Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aktorės Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė kviečia į spektaklį apie dzūkus

Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė
Asmeninio albumo nuotr. / Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė
Šaltinis: 15min
1
A A

Lietuvos teatro sąjungoje rugsėjo 22 d., 18 val., įvyks talentingų aktorių dueto sukurtas spektaklis „Kas apsakys dzūkių linksmybes“. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Vitalija Mockevičiūtė ir Valstybinio jaunimo teatro aktorė Neringa Varnelytė, kartu su folkloro muzikantais Dariumi Mockevičiumi ir Pauliumi Kovalenko pristatys valandos laiko spektaklį paremtą Dzūkijos krašto dainomis bei unikaliais pasakojamosios ir smulkiosios tautosakos kūriniais.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Praėjusių metų rudenį aktorės Teatro sąjungoje pristatė teatrinį eskizą, kuris šiais metais peraugo į visavertį spektaklį. Tąsyk žiūrovai leipo iš juoko – tiek jo sukėlė meistriškai sukurti dviejų aktorių personažai, žodžio kišenėje neieškančios ir atsakymus į visus gyvenimo klausimus žinančios provincijos dzūkaitės. Šiuos du spalvingus personažus sukūrė aktorės, artimos draugės Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė. Aktorės, regis, improvizavo pasirinkta tema ir kalbėjo apie įvairiausius dalykus – pradedant prietarais ir kaimiškomis tradicijomis, baigiant keistais gyvenimo įvykiais, negirdėtais nutikimais.

N. Varnelytė vaidina A. Latėno režisuotame premjeriniame spektaklyje „Trys mylimos“. Čia aktorė įkūnijo dzūkiškai kalbančią kaimo paną Domicelę, tad dar kartą prabilti scenoje gimtąja tarme neturėtų būti sudėtinga. Aktorės medžiagą rinkosi iš garsaus dzūkų dainiaus Petro Zalansko bei vienos žymiausių lietuvių dainuojamosios tautosakos pateikėjų Rožės Sabaliauskienės rinkinių.

„Mes norime, kad žiūrovai atėję į renginį, nebūtų nusiteikę pernelyg rimtai, tačiau pasiruoštų įvairiems netikėtumams“, – apie spektaklį sako N. Varnelytė.

Abi moteris sieja ne tik artima draugystė. Žymios lietuvių aktorės gimė ir užaugo Dzūkijos krašte. Šiltus atsiminimus apie vaikystę išsaugojusi Vitalija dzūkus vadina Lietuvos italais ir mielai pasakoja apie ugningą šio krašto žmonių prigimtį.

„Tas klausai mielas triukšmas autobuse, kuriuo važiuoju į gimtąjį Nedzingės kaimą, man primena Pietų Italiją, – viename interviu atviravo aktorė, – dzūkai šneka daug ir garsiai, beveik visi dainuoja ar groja. Nors mano mama, besidominti folkloru, tvirtina, kad šis kraštas buvęs jotvingių, o mes – jų palikuonys. Iš čia ir tas vietinių aršumas, užsispyrimas, ta legendinė Perlojos respublika. Mūsų vyrai iš tikrųjų labai karšti, ūmūs. Vaikystėje po šokių kultūros namuose visada būdavo didžiosios muštynės – iki kraujo“.

Vilniečiai yra kviečiami iš arčiau susipažinti su taip vadinamo Dainavos krašto dvasia, jų pasakomis, dainomis ir, žinoma, tikromis dzūkėmis.

Spektaklio bilieto kaina – 10 Lt.

Temos Teatras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką