Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 26d. 13:27

Andrius Mamontovas apie įvykius Ukrainoje Vakarų šalims ketina sukurti performansą

Andrius Mamontovas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Andrius Mamontovas

Dainininkas Andrius Mamontovas prieš keletą dienų savo „Facebook“ profilyje užvedė diskusiją, klausdamas, kokiais civilizuotais būdais galėtume atkreipti Europos dėmesį į įvykius Ukrainoje.

Kaip dainininkas pirmadienį sakė „Žinių radijui“, Lietuvoje šią Rusijos keliamą grėsmę supranta visi, tačiau menininkas ieško būdų, kaip padaryti, kad ją suprastų ir Vakarų europiečiai.

„Norėčiau padaryti kažką – ar tai būtų video, ar performansas, ar akcija – kad tą grėsmę suvoktų Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, kurios politikai palaiko Rusijos veiksmus. Mes tai žinome šitą grėsmę, bet kaip padaryti, kad ten gautų tą žinutę?“ – laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo muzikantas.

Jis sakė galvojantis apie tam tikrą meninę provokaciją, kuri turėtų platų rezonansą, dėl to jis ir kreipiasi į lietuvaičius, klausdamas, gal kas turi genealią idėją.

„Man norisi, kad žmonės pasijungtų. Jeigu mes laukiame, kad kas nors kitas išspręs, tai niekada neišsisprendžia, jeigu mes patys nesiimame kažkokio veiksmo. Tarybinės sistemos esame pripratinti laukti, nes Tarybų Sajungoje partija ateina ir pasako, ką reikia daryti. Kol partija nepasako, niekas nieko nedaro. Tie laikai praėjo ir mums šitą mąstymą reikia pakeisti“, - sakė A.Mamontovas.

Pasak jo, geriausia, ką galime padaryti, tai bandyti.

Praėjusį savaitgalį rytų Ukrainos mieste Mariupolyje žuvo 30 žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką