Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aktorius Sakalas Uždavinys: „Lietuvoje vis dar įprasta galvoti klišėmis – jaunas, tai kvailas“

Sakalas Uždavinys
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Sakalas Uždavinys
Šaltinis: 15min
0
A A

Romas Zabarauskas (22) savo kuriamam filmui „Streikas“ (angl. „We will riot“) ne tik pasikvietė niujorkietį Ebeneezerį Nii Sowahą, bet ir būrį mūsų šalies pažibų. Žinomas kino ir teatro aktorius bei režisierius Sakalas Uždavinys (50) – vienas jų. Jam pirmajame Romo ilgo metro filme atiteko korumpuoto, tačiau labai charizmatiško mero vaidmuo.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Darbai filmavimo aikštelėje prasidėjo dar prieš keletą savaičių, o kelios scenos su Sakalu jau nufilmuotos. Anot aktoriaus, nors filmavimo darbai nevyko taip greit, kaip vyksta patyrusių ekrano vilkų aikštelėse, Romo iniciatyvą kurti Lietuvoje jis itin palaikąs.

Sakale, prieš pradedant kalbėtis apie dabartinį Romo filmą noriu paklausti, ar matėte jo debiutinę, trumpo metro juostą „Pornomelodrama“?

Tiesa pasakius, nemačiau. Šiame filme aš taip staigiai atsiradau, kad net nespėjau pasižiūrėti ano filmo. Be to, dabar man itin užimtas periodas, užgriuvo darbai. Aš net tas kelias dienas, per kurias filmavausi, iš savo darbotvarkės beveik per kraujus išsilupau. Bet žinojau, kad dirbsiu su tikrai labai jaunatviška ir darbščia kompanija. Aš linkiu jiems sėkmės ir džiaugiuosi.

Pats esate režisierius. Koks įspūdis dirbant su tokiu jaunu režisieriumi?

Su visa pagarba Romui, kaip jūs pati pastebėjote, jis yra jaunas režisierius, o patirtis iš dangaus nenukrenta. Aišku, tai jaučiasi, tačiau nereiškia, kad šis aspektas – blogas. Galbūt ne taip sparčiai vyksta filmavimas, kaip režisieriams, kurie atzulinę ranką. Kita vertus, gal toks Romo sumanymas, galbūt jis dar tik ieško kelio. O ir mano vaidmuo nėra toks didelis, kad pastebėčiau visus niuansus.

Žinote, Lietuvoje yra įprasta galvoti klišėmis – jaunas, tai kvailas. Romas toks tikrai nėra. Jis išmintingas, jaunas žmogus, turintis savo požiūrį, kurį mėgina išdėstyti filme. Man žavu, kada žmonės taip daro. Jei tik mane kviečia ir sugebu tilpti laike, stengiuosi specialiai prisidėti prie kuo daugiau kino juostų kūrimo. Vien tam, kad jis vyktų. O gerai kažkas kuria ar blogai – tik antraeiliai klausimai. Pats gražiausias dalykas, kad Romas iš viso kuria.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Sakalas Uždavinys
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Sakalas Uždavinys

Jūs vaidinate korumpuotą Vilniaus miesto merą. Iš ko sėmėtės įkvėpimo?

Turbūt ir jūs, ir visi įsivaizduojate, ką aš matau, kaip vaidmens prototipą. Ne iš blogos valios, žinoma, aš labai gerbiu ir vertinu mūsų miesto merą Artūrą Zuoką. Filme viskas daugiau ar mažiau humoro forma. Neslėpsiu, aš daug nusirašinėju nuo Vilniaus mero, bet jokiu būdu tai nereiškia, kad aš noriu pasakyti, jog A.Zuokas korumpuotas ar man nepatinka tai, ką jis daro. Priešingai, savu laiku, aš už jį atidaviau balsą.Tiesiog aš stengiuosi ne kopijuoti, bet perimti tą bandymą būti šiuolaikišku, charizmatišku ir naujovišku meru. Tačiau tai nieku gyvu nereiškia, kad aš ar Romas, ar dar kažkas kitas laikome jį korumpuotu ar blogiečiu. Manau, nereikėtų painioti meno su realybe.

Aš pasirinkau A.Zuoką kaip išskirtinio būdo žmogų: čia jis oficialus, čia pat jis labai betarpiškas, čia pasirodo su suplėšytais džinsais, o, žiūrėk, kitame epizode – su Armani kostiumu. Sakau, nereikia suprasti to tiesmukai. Šiuos žodžius sakau ne dėl baimės. Aš jį labai gerbiu ir, manau, klaidų darome visi.

Teko įsigilinti į šį scenarijų, siužeto liniją... kas labiausiai nustebino, buvo netikėto ar nepriimtino?

Mane nustebino tai, kad scenarijus eina per juodaodžio herojaus iš Niujorko liniją. Suprantama, galbūt tai rinkodaros subtilybės. Šiaip, pati tema man nėra labai artima. Iš meninės pusės – taip,  tačiau asmeniškai – ne. Mano personažas, kita vertus, man labai įdomus. Tiesa, nereiškia, kad Romas pasirinko blogą temą, tai yra streiką, protestą. Galbūt streikas išreiškia jo saviraišką ir ne man jį teisti ar spręsti: ar tai meniškai gilu, ar paviršutiniška. Sakau, nuoširdžiai džiaugiuosi, kad žmonės kažką daro. Iš savo patirties žinau, kad tik darant gali kažką nuveikti. Ypač šioje srityje – nesvarbu ar teatro, ar kino – mokaisi tik iš savo klaidų.

Nors dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu ir vaidina teatre, kine ir muzikiniuose klipuose, ji nėra profesionali aktorė. Jūsų nuomone, kaip gi jai sekėsi filmavimo aikštelėje?

Man atrodo labai sėkmingai. Matote, kinas yra toks įdomus menas – jame labai daug reiškia tipažas. Svarbu, ar aktorius vizualiai atitinka tipažą personažo, kurį turi vaidinti. Kuomet pamačiau Justę sekretufkos uniforma, aš pamaniau, kad susileisiu iš juoko. Atrodo, jei pasodintum ją merijoje ar kitokiame valstybiniame pastate, didelio viršininko prieangyje, tikrai visi pamanytų, kad ji – sekretorė. Ji labai sėkmingai pataikė į šį tipažą, vadinasi, puikiai suvaidino personažą.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Sakalas Uždavinys
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Sakalas Uždavinys

Sakėte, kad šiuo metu jūs apkibęs darbais. Išduokite, kur gerbėjams dar galima bus jus išvysti?

Be abejo, „Domino“ teatre. Dabar aš ten labai daug dirbu, šiuo metu mes ten statome spektaklį. Prie jo dirbu kaip režisierius. Kol kas nenoriu visko atskleisti, tepasakysiu, kad tai bus labai įdomus spektaklis, kuriame pakaitomis vaidins Arūnas Sakalauskas ir Algis Ramanauskas-Greitai. Žinoma, pasirodysiu ir naujame „Moterys meluoja geriau“ sezone bei BTV televizijoje visai netrukus pasirodysiančioje situacijų komedijoje, apie kurią per daug kalbėti taip pat negaliu. Trumpai, tas serialas bus visai vykęs.

Primename, kad portalas Žmonės.lt jau rašė apie filme vaidinančios Justės Arlauskaitės-Jazzu bei kostiumo dailininkės Agnės Jagelavičiūtės įspūdžius iš Romo Zabarausko sukamos juostos „Streikas“. O interviu su filmo pagrindiniu aktoriumi Ebeneezeriu Nii Sowahu galite paskaityti spustelėję čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką