Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 13d. 17:55

Algirdas Kaušpėdas, Samas ir Martynas Tyla tapo kraujo donorais

Renginio akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Algirdas Kaušpėdas

Nacionalinio kraujo centro iniciatyvą palaikydama asociacija M.A.M.A., rengianti didžiausius Lietuvoje muzikos apdovanojimus, sausio 13-ąją atkreipė visuomenės dėmesį į kraujo donorystės svarbą. Asociacijos steigėjai – Algirdas Kaušpėdas, Saulius Urbonavičius-Samas ir Martynas Tyla patys davė kraujo ir metė iššūkį kitiems žinomiems žmonėms.

Ką tik 30-metį trankiai atšventusios grupės „Antis“ lyderis A.Kaušpėdas į Nacionalinio kraujo centro būstinę sostinės VCUP atskubėjo tiesiai iš mokyklos. Su jaunosios kartos atstovais jis dalinosi sausio 13-osios įvykių prisiminimais. „Skaičiau vaikams pamoką apie laisvę – sušilau“, – šypsodamasis sakė A.Kaušpėdas.

Asociacijos narius sutikusi Nacionalinio kraujo centro vadovė Joana Bikulčienė pasakojo apie tai, kad tokio sudėjimo vyrai, kaip M.A.M.A. steigėjai, turi apie 5 litrus kraujo. Duoti 450 ml jiems patiems tik į naudą. Pasak direktorės, moterys tai galėtų daryti keturiskart per metus, vyrai – nors ir šešis kartus.

„Mes ne kraują duodame, mes gelbėjame gyvybes. Esame patriotai, kurie sausio 13-ąją stovėjo prie Aukščiausiosios Tarybos. Šiandien būdami patriotai einame balsuoti, einame duoti kraujo“, – kalbėjo J.Bikulčienė.

„Labai svarbu, kad tai vyksta Laisvės gynėjų dieną. Ir ką mes čia darome? Giname laisvę. Tik tauta, galinti aukotis dėl kitų, ir yra verta laisvės“, – sakė A.Kaušpėdas.
Tapęs kraujo donoru jis metė iššūkį savo bičiuliams – kitiems grupės „Antis“ nariams. „Tikiuosi, kad jie neatsisakys dalyvauti šioje prasmingoje akcijoje“, – sakė Algirdas.

VIDEO: M.A.M.A. muzikos apdovanojimų steigėjai tapo kraujo donorais

Lemtingomis 1991-ųjų sausio dienomis prie Spaudos rūmų su BIX grojęs S.Urbonavičius-Samas pasakojo tuo metu nejautęs jokios baimės. „Atvirkščiai – norėjau paleisti plytą į karinį transporterį. Dabar aiškiai suprantu – kai yra bendras tikslas, svajonė, ją gali ginti, į rankas imdamas bet ką: plytgalį, gitarą, automatą, – kalbėjo Samas. – Šiandien mes dalinamės savo kūno dalelėmis. Kai visuomenė įpras dalintis, tada mes gyvensime kitaip. Nes turtas susideda iš bendro jausmo – vienybės ir kovos už idealus.“

Kraujo davęs muzikantas iššūkį perdavė savo kolegai. „Mes daug metų ėjome petis į petį – BIX ir „Foje“ visada buvo šalia. Todėl aš savo iššūkį perduodu Andriui Mamontovui“, – sakė Samas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Algirdas Kaušpėdas, Saulius Urbonavičius-Samas ir Martynas Tyla
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Algirdas Kaušpėdas, Saulius Urbonavičius-Samas ir Martynas Tyla

M.Tyla simbolišką dieną duodamas kraujo pakvietė prie pilietinės akcijos prisidėti ne tik visus lietuvius, bet ir mūsų šalyje gyvenančius kitataučius. „Herojumi gali tapti kiekvienas. O aš savo iššūkį perduodu Azerbaidžano ambasadoriui Hasanui Mammadzadai. Esame su juo anksčiau kalbėję apie tokias akcijas, ir jis labai palaikė lietuviškąją iniciatyvą“, – kalbėjo M.Tyla.

Kraujo centre tuo metu apsilankęs Azerbaidžano ambasadorius nuoširdžiai juokėsi, atkreipus dėmesį, kad jo pavardė – Mammadzada ypač tinka prie M.A.M.A. asociacijos. Iššūkį jis priėmė dėkodamas. 

„Padarysiu tai mielu noru. Labdara neturi sienų, tokiose akcijose nėra tautinių skirtumų. Kiekviena tauta turi savo istorinių datų. Sausio 13-ąją mes gedime kartu su jumis ir pagarbiai prisimename herojus, kurie kovojo už laisvę. Todėl aš pakviesiu visus Lietuvoje gyvenančius azerbaidžaniečius tapti kraujo donorais. Mes su malonumu pridėsime šilto Kaukazo kraujo“, – kalbėjo Azerbaidžano ambasadorius.

Visi norintieji duoti kraujo tai galės padaryti ir sausio 30-ąją, atvykę į Kauno „Žalgirio“ areną, kurioje vyks Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A.2014. Bus įrengta speciali palapinė. Arenos durys atsidarys 17 val. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

18:06
00:41
01:55

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką