkėjimus.

Kaip Žmonės.lt pasakojo pats M.Levickis, naujas muzikinis festivalis – didžiulis jo paties pasiekimas.

„Akordeonui dedikuota visa mano karjera, šiam instrumentui norisi sutelkti dar didesnį dėmesį. Džiaugiuosi, kad ir festivalis gali eiti šiuo konkrečiu keliu. Smagu turėti ne tik pakankamai didelį klausytojų ratą, bet ir draugų, su kuriais galima kartu kurti ir stebinti“, – sakė muzikantas.

Jis neslėpė: kad svajonė apie akordeono muzikos savaitę taptų realybe, reikėjo paplušėti: „Tikrai reikėjo pereiti per ugnį ir vandenį. Juolab žinant, kad pats esu atlikėjas, kuris labai daug keliauja. Lietuvoje rengiu net kelis didelius, tarptautinius renginius, ir man tai yra iššūkis. Bet džiaugiuosi, kad per kelerius metus, kai gyvuoja mano įkurta akademija, pavyko sutelkti ištikimą bendraminčių būrį, kuriam galiu daug ką patikėti.“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Martynas Levickis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Martynas Levickis

Kodėl festivalio atidarymą surengė svečiuose pas Beatą? „Manau, ir muzika, ir maistas yra malonumas. Norėjosi festivalį pradėti kažkuo, kuo būtų galima nudžiuginti klausytojus, mūsų draugus. Norėjosi viską suderinti: štai, valgome lietuvišką maistą ir klausomės lietuviškos muzikos. Ši sintezė mane labai džiugina“, – paaiškino M.Levickis.

„Akordeono muzikos savaitės“ programoje – šeši įsimintini koncertai

Šįmet „Akordeono muzikos savaitė“ sostinėje skambės rugpjūčio 23-27 dienomis. Iš viso numatyti šeši įsimintini koncertai.

Festivalio meninė programa buvo formuojama taip, kad akordeoną pavyktų atskleisti kaip universalų instrumentą, puikiai skambantį tiek solo, tiek ansamblyje, o kartu tobulai tinkamą šiuolaikinei muzikai.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Martynas Levickis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Martynas Levickis

Rugpjūčio 23-iąją Vilniaus Paveikslų galerijos kieme Martynas Levickis surengs pasirodymą su visoje Europoje graibstomu saksofonistų kvartetu „Signum“ iš Vokietijos. Martynas su jais susipažino Ženevoje. Ten užsimezgusi draugystė paskatino unikalaus jungtinio projekto „Rimti ir nerimti reikalai“ atsiradimą.

Ne ką mažiau intriguoja festivalio koncertas, rugpjūčio 24 dieną vyksiantis Vilniaus geležinkelio stotyje. Laukiamojoje salėje pasirodys norvegų duetas „Julie&Andreas“: susijungs svajinga arfa ir bandoneonas. Melodingame performanse „Piko valanda“ visiškai naujai atsiskleis ne tik klasikiniai kūriniai, bet ir originali dueto kūryba.

Lietuvą festivalyje atstovaus soprano Dovilės Kazonaitės ir akordeonisto Tado Motiečiaus duetas. Rugpjūčio 25 dieną jiedu teatrališkai susijungs siurrealistinėje misterijoje „Žemė prašė, kad žmonės mirtų“. Ši misterija skambės Energetikos ir technikos muziejaus salėje.

Rugpjūčio 26 dieną, penktadienį, triukšmingą vakarėlį „Fiesta de la noche“ Vilniaus mokytojų namų kieme surengs instrumentinis trio „Malandro Club“ iš Ispanijos. Pietietiškoms aistroms ir jungtiniam trimito, kontraboso bei akordeono šėlsmui vadovaus visame pasaulyje pripažinimą pelnęs kompozitorius Gorka Hermosa.

„Akordeono muzikos savaitę“ užbaigs tradicinis akordeonistų maratonas, 2014 metais dėl savo trukmės patekęs į Lietuvos Rekordų knygą. Tąsyk akordeonistai be sustojimo grojo 5 valandas ir 18 minučių. Tokiame azartiškame maratone, kuris vyks rugpjūčio 27 dieną nuo 15 val. šv. Kotrynos bažnyčioje, gali dalyvauti kiekvienas, sugebantis groti akordeonu, tereikia užsiregistruoti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką