Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 22d. 21:07

Alkoholio atsisakiusios žvaigždės: kuo jį pakeisti ir kaip žengti lemiamą žingsnį?

Džordana Butkutė, Neda Malūnavičiūtė, Algis Kriščiūnas ir Vytautas Medineckas-Ironvytas Tik prenumeratoriams
Asmeninio archyvo, „Foto Alibi“ ir Luko Balandžio nuotr. / Džordana Butkutė, Neda Malūnavičiūtė, Algis Kriščiūnas ir Vytautas Medineckas-Ironvytas
Nors pramogų pasaulis dažnai neįsivaizduojamas be vakarėlių ir ten besiliejančio alkoholio, kai kurie garsūs Lietuvos žmonės sugeba atsispirti pagundoms ir nemano, kad svaigalai padeda atsipalaiduoti. Anaiptol – nustoję svaigintis jie atrado kitą, šviesesnę ir pozityvesnę, gyvenimo pusę.

Keturios Lietuvos žvaigždės, kalbėdamos apie savo sprendimą gyventi blaiviai, gerokai plečia akiratį. Pavyzdžiui, Algis Kriščiūnas sugriovė mitą, kad menininkai gali sukurti ką nors genialaus tik apsvaigę – jis pats niekada negėrė dėl noro išsiskirti iš girtaujančių paauglių minios, o vėliau alkoholio taip ir nepasigedo. Algis 15min atskleidė skirtumą tarp lietuvių ir ispanų gėrimo kultūros ir nupasakojo, kodėl alkoholis nepadeda bendrauti ir geriau pažinti, o, atvirkščiai, gali sutrukdyti mezgant ryšį.

Reperis ir verslininkas Vytautas Medineckas-Ironvytas pasakė labai paprastai – gerti nėra laiko. Juk laiko atima ne tik vakarėliai, bet ir atsigavimas po jų, kartais trunkantis ne vieną parą. Be viso to, jis paaiškino, kad atsipalaidavimas yra fiktyvus dalykas – kuo labiau atsipalaiduoji nenatūraliai, tuo blogiau vėliau jautiesi emociškai ir fiziškai.

Jau 16 blaivių metų skaičiuojanti dainininkė Neda Malūnavičiūtė rėžė: „Aš esu laiminga, nes esu blaivi.“ Kai suprato, kad jai nuoširdžiai gėda dėl šio žalingo įpročio, ji nė karto nesuabejojo dėl savo sprendimo, o pradėjusi sveikiau gyventi atrado naujų kūrybinių minčių ir ėmė tobulėti. Neda rado labai paprastą, bet itin veiksmingą ir kiekvienam žmogui tinkamą būdą atsipalaiduoti, kuriuo pasidalijo su skaitytojais. „Taip dažnai elgiuosi po koncertų, kad nusiraminčiau ir įsižeminčiau“, – šypsojosi ji.

Apie kamavusią priklausomybę nuo alkoholio jau kurį laiką kalba viena populiariausių šalyje atlikėjų Džordana Butkutė. Scenos karaliene vadinama moteris sakė, kad jei ir turėjo būti dėl ko nors gėda, tai nebent dėl to, kad be saiko vartodavo alkoholį. Dabar ji nebegeria jau dešimtmetį ir apie alkoholį neturi net minčių.

Visi keturi herojai sutinka, kad alkoholis yra tam tikra iliuzija, kurią susikuriame, tačiau, laikui bėgant, net ir ši iliuzija išsisklaido ir nuspalvina gyvenimą tamsiomis spalvomis. Taip pat jie pritaria, kad alkoholio vartojimą derėtų pakeisti kitais įpročiais. Kiekvieno pašnekovo paprašėme įvardyti bent vieną būdą, kuris padeda jiems kokybiškiau ir sveikiau gyventi.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

00:21
41:07
04:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką