Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 3d. 12:20

Alma Adamkienė atidarė Kalėdų labdaros mugę: rotušėje – skirtingų šalių skanėstai ir dirbiniai

14-oji Kalėdų labdaros mugė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / 14-oji Kalėdų labdaros mugė

Šeštadienį Vilniaus rotušėje šventinį sezoną pradėjo 14-oji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. Ji kasmet suburia ir geriems darbams suvienija skirtingų šalių ambasadų Lietuvoje atstovus, kurie vilniečiams ir miesto svečiams pristato savitas Kalėdų tradicijas, savo rankomis gamintus dirbinius.

Mugę 11 val. atidarė renginio organizacinio komiteto pirmininkė, IWAV (Vilniaus tarptautine moterų asociacija) prezidentė Ethel Cushing, Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės garbės ambasadorė ponia Alma Adamkienė, šių metų mugės globėja Janina Butkevičienė. Čia taip pat dalyvavo ir Birutė Vizgirdienė bei Edita Mildažytė.

„Malonu jus visus čia matyti. Sulaukėme šventės, kuri simbolizuoja suartėjimą, šeimos bendravimą ir parodo žmonių nuoširdumą. To mes daugiausiai ir tikimės, norime, kad jūsų šiluma ir geri norai skleistųsi po visą Lietuvą ir tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Todėl ši mugė ir stengiasi surinkti ir suburti visus žmones, kad neliktų nė vieno, kuris nepajustų tos gražios šventės nuotaikos“, – kalbėjo Alma Adamkienė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./14-oji Kalėdų labdaros mugė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./14-oji Kalėdų labdaros mugė

Į mugę Almą atlydėjo vyras Valdas Adamkus. Čia jie apžiūrinėjo kalėdines gėrybes, o įsigydami jų – aukojo.

Paklausta, ko palinkėtų švenčių proga žmonėms, ji sakė: „Svarbiausiai ramybės, nėra taip blogai, kaip gali pasirodyti. Viskas susidėlios į savo vietas ir vėl ramiai gyvensim. To daugiausiai linkėčiau.“

Pasak jos, kiekvienas turėtų artėjant šventėms dalintis gerumu ir kam nors paaukoti. Visgi labiausiai pagalbos, jos manymu, reikia senjorams.

„Mano didžiausias rūpestis buvo ir tebėra vyresnio amžiaus žmonės, tie, kurie yra vieni, neturi šeimos, kurie jaučiasi atskirti. Man atrodo, kad jiems daugiausiai reikia ne materialinės, o moralinės pagalbos – juos reiktų aplankyti, pabūti, nusiųsti kad ir mažą dovanėlę ar tiesiog pasveikinti, ir jau žmogus žinos, kad nėra užmirštas“, – 15min sakė A.Adamkienė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./14-oji Kalėdų labdaros mugė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./14-oji Kalėdų labdaros mugė

Po mugę vaikščiojo ir lankytojus linksmino Kalėdų senis su elfu. Čia taip pat atvyko ir žinomų žmonių, tarp kurių – Romualdas ir Alesia Mačiuliai, Aida Žiliūtė ir kiti.

Iki 18 val. Rotušėje savo šalių stendus pristatė 34 valstybių ir bendruomenių bei 5 tarptautinių Vilniaus mokyklų atstovai.

Pirmą kartą Kalėdų mugės istorijoje lankytojai turėjo galimybę pasimokyti kinų kaligrafijos, balsuoti ir rinkti labiausiai patikusias šalių atstovų pagamintas dekoracijas. Rotušę puošė išskirtinė unikali šventinė eglutė iš vilnos, kurios aukštis siekia net 3 metrus.

Visos Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės metu surinktos lėšos bus skirtos 10 organizacijų: Raseinių specialiajai mokyklai, Raseinių dienos centrui „Vilties takas“, Vilijampolės socialinės globos namams, Visagino socialinių paslaugų centrui, Krizių įveikimo centrui, Alantos senelių globos namams, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninei, gyvūnų prieglaudai „Tautmilės globa“, „Motinos Teresės šeimų namams“ bei Labdaros ir paramos fondui „Vilties namai“.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./14-oji Kalėdų labdaros mugė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./14-oji Kalėdų labdaros mugė

Rotušėje bus įžiebta Kalėdų eglė

Pavakarę Rotušės aikštėje buvo įžiebta Kalėdų eglė, kuri šiemet vilniečius ir miesto svečius nustebino netradiciniu sprendimu – į erdvinę šviečiančią 10 metrų aukščio kompoziciją buvo integruota gyva žalia eglė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Rotušės aikštėje įžiebta Kalėdų eglė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Rotušės aikštėje įžiebta Kalėdų eglė

Susirinkusiems kalėdines dainas atliko Artūro Noviko džiazo mokyklos moksleiviai, įvairiomis pasaulio kalbomis vilniečius sveikino Kalėdų labdaros mugėje dalyvaujančių ambasadų atstovai.

Rotušės aikštėje šeštadienį rengiama ir Tarptautinė kalėdinio maisto paroda, kurioje su šiltais gėrimais ir tautiniais tradiciniais patiekalais lankytojų laukė Turkijos, Čekijos, Gruzijos, Vokietijos, Indijos, Airijos, Ukrainos, Rusijos, Izraelio šalių atstovai bei Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką