Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 3d. 13:00

Alanas Chošnau pasidalijo jaudinančiu įrašu ir vaikystės Bagdade nuotraukomis: žiūrėkite galeriją

Alanas Chošnau vaikystėje su šeima Kurdistane
Asmeninio albumo nuotr. / Alanas Chošnau vaikystėje su šeima Kurdistane

Penktadienio rytą savo „Facebook“ paskyroje atlikėjas Alanas Chošnau pirmą kartą pasidalijo vaikystės Bagdade nuotraukomis. Kurdo ir lietuvės šeimoje gimusio dainininko paskelbtame albume galima pamatyti ne tik šešiametį Alaną, bet ir jo tėvus bei seserį.

Atlikėjo teigimu, pasidalinti šiais prisiminimais jį paskatino noras parodyti teigiamą savo šeimos pavyzdį kiekvienam, kuris nori išsilaisvinti iš jį varžančių stereotipų ar į tam tikrus rėmus spaudžiančių pažiūrų.

Nuolat viešumoje regimas Alanas apie savo šeimą atvirauja gana retai. Įraše atlikėjas pasakoja apie vaikystę Irake: „Su šeima gyvenome Bagdade ir nuoširdžiai džiaugėmės gyvenimu, daug juokėmės, dainavome, keliavome po visą šalį ir netgi turėjome raudoną mersedesą.“

Asmeninio albumo nuotr./Alano Chošnau vaikystė Bagdade
Asmeninio albumo nuotr./Alano Chošnau vaikystė Bagdade
Asmeninio albumo nuotr./Alano Chošnau vaikystė Bagdade
Asmeninio albumo nuotr./Alano Chošnau vaikystė Bagdade

Nuo 8-erių metų su seneliais Lietuvoje gyvenęs Alanas mintimis apie po pasaulį išbarstytos šeimos išgyvenimus pasidalino pirmą kartą. „Sesuo su tėčiu liko Bagdade, tačiau, vėliau gavusi karo pabėgėlės statusą, ramų gyvenimą atkūrė Švedijoje, o tėtis po Bagdado sunaikinimo buvo priverstas išvykti į kitą Irako regioną“, – pasakoja Alanas.

Pasako jo, atsikraustymas į Lietuvą iš pradžių buvo iššūkis. Arabiškai kalbantis kurdas, kurio tėvai ir sesuo gyvena kitoje šalyje, Lietuvoje tuo metu netilpo į jokius pažiūrų rėmus: „iš ir taip nestandartinės lietuvės ir kurdo šeimos tapome tikra pasaulio piliečių šeima“. Atlikėjo teigimu, šiuos iššūkius įveikti padėjo būtent tolerancija pasižyminti jo šeima, kurią „jungia ne namų sienos, o niekur nedingęs artumas“.

Asmeninio albumo nuotr./Alanas Chošnau vaikystėje Irake su šeima
Asmeninio albumo nuotr./Alanas Chošnau vaikystėje Irake su šeima

Po daugelio metų apmąstymų ir vertinimų atlikėjas patvirtina, kad dabar jaučiasi tvirtai ir saugiai. Įraše skelbiama „Dabar esu ramus ir užtikrintas, kad visada galima pradėti naują gyvenimą. Nesvarbu, ar tau aštuoneri kaip tada man, ar tau šešiasdešimt kaip mano tėčiui traukiantis iš sprogdinamo Bagdado“. Išsilaisvinti iš tam tikrų skirtumų keliamų suvaržymų atlikėjas įrašu paragino ir kitus žmones: „Tegul vieninteliai rėmai, kuriuose telpame, būna skirti džiaugsmo akimirkas įamžinančioms nuotraukoms.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką