Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 10d. 12:05

Aktorius Marius Repšys sportines ambicijas aukoja dėl kilnios UNICEF misijos

Marius Repšys
UNICEF Lietuva nuotr. / Marius Repšys

Aktoriui Mariui Repšiui šiuo metu rūpi ne tik artėjantis naujas teatro sezonas, tėvystės rūpesčiai ir sportininko karjera, kurią jis pasiryžęs paaukoti dėl kilnaus tikslo. Jau šeštadienį, rugsėjo 12 d., M.Repšys išvyksta į 5-ąją UNICEF misiją „Už kiekvieną vaiką“ Mozambike. Tai viena pačių skurdžiausių pietryčių Afrikos šalių, kurioje vaikų gyvenimo sąlygos itin sudėtingos.

Jėgos trikovės varžyboms besirengiantis aktorius sako, kad dėl misijos į Mozambiką teks aukoti itin svarbias pasiruošimo treniruotes: „Spalio mėnesį dalyvausiu varžybose, iki šiol aktyviai treniravausi ir kėliau sau aukštus tikslus. Tačiau šis šaukimas į misiją pakoreguos treniruočių planus,“ – pasakojo aktorius.

Tai jau antros profesionalios varžybos, kuriose dalyvaus žinomas aktorius, tačiau, jis tikina: „Yra pasaulyje dalykų svarbesnių už asmeninius tikslus. Esam raginami padėti Afrikos vaikams, tačiau reali galimybė prisidėti prie pokyčiu pasitaiko ne taip jau dažnai, todėl negalėjau jos atsisakyti.“
 
Paklaustas, kaip tokį sprendimą įvertino vos prieš mėnesį pagausėjimo sulaukusi šeima, M.Repšys sakė, kad žmona iš pradžių žiūrėjo su rūpesčiu akyse: „Vos daugiau nei prieš mėnesį mums gimė antrasis vaikas – sūnus Julius. Todėl žmonai, kaip ir man, norisi, kad kuo daugiau laiko praleistume visi kartu. Bet viskas suderinama – misija netruks ilgai. Spėsime vieni kitų pasiilgti, bet didelių problemų dėl to nebus“, – įsitikinę aktorius.

UNICEF Lietuva nuotr./Marius Repšys
UNICEF Lietuva nuotr./Marius Repšys

UNICEF geros valios ambasadorė jau apsilankiusi UNICEF misijose Kambodžoje, Siera Leonėje, Haityje aktorė Virginija Kochanskytė pabrėžė, kad šios pagalbos misijos – ypatinga patirtis. „Galima daug pasakoti apie tas transformuojančias patirtis, kurias teikia susitikimai su žmonėmis, taip pat ir skirtumus tarp šių šalių, gyvenimo sąlygų, apie pagalbą, kurią ten teikėme. Bet bendras, visas patirtis jungiantis leitmotyvas – viltis,“ – prisiminimais iš misijų dalijosi aktorė.

„Pamenu drebėjimo nusiaubto Haičio žmonių akyse buvo kažkas tokio, kas bylojo, kad jie jaučiasi taip, lyg ir pats Dievas būtų juos apleidęs. Ir tu būdamas ten, jiems teiki paprasčiausią, bet tokią svarbią, viltį, kad tai – ne tiesa, kad jie iš tiesų kažkam rūpi ir pasaulis jų neužmiršo,“ – pasakojo V.Kochanskytė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Virginija Kochanskytė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Virginija Kochanskytė

Pasak jos, UNICEF skurdžiausiuose pasaulio kraštuose dirba milžinišką darbą, kuris nėra tik labdara ar finansinė pagalba. Tai mėginimas iš esmės keisti padėtį šalyje, bendrauti su valstybės pareigūnais ir institucijomis siekiant ilgalaikio pokyčio: „Tai, ką mačiau ir ką patyriau, stipriai keitė mane kaip žmogų. Padėjo aiškiai perkainoti vertybes ir prioritetus, kitu žvilgsniu įvertinti mūsų kasdienybę, prie kurios jau esame taip pripratę, kad nebevertinam to, ką turime. Ir matydama tas didžiules pastangas, kurias deda UNICEF darbuotojai, skatinu visus geros valios žmones remti jų pastangas. Todėl ir aš pati dar kartą leidžiuosi į misiją,“ – kalbėjo žinoma aktorė.

Pasak UNICEF Lietuva vykdomosios direktorės Jovitos Majauskaitės-Staniulėnės, ši misija – kaip niekad sudėtinga: Mozambike net 2 milijonai vaikų yra našlaičiai – dauguma vaikų gyvena tiesiog vienui vieni arba juos augina garbaus amžiaus sulaukę seneliai. Net skaitant sukrečia istorijos, kai dideliame skurde gyvenantys seneliai augina 6 našlaičiais likusius anūkus iš kurių mažiausiam vos 5 mėnesiai. Didžiausias senelių rūpestis – kaip atitolinti mirtį, kad nors kiek paaugtų vaikai“.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jovita Majauskaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jovita Majauskaitė

Mozambikas – viena vargingiausių pasaulio valstybių, pagal pragyvenimo lygį užimanti 178 vietą iš 187 šalių. Skaičiuojama, kad ten daugiau nei pusė žmonių gyvena ties skurdo riba arba žemiau jos. Mozambike yra ir vienas didžiausių pasaulyje vaikų iki penkių metų mirtingumo lygis. Kiekvienais metais dėl maliarijos, prastos mitybos, kvėpavimo takų infekcijų, ŽIV/AIDS, prastų gimdymo sąlygų, viduriavimo 26 000 gimusių vaikų neišgyvena iki pirmo mėnesio, 55 000 vaikų nesulaukia savo pirmojo gimtadienio ir 85 000 - savo penktojo gimtadienio. Šalies rykštė – daugiau nei 2 milijonai našlaičių. 

Kartu su M.Repšiu ir V.Kochanskyte į misiją Mozambike leidžiasi dainininkas Merūnas Vitulskis. 

Per ketverius metus UNICEF organizuojamose misijose: Kambodžoje, Siera Leonėje Tanzanijoje ir Haityje, dalyvavo tokie žinomi žmonės: dainininkas Marijus Mikutavičius, aktorė Jurgita Jurkutė – Širvaitė, olimpiniai vice čempionai kanojininkas Jevgenijus Šuklinas ir boksininkas Evaldas Petrauskas, žurnalistė, TV laidų vedėja Beata Nicholson, aktoriai Virginija Kochanskytė ir Giedrius Savickas, TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Laura Blaževičiūtė su vyru Andrium ir Jovita Majauskaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Laura Blaževičiūtė su vyru Andrium ir Jovita Majauskaitė

Paaukoti Mozambiko vaikams galima jau dabar. UNICEF primena, kad skambindami trumpuoju numeriu 1891 (1,45 €), išgelbėsite vieno vaiko gyvybę, skambindami 1892 (2,90 €) – dviejų vaikų gyvybes. Daugiau paaukoti galima užsukus į internetinę svetainę www.unicef.lt 

Apie UNICEF

UNICEF yra daugiausiai vaikų gyvybių išgelbėjanti organizacija pasaulyje. UNICEF siekia užtikrinti kiekvieno vaiko teises ir gerovę. Kartu su partneriais mes dirbame 190 šalių ir teritorijų, kad šį įsipareigojimą paverstume tikrove. Ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.

Apie projektą „Už kiekvieną vaiką“

UNICEF projektą „Už kiekvieną vaiką“ globoja J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Misija Mozambike – tai penktasis UNICEF ir TV3 bendradarbiavimo vaisius, skirtas pasaulio vaikams. 

UNICEF taip pat vykdė misijas Kambodžoje, Siera Leonėje, Tanzanijoje ir Haityje. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:23
04:04
02:49

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką