Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 29d. 07:31

Algis Ramanauskas ir Rytis Zemkauskas mielai vėl prabiltų Byvio ir Tešlagalvio balsais

Byvis ir Tešlagalvis
Kadras iš serialo / Byvis ir Tešlagalvis

Legendinių nevykėlių Byvio ir Tešlagalvio gerbėjai jau kurį laiką džiūgauja ir nekantriai laukia naujausių žinių iš MTV – naujosios sugrįžtančio serialo „Byvis ir Tešlagalvis“ (angl. „Beavis and Butt-Head“) dalys turėtų ekranus pasiekti jau šią vasarą.

Žinia, kad sunkiojo metalo mėgėjai įgis antrąjį kvėpavimą pasirodė dar žiemą, tačiau artėjant lemtingai akimirkai nerimas tik auga.

„Animacinius idiotus“ – Byvį ir Tešlagalvį sukūrė amerikiečių animatorius ir režisierius Mike‘as Judge‘as, taip pat susukęs kino juostą „Velniop tą darbą“ (angl. „Office Space“). Komiškos pusvalandžio trukmės serijos buvo rodomos 1993 – 1997-aisiais ir sukėlė tikrą sensaciją visame pasaulyje. 1996-aisiais buvo sukurtas filmas „Byvis ir Tešlagalvis „daro“ Ameriką“ (angl. „Beavis and Butt-Head Do America“), kuriam savo balsus paskolino tokie garsūs aktoriai kaip Bruce‘as Willisas, Demi Moore ir garsus laidų vedėjas Davidas Lettermanas.

Taigi pasaulis jau ruošiasi artėjančiai Byvio ir Tešlagalvio televizijos kanalų perjunginėjimo, kukurūzų traškučių žiaumojimo ir sunkiojo metalo klausymo invazijai. „15min“ pasidomėjo, ar herojų sugrįžimui ruošiasi jų lietuviškieji balsai – televizijos žurnalistas, laidų vedėjas bei prodiuseris, filmų garsintojas Rytis Zemkauskas bei televizijos laidų vedėjas ir juodojo humoro mėgėjas Algis Ramanauskas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algis Ramanauskas
Algis Ramanauskas

Pasak A.Ramanausko, jam serialas „Byvis ir Tešlagalvis“ patiko dėl to, kad yra „labai geras ir juokingas“. Tiesa, jis pripažino nežinojęs apie legendinių personažų atgimimą MTV televizijoje. „Su malonumu vėl pažiūrėsiu. Tikiuosi, tas debiliškas „Tešlagalvis“ šį kartą bus išverstas teisingai – Šiknagalvis. O dar geriau – visai neišverstas. Garsinti šį serialą vėl imčiausi, jau vien dėl to, kad pažiūrėčiau visas serijas. Šiknagalvis yra juokingas idiotas. Tuo jis man ir įdomus“, – apie savo herojų nedaugžodžiavo visuomenės veikėjas. Jo teigimu, tokia komedija neturi nieko mokyti – ji yra juokui.

Puiki socialinė satyra

Byvis yra geraširdis kvailelis, jis yra labai meilus. Tešlagalvis mėgina vaidinti kietą, neva protingą, bando būti gudrus, o Byvis yra visiškai nuoširdžiai kvailasLinksmai nusiteikęs R.Zemkauskas prisipažino taip pat nežinojęs apie sugrįžtančius „Byvį ir Tešlagalvį“, bet džiaugėsi šiuo MTV sprendimu. „Tai labai teisinga satyra, man net keista, kad toks protingas serialas tapo toks populiarus, net ir Lietuvoje visi jį žino. To serialo populiarumo niekaip neužginčysi. O tas juodasis humoras, jei palyginsi su tuo, ką mes dabar matome, dar buvo visai švelnus“, – sakė jis.

Nors A.Ramanauskas piktinosi, kad Tešlagalvis pavadintas būtent taip, o ne Šiknagalviu, R.Zemkauskas teigė su kolega nesutinkantis. „Aš tyčia taip padariau, nenorėjau, kad būtų Šiknagalvis, be to, Tešlagalvio vardas adekvatus, galiu tą teigti kaip lingvistas, šis vardas buvo išverstas laikantis visų vertimo taisyklių ir tai tikslus atitikmuo. Panaudotas žodis, kuris buvo vartojamas kalboje. Niekada nesu girdėjęs, kad kas sakytų Šiknagalvis. Versdamas bet kokį tekstą aš stengiuosi neišradinėti naujų žodžių, naudoti tuos, kurie iš tiesų vartojami gatvėje. Su Algiu šiuo klausimu nesutinku, bet dėl kitų šio filmo aspektų mes dažniausiai sutardavom“, – juokėsi žurnalistas.

TV1 nuotr./Rytis Zemkauskas
Rytis Zemkauskas

Filmų garsintojas teigė, jog jam patiktų, jei naujausios „Byvio ir Tešlagalvio" serijos būtų rodomos ir Lietuvoje. „Aš pasiruošęs. Darbas buvo smagus. Pirmą pusę aš verčiau, ją skaitėme su Algiu iš mano rankraščių, o antrą vertė jis ir skaitėme iš jo rankraščių. Matyt, automatiškai taip sutapo, kad herojus pasirinkome pagal savo charakterį. Aš garsinau Byvį, o Algis – Tešlagalvį. Byvis yra geraširdis kvailelis, jis yra labai meilus. Tešlagalvis mėgina vaidinti kietą, neva protingą, bando būti gudrus, o Byvis yra visiškai nuoširdžiai kvailas – eina akis išpūtęs ir nieko nesuvokia“, – juokėsi Byvį garsinęs R.Zemkauskas.

Jis pritarė kolegai A.Ramanauskui, kad nereikėtų ieškoti edukacinės tokios animacijos prasmės. „Rytuose pasakytų, kad mokytoju gali būti bet kas, nes viskas priklauso nuo mokinio. Be abejo, „Byvis ir Tešlagalvis“ – puiki socialinė satyra, ten kartais būna tokių tekstų ir tokių vaizdų, kad net negalėjome garsinti. Įgarsindavome iš ketvirto ar penkto karto, nes negalėjome liautis juokęsi. Šis filmukas skirtas suaugusiems. Taip, jį žiūrėdavo ir vaikai, bet ką darysi“, – svarstė garsintojas. Jis sakė pasiilgęs Byvio ir Tešlagalvio, tad mielai vėl stotų prie mikrofono, kad prabiltų Byvio balsu.

Kol kas MTV dar nepaskelbė datos, kada žiūrovai išvys pirmąją atgimusio serialo apie „Byvį ir Tešlagalvį“ seriją, tačiau oficiali serialo sugrįžimo data – ši vasara.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką