Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 spalio 24d. 09:17

Algirdas Kaušpėdas kauniečius ragino „išsizombinti“

Susitikimo akimirka
Renginio nuotr. / Susitikimo akimirka
Ketvirtadienį KTU III-iuose rūmuose vyko neįtikėtina akcija – „Karas suzombėjusiems kauniečiams!“.

Čia legendinės roko grupės „Antis“ lyderis, visuomenės veikėjas, antizombis, jau penkerius metus tyrinėjantis zombių temą – Algirdas Kaušpėdas supažindino visuomenę su 5-iomis zombių rūšimis ir paskelbė kaip su jomis kovoti. Pilietišką kovos su zombiais receptą pateikė ir renginio sumanytojai – jaunimo organizacija „Baltai Juoda“.

Nuo užgavėnių iki „shopping“ zombių

Kauniečiai čia pat galėjo išvysti kaip A. Kaušpėdo įvardytos zombių rūšys atrodo realybėje: tuntas „zombių” įsitaisė aptvertame „zombių zoologijos sode”, kurį akylai saugojo kareiviai. 

Renginyje išsamiai apžvelgtos pagrindinės zombių rūšys: istoriniai zombiai (fašistai, komunistai, nacionalistai, rasistai, homofobai, antisemitai ir pan.), zombiai žmogžudžiai (žudikai medžiotojai, prievartautojai, savižudžiai, girtuokliai, narkomanai ir kt.), zombiai funkcionieriai (akli ir kurti vidaus taisyklių puoselėtojai, poįstatyminių aktų, normų prižiūrėtojai ir vykdytojai), „shoppping” zombiai  (pirkimo ir vartojimo manijos apsėsti „zombiai – mašinos”, besirūpinantys tik savo išore, nekilnojamu turtu bei visuomeninę padėtį atspindinčiais „žaislais”), užgavėnių zombiai (kaukėti zombiai, persirengėliai, sukčiai, veidmainiai, apgavikai, kartais populistai, melagiai, propagandistai ir juodieji žurnalistai).

Pavojingiausias – vidinis zombis

Apie akciją pasakoja vyriausiuoju Lietuvos antizombiu vadinamas Algirdas Kaušpėdas ir „Baltai Juoda“ vadovas Paulius Klikūnas:

Algirdai, kas prieš penkerius metus paskatino pradėti Lietuvos išzombinimo procesą?

Po truputį pradėjo atsirasti supratimas, kodėl mes dar prieš 30 m. su grupe „Antis“ dainavome: „Gyvenk kiek galima švariau./ Pikti kenkėjai budi tundroj./ Paklausyk, paklausyk – ar girdi?/ Zombiai atrieda atidunda!”. Ką tai reiškia? Zombiai ir tundra yra mūsų viduje!

Šiuo metu pats didžiausias Lietuvos iššūkis – kelti savo tautos gerovę ir didinti žmonių kokybę. Turime išeiti iš zombių vergovės ir gyventi sąmoningą gyvenimą, tobulėti, augti – tik tuomet turėsime stiprių asmenybių bendruomenę. 

O kodėl Jums toks svarbus išzombinimo procesas?

Esu tėvas, turiu anūkų, noriu matyti klestinčią Lietuvą. Dabar pakankamai daug iššūkių, kuriuos reikia nugalėti, tad turime stiprinti savo tautinę savimonę, valstybę, bendruomenes. Savaime niekas neįvyks, reikia kalbėti, įtikinėti, užsiimti propaganda.

Pauliau, ar lengva atversti zombį į pilietį?

Prieš visą šią procedūrą tikrieji zombiai bėgs nuo mūsų. Tai natūralu. Tačiau mes, pilietiškai aktyvus jaunimas, tvirtai  laikomės pozicijos – prikelti zombį, kad nugyventų gyvenimą būdamas gyvas, o ne „miręs“. Juk zombis – ne žmogus, jis „gyvas negyvėlis“, galvojantis tik kaip „suėsti“ kitam smegenis. Organizacija „Baltai Juoda“, paraginta antizombio A. Kaušpėdo, dar stipriau sieks „išzombinimo“ savo veikla: pilietinėmis akcijomis, žygiais, savanoriškomis veiklomis ir kt. Šiandien zombius pabudinome, o dabar pradėsime aktyviai veikti – stengsimė juos išstumti iš Kauno ribų. Lengviausias būdas „išzombinti“ zombį? Pradėti mąstyti! Svarbu būti laisvu ir nebijoti sąmoningėjimo.

Algirdai, o ar nemanote, kad atsiras norinčiųjų tapti zombiais?

Ne, tai atrodytų absoliučiai juokingai, juk niekas nenori būti netobulu, mirusiu, bet pažinti juos – būtina, kad galėtume suvaldyti ir galiausiai „išsizombinti“.

Renginio nuotr./Susitikimo akimirka
Renginio nuotr./Susitikimo akimirka

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:59
05:59
08:39

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką