Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 3d. 14:43

Algis Ramanauskas kuria dokumentinį filmą „Misija Afganistanas“

Naujam sezonui Algis Ramanauskas-Greitai ruošiasi Afganistane
TV3 nuotr. / Naujam sezonui Algis Ramanauskas-Greitai ruošiasi Afganistane

Po vienuolikos metų į TV3 eterį sugrįžęs Algis Ramanauskas jubiliejiniame, dvidešimtajame, TV3 sezone ne tik šoks, ves laidas, vaidins ir skaldys humoristinius juokelius.

Prieš savaitę kartu su prodiuserinės kompanijos „Big Adventure“ filmavimo grupe išskridęs į Afganistaną, A. Ramanauskas šiuo metu ten kuria dokumentinės realybės filmą „Misija Afganistanas“.

Šį rudenį sukaks lygiai dvylika metų, kai Afganistane po 2001 metų rugsėjo 11 dienos teroristinių išpuolių Lietuva prisijungė prie kitų sąjungininkų, nusprendusių duoti deramą atkirtį terorizmui, ir ten dislokavo savo karius.

Šiuo metu Afganistane tarnauja daugiau nei pustrečio šimto tautiečių. Ką apie dvylika metų, praleistų ginant tarptautinį saugumą, žino Lietuvos gyventojai?

„Neslėpsime, tai – ir adrenalinas, ir baimė, ir pasididžiavimas, ir dėkingumas tiems, kurie gina mūsų saugumą ten ir čia.

Kiekvienos misijos su nerimu laukia ne tik į ją vykstantys žmonės, bet ir jų šeimos nariai, draugai ir ginklo broliai, kasdien puoselėjantys juos jungiantį ryšį“, – apie analogų Lietuvoje neturintį projektą „Misija Afganistanas“ kalba projekto prodiuseris Eduardas Silva.

„Vis dėlto negalima pasiduoti visiško saugumo iliuzijai – Afganistane kasdien šaudoma, skrieja minosvaidžių minos, keliuose – savadarbiai sprogstamieji užtaisai. Iš pirmo žvilgsnio draugiškas vietinis gali būti talibų kovotojas, kurio rankos nusėtos parako dulkėmis“, – apie daugiaserijinę dokumentinę realybę pasakoja A. Ramanauskas.

Apsiginklavusi itin galingu filmavimo įrangos arsenalu kūrybinė grupė dar prieš savaitę iškeliavo į Afganistaną.

Gerai susipažinusi su ekstremaliomis, sudėtingomis darbo sąlygomis televizijos profesionalų komanda karštoje, pavojingoje zonoje tikisi užfiksuoti išskirtinių kadrų, įdomių Lietuvos visuomenei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

01:06
14:48
01:05

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką