Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 28d. 14:51

Algis Ramanauskas-Greitai svajojo tapti naikintuvo pilotu (papildyta sausio 28 d.)

Algis Ramanauskas-Greitai laidoje "Super Tortas"
Viganto Ovadnevo nuotr. / Algis Ramanauskas-Greitai laidoje "Super Tortas"

Kaip skaitytojams reikėtų pristatyti Algį Ramanauską? Kaip humoristą, komiką ar visuomenės kritiką? „Televizijos aktorius, laidų vedėjas, muzikantas, nepaprastai svarbi politinė figūra, amžinasis protagonistas, tuo pačiu ir villainas, šmaikštūnas, neodadaistas, prakeikta beždžionėlė ir krūva kitų mano avatarų“, – sako Algis.

Vardas, pavardė: Algis Ramanauskas.
Gimimo data, vieta: 1970 11 27, Vilnius. 39 m.
Šeiminė padėtis: išsiskyręs; su gyvenimo drauge Rasa augina sūnų Adomą Dovydą.

Ne viena televizijos laidos „Supertortas“ dalyvė įsižeisdavo, kai iš jų pasišaipydavote. Ar nebijote, kad vieną dieną galite sulaukti smurto iš pašnekovų pusės?

Nebuvo niekas įsižeidęs. Televizorių žiūrintys žmonės, net tie, kurie nekvaili, kartais stebina savo blūdu. Tai atvirkštinė psichopatija: psichopatai testuose sunkiai įvertina jiems pateiktus supykusių žmonių veidus, jie dažnai nepastebi pykčio veide; o čia pastebime atvirkštinį variantą. Žmogus aiškiai juokauja, vaidina supykusį, o televizijos „žiūrovui“ atrodo, kad žmogus tikrai pyksta. Čia tas pats, kas manyti, kad tas barzdyla rimtai buvo įsimylėjęs Claire kelį. O juk tai buvo amžinatilsį Rohmero juokai. Smurto iš pašnekovų pusės nesu sulaukęs, nebent – vėlgi – juokais.

 

Gedmanto Kropio nuotr./Algis Ramanauskas-Greitai
Gedmanto Kropio nuotr./Algis Ramanauskas-Greitai

Rudenį buvote dviejų televizijos laidų vedėjas, o šią žiemą esate vieno projekto komisijos narys. Tai laiptelis žemyn ar aukštyn Jūsų televizijos karjeroje?

Tai tradicinis ping pongas. Nors, prisipažinsiu ir teatleidžia man mano gimtasis LNK, šio sezono pradžioje man buvo gėda pasižiūrėti draugams į akis. Ko gero, pirmą kartą mano televizijos karjeroje. Tiesiog privalau tai pasakyti. Taip, dariau tai, ką pats visada pašiepiau ir ko nekenčiau. Buvau hipokritiškas. Prašau man atleisti.

Ne paslaptis, kad Jus erzina Mantas Petruškevičius. Kam skirtumėte 2–ąją ir 3–iąją vietas labiausiai „užknisančių“ visuomenės veikėjų rinkimuose?


Kodėl „užknisančių“ kabutėse? Kalbate apie tikrą užknisimą ar apie atseit užknisimą? Čia jūs uždėjot kabutes ar jūsų leidinio kalbajobė? Spėju, kad kalbate apie tikrąjį užknisimą. Gerai. Jūs provokuojate mane minėti pavardes, o to aš daryti nelabai nenoriu. Bet apie Mantą pakalbėkim. Taip, aš jį karčiai kritikavau, ir tos kritikos neišsižadu.
Tačiau susidarė nelabai sąžiningas fonas jo atžvilgiu. Aš nemanau, kad Mantas yra pats blogiausias vedėjas. Yra blogesnių. Mantas bent jau gražus kaip žmogus. Ne David Bowie, aišku, bet atrodo jis gerai. Už mane tai tikrai geriau. Jo bėda – prastos, bobiškos manieros ir atstumianti iškalba. Gal jis kada nors to atsikratys? Dievo greitį jam. O juk turime vedėjų, kurie net ir per dešimt metų nepadarė jokio progreso, kurie ir šiandien „kalba“ tarsi Kubilinską deklamuojantis darželinukas. Pavyzdžiui, Krivickas.

Gana dažnai kaltas net ne pats vedėjas. Paimkime Naglį Šuliją. Jo šukuosena – 2001 metų laidos Pakso kupetaitė, kažkas klaikaus. Kartą mačiau jį vedant laidą su kaklaraiščiu, kuris siekė sėklides. Kas kaltas? Stilistai. Bet ir pats Naglis galėtų pakovoti, kai jį aprengia kaip rylininko beždžionėlę.
O tam, kad nepūsčiau vien ant TV3, pranešiu jums, kad ir LNK turi bėdų. Pavyzdžiui, mano mylimas kanalas kažkodėl iki šiol laiko eteryje nuodingą gyvatę, Paksageito metu Baltijos TV tribūną suteikdavusią fašistuojantiems runkeliams ir veselkoms. Toji nuodinga gyvatė šiandien kaip niekur nieko toliau kakoja į eterį savo siaurakaktišką sofizmą, naudodama pačią baisiausią melo formą – melu atmieštą tiesą. Laikykime, kad tai, ką ji daro, yra gana sėkmingas humoro projektas, gal taip bus ant širdies lengviau…

Aktorius Vytautas Šapranauskas atvirai pasakė: „Man nepatinka tokios putlios krūtinės kaip Violetos Tarasovienės.“ Jums irgi nepatinka ar atvirkščiai?


Tai tas atvejis, kai „skonio reikalas“ nėra banalybė. Man asmeniškai patinka krūtinės, kurios yra šiek tiek mažesnės už vidutines.

Jono Staselio nuotr./Algis Ramanauskas-Greitai
Jono Staselio nuotr./Algis Ramanauskas-Greitai

Jei neklystu, Jūs gerbiate tuos tautiečius, kurie emigruoja dėl savo ir savo vaikų gerovės. Ar Jūs pasiryžtumėte emigruoti, jei Lietuvos prezidentu taptų Arūnas Valinskas?

Ne visai teisinga formuluotė, čia būtų „teisinga išvada iš klaidingų ar dviprasmiškų prielaidų“, visai kaip mano minėtos LNK gyvatės sofizmėlyje. Aš teigiau, kad gerbiu tuos, kurie aukojasi dėl savo šeimos ir vaikų, o kontekstas tada buvo lietuvių emigracija. Aš pasakiau, kad gerbiu [ir] tokius žmones. Bet aš lygiai taip pat gerbiu ir tuos tautiečius, kurie dėl savo šeimos ne emigruoja, o daro ką nors kita.
Patikėkit, Valinskas, kiek ant jo bevarytų buvę draugai, nebūtų blogas prezidentas. Apie emigraciją galvočiau nebent tokiu atveju, jei šiame poste matyčiau Burtono Pingviną iš Kėdainių arba tą apgailėtiną beraštį, net šiandien Seime sakantį „šiandey“. Kalbu aišku, apie „opozicijos lyderį“. Kaip jis ten?.. Mazuronis, va!

Mokykloje už savo teises kovodavote lyg irzlus senukas, todėl, tikriausiai, remiate pensininkų protestus, feminisčių judėjimą, palaikote šeimą norinčius kurti homoseksualus?


Aš remiu ir palaikau bet kurį teisingą siekį. Aš nesu tikras dėl homoseksualų šeimų ir ypač dėl įvaikinimo tokiose šeimose, bet, manau, partnerystę įteisinti tai tikrai seniai laikas.

Kas Lietuvoje yra labiausiai vertas medalio už šūdmalystę?

Ooooo, koks geras klausimas... Jūs ištraukėte šią frazę iš mano interviu FHM apie kiną. Tai gal, kaip ir tada, ir palikime tą medalį Jonui Vaitkui, aptriedusiam savo klaikiu šūdfilmiu „Vienui vieni“ visą pokario Rezistenciją.
Tiesa, dar tokį medalį įteikime ne pačiam Vitui Tomkui, bet visiems tiems bestuburiams šūdžiams, kurie atėjo sveikinti latentinio homoseksualizmo kamuojamo homofobo, antisemito ir paprasčiausio piktybinio durniaus. Ir dar toje sveikinimo orgijoje sudainavusiems rusišką kalėjimo dainą su pačiu satyriku bei feljetonistu.

Jūsų nuomone, moterys barakudomis gimsta ar tampa?

Dovanokit, bet tai sfera, kurios aš neišmanau. Man tik neskanu, kai filadelfijai užsipuola tokį gražų žmogų kaip Asta Valentaitė. Sakoma, „kiekvienas sprendžia pagal savo sugedimo laipsnį“.

Svajonė, kuriai nelemta išsipildyti.

Matyt, niekada taip ir netapsiu naikintuvo pilotu.

„Man asmeniškai patinka krūtinės, kurios yra šiek tiek mažesnės už vidutines.“

Algio pasirinkimas: gražiausia Lietuvos moteris

Mano. O taip pat ir kitos. Aistė Stonytė su savo akimis. Asmik Grigorian. Aistė Paškevičiūtė. Mrs Erica Didžiulis su savo keltiškom strazdanom. Lietuvoje yra labai daug gražių mergaičių, ir duok Dieve joms laimės.

Gražiausias Lietuvos vyras


Mano kaimynas Renatas Neverbickas: toks truputį Bowie ir dar geras žmogus. Antroj vietoj – Bronius. Mano Bronius.

A. Ramanausko kalba, jo prašymu, neredaguota
 

„Privatu“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką