Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aktorius Petras Dimša nuo alkoholio patikros bandė slėptis Santariškių ligoninės rūsyje

Petras Dimša
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Petras Dimša su jam neįtikusiu advokatu
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio popietę teismas toliau nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje garsus Lietuvos aktorius Petras Dimša (76) teisiamas dėl avarijos, pražudžiusios dviračiu važiavusį talentingą grafiką Šarūną Surblį. Šio antradienio posėdis vėl prasidėjo kaltinamojo P.Dimšos akibrokštu: bandė atsikratyti jam talkinančio advokato. Savo ruožtu teismui liudijęs kardiologas papasakojo, kaip aktorius P.Dimša mėgino išvengti alkoholio patikrinimo, sprukdamas į Santariškių ligoninės cokolinį aukštą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Prieš savaitę, kaip rašė Žmonės.lt, posėdis dėl kaltinamojo advokato ligos neįvyko, tačiau į teismą atvykęs P.Dimšos ilgametis gydytojas Vladimiras Kačurinecas viešai pasibaisėjo aktoriaus melu ir paneigė vairuotojo išvedžiojimus apie apsvaigimą nuo gudobelės preparato. Tai buvo viena rimčiausių aktoriaus gynybinės versijos atramų: esą ne jis girtas partrenkė dviratininką, o tik sustojo nelaimės vietoje padėti žmogui, tuo tarpu girtumas atseit atsirado jam iš susijaudinimo išgėrus gudobelės ekstrakto, kuris turėjo nuraminti širdį.

Eismo nelaimė įvyko 2013 m. liepos 17 d., kai sostinės Oslo gatvėje P.Dimšos vairuojamas automobilis „VW Polo“ partrenkė dviratininką Š.Surblį. Į pakelės stulpą nublokštas 24 metų dviračio vairuotojas patyrė itin sunkių traumų ir medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

P.Dimša paaiškinimą dėl 1,67 promilės alkoholio, po įvykio rasto jo organizme, susiejo su savo šeimos gydytojo rekomendacijomis: esą kaip liepė V.Kačurinecas, serialų „Giminės“ bei „Dapkai ir Butkai“ aktorius vartoja gudobelių tinktūrą, kuri gelbėja jam gyvybę prasidėjus širdies skilvelių virpėjimui.

Šio antradienio posėdis vėl prasidėjo kaltinamojo P.Dimšos akibrokštu: jis pareiškė norintis atsisakyti jam paskirto valstybės garantuojamo advokato.

Šio antradienio posėdis vėl prasidėjo kaltinamojo P.Dimšos akibrokštu: jis pareiškė norintis atsisakyti jam paskirto valstybės garantuojamo advokato.

„Gerbiama teisėja, pasikalbėjęs su savo advokatu, kurio net pavardės dar nežinau, susidariau įspūdį, kad jis nepilnai susipažinęs su byla. Todėl leiskite man gintis pačiam“, – į teismą kreipėsi kaltinamasis.

Žmonės.lt primena, kad bandymas surengti posėdį prieš savaitę žlugo, mat P.Dimša į teismą atvyko be advokato. Maža to, iš kaltinamojo atvežtos medikų pažymos paaiškėjo, kad jo privačiai samdytas teisininkas dėl ligos negalės dalyvauti iš viso trijuose teismo suplanuotuose posėdžiuose. Todėl teismas, vengdamas proceso vilkinimo, pasinaudojo teise tokiu atveju paskirti kaltinamajam valdišką advokatą. Be to, P.Dimšai paliktas šansas ir pačiam greitai susirasti naują privatų gynėją.

Antradienio popietę P.Dimša į teismą atvyko vienas. Teismas pasirūpino, kad posėdyje dalyvautų valdiškas advokatas Algirdas Gurauskas. „Esu pasiruošęs dalyvauti byloje“, – gūžčiojo pečiais patyręs teisininkas.

A.Gurauskas sakė paliekantis teismui spręsti, kaip vertinti kaltinamojo pareiškimą. Bylą nagrinėjanti teisėja Kornelija Macevičienė buvo kategoriška: teisiamojo pageidavimas tenkinamas nebus, juolab šiame posėdyje numatoma tik trijų liudytojų apklausa, ir P.Dimšai realiai gintis nebus nuo ko.

Teisme apklaustas VU Santariškių klinikų kardiologas, budėjęs tuomet, kai medikų globon pateko prastai avarijos vietoje pasijutęs P.Dimša. „Sujaudintas, pasimetęs“, – taip paciento būseną apibūdino gydytojas Paulius Trinkauskas.

Medikas minėjo, kad pacientas iš esmės buvo kontaktiškas, sukalbamas, tačiau mintis dėstė nerišliai.

„Kvapas iš burnos buvo specifinis – alkoholio. Bet kažkokios gudobelių tinktūros aš negaliu išdiferencijuoti“, – kalbėjo liudytojas.

Jis dar pridūrė: „Objektyviai jis man neatrodė girtas. Nešlitinėjo, negriuvinėjo. Bet alkoholio kvapas iš burnos buvo.“

Liudytojas pamena, kad trumpai aptarė su P.Dimša ir jo avarijos aplinkybes. „Aš pats nežinau, iš kur tas dviratininkas atsirado“, – tokius paciento žodžius įsidėmėjo kardiologas.

Pacientas netikėtai dingo

Gydytojas minėjo P.Dimšos klausęs, ar jis vartojo alkoholį. Jis neigė. Vairuotojas buvo informuotas, kad tyrimams bus paimta jo kraujo. „Jis pasimetė. O paskui dingo. Aš palatoje jo neberadau. Ir jo nebuvo apie 15 minučių“, – pasakojo medikas.

„Jį sesutės surado rūsy, koridoriuje, prie koplytėlės“, – minėjo liudytojas. Tik tada P.Dimša buvo nuvestas paimti kraujo mėginio. 

Ligoninėje prasidėjo P.Dimšos paieškos.

„Jį sesutės surado rūsy, koridoriuje, prie koplytėlės“, – minėjo liudytojas. Tik tada P.Dimša buvo nuvestas paimti kraujo mėginio. 

Prie kabineto, kur buvo atlikta ši procedūra, P.Trinkauskas pastatė ligoninės apsaugininką, paliepdamas: „Saugok tą dėdę.“

Policininkas: „Alkoholio kvapo nuo jo nejaučiau“

Antradienį teismui liudijo ir policijos patrulis Romas Staniulis, vienas pirmųjų atvykęs į avarijos vietą Oslo gatvėje. Pareigūnas sakė ant „VW Polo“ priekinio bamperio iškart pamatė juodą dėmę, o ant variklio dangčio – kelis kraujo lašus.

Apgadintas dviratis, kurio galinis ratas buvo tiesiog suniokotas, gulėjo prie sulankstyto stulpo, o sužalotam dviratininkui buvo teikiama medicinos pagalba greitosios automobilyje. Tačiau P.Dimša nuo pat pradžių patruliui neigė pats partrenkęs dviračio vairuotoją. Aktorius sakė tik pamatęs krentantį dviratininką ir sustojęs jam padėti.

Pareigūnas R.Staniulis prasitarė, kad turi gerą uoslę ir paprastai užuodžiantis girtus vairuotojus. „Jis kalbėjo nerišliai, todėl kalbėdamas su kolega aš suabejojau, ar vairuotojas nėra išgėręs. Bet aš pats jokio kvapo nuo jo nejaučiau,“ – apie P.Dimšą kalbėjo liudytojas.

Bylos nagrinėjimą teismas tęs lapkričio 27 d. Tądien teismas ketina apklausti P.Dimšos šeimos gydytoją, paneigusį išvedžiojimus apie paskirtą vartoti gudobelių tinktūrą, taip pat vieną televizijos žurnalistą, anot prokuroro, galintį itin vaizdingai papasakoti, kaip įvykio vietoje elgėsi automobilio vairuotojas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką