Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 21d. 15:58

Andrius Mamontovas už savo kūrybinę veiklą apdovanotas Santarvės ordinu

Andrius Mamontovas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Andrius Mamontovas

Ketvirtadienio popietę Lietuvos mokslų akademijoje Vilniuje iškilmingos ceremonijos metu muzikantui, prodiuseriui ir aktoriui Andriui Mamontovui buvo įteiktas Santarvės ordinas „Pro augenda concordia“ už santarvės puoselėjimą.

Ceremonija prasidėjo Santarvės fondo valdybos, tarp kurios narių yra ir dainininkė Birutė Petrikytė, prisistatymu. Apdovanojimą A.Mamontovui  įteikė Lietuvos Santarvės fondo steigėjas Julius Kazėnas.

„Visur ir visada saugokite ir skleiskite santarvės idėją, siekite tolerancijos ir sutarimo tarp žmonių, kultūrų ir idėjų, ieškokite gėrio ir tiesos, vardan santarvės“, – kalbėjo J.Kazėnas.

„Daugelis klausėsi jo dainų. Esi tautos budintojas ir privalai juo visada būti. Andrius Mamontovas apdovanojamas už santarvės puoselėjimą. Jam taip pat įteikiama santarvės vėliava“, – kalbėjo ceremonijos vedėjas, kurio žodžius publika palydėjo gausiais plojimais.

Ceremonijos akimirka
Ceremonijos akimirka
Ceremonijos akimirka
Ceremonijos akimirka

„Man sakė, kad aš turėsiu pasakyti kalbą, nors nesu geras kalbų sakytojas, bet pabandysiu apibrėžti, koks yra jausmas. Iš pradžių buvo baugu, kai matai žmones su sutanomis, bet man garbė atsidurti šalia tokių žmonių kaip Justinas Marcinkevičius, kuris man yra didžiulis autoritetas“, – kalbėjo A.Mamontovas.

Muzikantas tikino ilgai galvojęs, ką jam reiškia santarvė. „Žodynas sako, kad tai yra vienybė, harmonija. Manau, kad santarvė yra veikimas išvien. Tą jausmą mes kiekvienas išgyvenam ne vieną kartą. Aš prisimenu, kad tą jausmą pirmiausia aš išgyvenau šeimoje, su savo tėvais, seneliais, vėliau su savo mokyklos draugais, su grupės nariais, su kuriais mes pradėjome muzikuoti prieš 30 metų, o dabar tą jausmą išgyvenu savo šeimoje. Tiems, su kuriais aš išgyvenu tą santarvės jausmą, noriu pasakyti ačiū“, – gavęs ordiną padėkos kalbą sakė A.Mamontovas.

Arnoldas Lukoaius
Arnoldas Lukošius
Inga Mamontovienė
Inga Mamontovienė

Vyras linkėjo kiekvienam surasti žmogų, su kuriuo galima būtų išgyventi santarvės jausmą. Šiuos A.Mamontovo žodžius jo žmona Inga palydėjo plojimais.

Santarvės fondo valdybos nariai aiškino, kodėl nusprendė skirti garbingą ordiną A.Mamontovui.

„Tokį sprendimą lėmė daugiatūkstantines auditorijas užvaldžiusi grupė „Foje“, kurios lyderis buvo A.Mamontovas ir, žinoma, jo kūrybinė bei kultūrinė veikla. Mes remiame aktyvios asmenybės veiklą“, – pabrėžė valdyba ir ėmė  vardinti daugybę muzikanto darbų.

Pasveikinti bičiulio A.Mamontovo atvyko jo kolega Arnoldas Lukošius, dainininkė Rasa Bubulytė, Seimo narys Vytautas Juozapaitis, Daina Bilevičiūtė.

„Mūsų šalyje yra daug asmenybių, sugebančių vienyti žmones, bet mažai sugebančių juos vienyti geriems darbams“, – užlipęs ant scenos apie bičiulį A.Mamontovą kalbėjo A.Lukošius.

Gavęs Santarvės ordiną, Andrius Mamontovas prisijungė prie tokių žinomų Lietuvos žmonių kaip Donatas Banionis, Česlovas Juršėnas, Justinas Marcinkevičius, Romualdas Norkus ir kiti.

Andrius Mamontovas
Andrius Mamontovas

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką