Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 1d. 00:28

Aktorius J.Gaižauskas pakvietė į Dievo namus: garsiems bičiuliams pristatė savo knygą

Jokūbas Bareikis su žmona Dominyka, Emilija Latėnaitė, Juozas Gaižauskas, Sakalas Uždavinys
Jokūbas Bareikis su žmona Dominyka, Emilija Latėnaitė, Juozas Gaižauskas, Sakalas Uždavinys

„Dievas su šlepetėmis“ – taip vadinasi pirmoji aktoriaus Juozo Gaižausko knyga. Ji gimė po žygio Šv. Jokūbo keliu ir pavadinimas, sako Juozas, nėra atsitiktinis. „Knygoje Dievas iš tiesų mūvi šlepetes, pamatysite“, – intriguoja aktorius, trečiadienio vakarą savo bičiulius pakvietęs į Dievo namus – Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią. Po jos skliautais skambėjo naujosios knygos ištraukos.

Knygos pristatymo išvakarėse Juozas gavo elektroninį nepažįstamo žmogaus laišką. „Padariau 100 prisegamų geltonų rodyklėlių“, – jis rašė. Ir pasisveikino kaip įprasta sutikus piligrimą Šv.Jokūbo kelyje – Buen Camino!

Juozo Gaižausko knygą „Dievas su šlepetėmis“ išleido leidykla „Alma littera“. Į pristatymą susirinko būrys aktorių – Jokūbas Bareikis, Sakalas Uždavinys, Eimutis Kvoščiauskas, Gytis Ivanauskas, Gabija Jaraminaitė, Larisa Kalpokaitė, Vaidotas Martinaitis, Edita Užaitė, Remigijus Vilkaitis, Algirdas Dainavičius, Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, Justė Zinkevičiūtė, Brigita Arsobaitė Dalgėdė, Vitalija Mockevičiūtė, Darius Petkevičius ir kiti.

Knygos pristatymo akimirkos – galerijoje:

„Aš nesitikėjau, kad Camino toks didis, – prisipažįsta Juozas. – Man regis, aš tik pravėriau kelio uždangą, yra daugybė dalykų, kuriuos suvoksiu tik po kurio laiko. Kitiems gal prireiks ir viso gyvenimo...“

„Alma littera“ nuotr./Juozo Gaižausko knygos pristatymo akimirka
„Alma littera“ nuotr./Juozo Gaižausko knygos pristatymo akimirka

Nuėjęs 800 kilometrų pėsčiomis, Juozas patyrė, kad kelias nuolat kalba su keliautojais. Tai vyksta net ir tada, kai tau atrodo, kad tai tu kalbi su keliu... „Jei jo klausai, jis atveria paslaptis. Ne akimirksniu, ne tik paklausius, – sakoma: jei pradėjai galvoti apie Kelią, vadinasi, jau esi Kelyje...“ – sako Juozas.

Pradėjęs eiti visame pasaulyje žinomu piligrimų keliu aktorius neturėjo nė minties apie knygą. „Ir grįžęs tikrai mėginau jos nerašyti, – šypteli, – tol, kol galėjau“.

Juozas ir pats negalėjo patikėti, kai iš leidyklos gavo laišką, kuriame buvo vos vienas sakinys: „Sveikiname atvykus į leidyklos autorių gretas“.

„Alma littera“ nuotr./Juozo Gaižausko knygos pristatymo akimirka
„Alma littera“ nuotr./Juozo Gaižausko knygos pristatymo akimirka

„Dievas su šlepetėmis“ nėra vien autentiškas piligrimo dienoraštis. Tikrų pasakojimų ir išgyvenimų sudėta nemažai, – be jų juk ir nebūtų buvę knygos, tačiau nemažai nuotykių ir įvykių yra išgalvota, o pagrindinis knygos veikėjas neturi nei vardo, nei pavardės, nei tautybės, nei profesijos. Juozas sako sąmoningai pasirinkęs tokį pasakojimo būdą, kad kiekvienas, paėmęs knygą skaityti, galėtų susitapatinti su personažu.

„Ši knyga – mažytis gerumo himnas. Jis tylus, skaudus, jautrus, gal ir juokingas, bet be jokios abejonės – tikras iki pačių širdies gelmių. Tai pasakojimas apie mažuosius, kurie neretai būna patys didžiausi. Ir jei tada, kai žmonės knygą perskaitys, sušvis bent kruopelytė vilties, gerumas bus laimėjęs, o aš – labai laimingas“, – sako knygos autorius.

Paklaustas, ar Camino jis rado, ko ieškojęs, aktorius šypsosi: „Aš tik ėjau nusilenkti Šv. Jokūbui, kurio palaikai ilsisi Santjago de Kompostelos katedroje. Klausiate, ar radau? Neabejoju, jog atsakymą patys surasite knygoje“.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

00:27
05:44
13:33

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką