Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 18d. 16:32

Aktorė L.Kalpokaitė menopauzės periodą vadina savotiškai įdomiu: „Tai ne gyvenimo pabaiga“

Larisa Kalpokaitė
Gedmantas Kropis/Fotobankas nuotr. / Larisa Kalpokaitė

Aktorė Larisa Kalpokaitė su bėgančiais metais nepraranda savo žavesio, charizmos ir energijos. Visa to paslaptis – susitaikymas su neišvengiamais gyvenimo pokyčiais, pozityvus mąstymas ir laisvė, atrasta praėjus menopauzės laikotarpiui.

Žinoma aktorė Larisa Kalpokaitė TV8 televizijos laidoje „Sveikatos medis“ sutiko prabilti apie savo patirtis manopauzės metu. Visuomet energija, šypsena ir pozityvumu trykštanti moteris drąsiai teigia, jog šis moters gyvenimo tarpsnis yra ypatingas.

„Jis yra pereinamas laikotarpis į visiškai naują kokybę. Kuomet pereini tą periodą, kažkas galvoje lyg cakteli ir tu supranti, kad dabar gali būti savimi. Nereikia stengtis dėl nieko, esi laisva savo noruose, savo poelgiuose“, – sekmadienį pasirodžiusioje laidoje atviravo Larisa.

Dėl pasikeitusios hormonų koncentracijos kraujyje moters kūne ima vykti pokyčiai, siejami su sunkiai kontroliuojamais menopauzės simptomais – prakaitavimu, karščio pylimu, kraujospūdžio svyravimais, dažnu pulsu, padidėjusiu dirglumu, nemiga.

Asmeninio albumo nuotr./Larisa Kalpokaitė
Asmeninio albumo nuotr./Larisa Kalpokaitė

Visgi su mitu, kad menopauzė yra kančios metas, gydytojais nesutinka. Šio periodo problemas įmanoma suvaldyti, nes tai nėra liga, tik natūralus, laikinas procesas. Jį išgyventi padeda pozityvus požiūris, tam tikri gyvenimo būdo pakeitimai ir tinkamai parinkti papildai ar net vaistai.

„Tam tikru laikotarpiu man buvo sunku. Moterims kartais atrodo, kad tai yra gyvenimo pabaiga, tačiau drąsiai galiu sakyti, jog ne. Mes turime visokių priemonių, galim kreiptis į gydytojus pagalbos. Laimė, tas etapas, kai nevaldomai pylė karštis, man truko neilgai, bet žinau moterų, kurioms tai trunka net dešimtmetį“, – pasakojo Larisa.

Teatro ir kino aktorė Larisa Kalpokaitė pripažino, jog pati menopauzės laikotarpiu ieškojo natūralių simptomus malšinančių būdų, išmėgino maisto papildus, skirtus moteriškajai sveikatai. Pasak pašnekovės, prieš gamtą nepakovosi ir su laiku ateinančius neišvengiamus gyvenimo pokyčius reikia priimti pozityviai, mat menopauzė dar nėra gyvenimo pabaiga.

Asmeninio albumo nuotr./Larisa Kalpokaitė
Asmeninio albumo nuotr./Larisa Kalpokaitė

„Kadangi aš esu chemijos priešininkė, žinau, jog yra gausybė grynai gamtinių priemonių, kurios padeda esant tokiai situacijai. Yra kompleksinės kapsulės, randamos bet kurioje vaistinėje. Ir aš pati jas vartojau ir tai tikrai padėjo, nuėmė nerimą, nes būdavo, jog apimdavo toks niekuo nepagrįstas nerimas.

Vis tik, net ir tuo etapu, nereikia taip susikoncentruoti į savo būseną, pergyvenimus. Daugiau galvokim apie kitus, galvokim apie savo vaikus, darbą, žmogų esantį šalia, kuris visiškai nekaltas, kad tau vyksta fiziologiniai procesai. Norite būti laisvos? Pereikite šį laikotarpį, jis tikrai nemirtinas ir net savotiškai įdomus“, – drąsiai tvirtino Larisa.

Menopauzė – neišvengiamas moters organizmo senėjimo etapas. Jau nuo 40-ies metų kiaušidėse ima mažėti moteriškų hormonų gamyba, o sulaukus 45-55 metų – visai sustoja. Šis etapas į moters gyvenimą įneša nemažai pasikeitimų: tiek emocinių, tiek ir fizinių.

„Menopauzės nereikia gąsdintis, tai tiesiog etapas, kuomet moters organizme baigiasi lytinių hormonų gamyba. Toks laikotarpis neišvengiamas ir vyro gyvenime, kai baigiasi testosterono gamyba sėklidėse. Menopauzė turi savo savitus simptomus, kuriuos jaučia bene kiekviena moteris, tik skiriasi jų stiprumas.

Praeito šimtmečio pradžioje menopauzės sulaukdavo tik 30 proc. moterų, o dabar jos sulaukia 95 proc. ir dar sėkmingai tame laikotarpyje gyvena apie 30 metų“, – pasakojo LSMU Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja, akušerė ginekologė biomed. m. dr. prof. Rosita Aniulienė.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką