Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 11d. 15:33

Aktorius Tadas Gryn apie naujas patirtis: „Turbūt 10 metų tokio jaudulio nesu patyręs“

Tadas Gryn
„Singing Fish“ nuotr. / Tadas Gryn

Mokytis tekstus. Tokia buvo aktoriaus Tado Gryn rutina, kai jis kūrė vaidmenis kine ar teatre. O tada į gyvenimą atėjo LRT projektas „Šok su žvaigžde!“, pareikalavęs mokytis visiškai naujų dalykų ir kartais tiesiog perlaužti save. Dabar kiekvienas populiaraus aktoriaus rytas prasideda nuo fizinio krūvio. „Skirtumas ir toks, kad kūną dabar labiau skauda nei įprastai“, – šypteli Tadas.

Rytai jau kitokie – tenka keltis 8 val. ryto. Kiekviena diena prasideda nuo fizinio krūvio šokių repeticijoje.

„Dienotvarkė visiškai pasikeitusi, šokiams reikia skirti begalę laiko. Tikrai neįsivaizdavau, kad reikės tiek daug ir taip sunkiai dirbti, laužyti save dėl laikysenos ir kitų dalykų, – sako T.Gryn. – Jei gyvenime esi tiesios nugaros, nereiškia, kad ir šokyje taip bus: tenka įjungti raumenyną, kad ją išlaikytum, nes piruetas – ir sukrenta kūnas į tą gyvenimišką būseną... Vakar repetuoju spektaklį. Ištaikau laisvą minutę greitai prie sienos atsistoju ir „tvarkau“ laikyseną.“

Praėjusį šeštadienį aktorius su partnere Ala pakerėjo publiką tokiu šokiu, nuo kurio išmuša karštis. Tado kolegė, aktorė Miglė Polikevičiūtė socialiniuose tinkluose jį iškart praminė žigolo.

„Singing fish“ nuotr./Tadas Gryn filmavimo aikštelėje
„Singing fish“ nuotr./Tadas Gryn filmavimo aikštelėje

„Buvo daug smagių ir palaikančių žinučių. Malonu sulaukti žodžių, kurie ir drąsina, ir skatina eiti toliau. Reiškia, darbas repeticijose nėra veltui. Bet aš esu žiauriai savikritiškas: ir profesiniame kelyje, ir šokiuose. O prieš pirmą laidą taip jaudinausi... Turbūt 10 metų tokio jaudulio nesu patyręs, – prisipažįsta Tadas. – Prieš kino premjeras irgi jaudinuosi. Tokia diena laukia lapkričio 22-ąją, kai pristatysime kriminalinę dramą „Pasmerkti. Pajūrio džiazas“. Bet šokis man – visiškai nauja sritis. Nesu šokęs pramoginių ar sportinių šokių, tave įmeta į upę ir sako – plauk! Dar tau gali nuorodas duoti, ką reikia daryti, kad išplauktum... Bet jei pavyksta – kai šokdamas valsą pagauni plaukimą, bangavimą aukštyn žemyn – tada apima didelis malonumas. Taip gera, fantastiška tiesiog! Niekada nemaniau, kad gali būtų įdomu stebėti šokančius lėtą valsą. Bet kai pradėjome repetuoti, ir Ala pradėjo pasakoti, kas ir kaip turi būti, tapo net labai įdomu.“

Alai atvirkščiai – įdomus tas filmų pasaulis, kuriame gyvena T.Gryn. Aktoriui neretai tenka pamojuoti kumščiais filmavimo aikštelėje, iš šono žvelgiant – jis yra atidaužęs kepenis ne vienam kolegai.

„Singing fish“ nuotr./Tadas Gryn filmavimo aikštelėje
„Singing fish“ nuotr./Tadas Gryn filmavimo aikštelėje

„Kai filmavomės su Ala laidai, parodžiau jai porą triukų, kaip suduoti per žandą, kad nelabai skaudėtų. Vis tiek truputį pasijus, bet ne taip, kaip gyvenime: ten kai gauni pliūchą, tai jau gauni rimtai! – juokiasi Tadas. – Mes žinome, kuria delno vieta reikia pliaukštelėti per veidą, arba kaip iš kelio į nosį suduoti, kad nieko nebūtų. Vis tiek kontroliuoji, sugebi sukoordinuoti smūgius, nes tik vaidini, kad mušiesi.“

Pasak T.Gryn, filmuojantis pagal tikrus įvykius pastatytame filme „Pasmerkti. Pajūrio džiazas“ teko nemenkai aptalžyti kolegą Sakalą Uždavinį.

„Yra scena, kai jo personažą „dubasinu“. Vizualiai žiaurokai atrodo iš kojos, iš kelio... Bet tikrovėje nieko nepadariau, nesužeidžiau žmogaus, gali toliau dirbti“, –juokiasi Tadas.

Filmavimo akimirkos – galerijoje:

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką