Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 15d. 15:06

Ant parketo – nauji šokėjai. Kodėl jie ryžosi atiduoti save TV žiūrovų ir komisijos teismui?

Erika Vitulskienė
LNK nuotr. / Erika Vitulskienė

Nors tūkstančius žiūrovų prie televizorių sukviečiantys šokių projektai startuos tik rudenį, jau dabar organizatoriai masina gerbėjus pranešdami apie vis kitą žvaigždę, pasiryžusią avantiūrai. Pasmalsaukime, kokių minčių vedamos garsenybės ištarė lemtingą „taip“.

Erika Vitulskienė: mano tikslas – išmokti šokti

Vieno gražiausių balsų savininkų Lietuvoje Merūno Vitulskio žmona Erika mielai sutiko su šokių projekto organizatorių pasiūlymu šokti. Ir dėl visai elementarios priežasties – moteris seniai svajoja išmokti gražiai judėti.

„Visada su baltu pavydu stebėjau, kaip sukasi poros ant parketo, kaip vos prieš kelis mėnesius išmokę žingsnelius žmonės išraito sunkiausias šokių figūras... Visada norėjau išreikšti save judesiu, – pasakoja Erika. – Pasitaikius progai, negalėjau atsisakyti ir organizatoriams turėjau tik vieną pageidavimą: norėjau, kad partneris būtų iš Kauno, kad nereikėtų važinėti repetuoti į kitą miestą. Visgi susiklostė kitaip – šokio subtilybių mane moko ne kas kitas, o vilnietis Andrius Butkus.“

Gavusi tokį patyrusį įvairių projektų dalyvį E.Vitulskienė sublizgo pasitikėjimu savimi ir tvirtina nesibaiminanti jokių sunkumų. Tiesa, į tango ji žiūri kiek atsargiai. „Kol kas man labiausiai patinka Lotynų Amerikos šokiai rumba ir čia čia čia. Gana neblogai sekasi taisyklingai dėlioti kojas, bet tango – labai sudėtingas šokis, reikalaujantis tvirto charakterio, ugningo temperamento. Viliuosi, kad ilgiau parepetavus pavyks perkąsti tą riešutėlį“, – šypteli.

Paklausta, ko tikisi iš projekto „Kviečiu šokti“, E.Vitulskienė tvirtina apie pergalę nesvajojanti, jai esą pakaktų patobulinti laikyseną, eiseną ir įgyvendinti seną svajonę – išmokti šokti.

Irena Starošaitė
Irena Starošaitė

Irena Starošaitė: Lietuvoje dainuoja visi, o šoka ne bet kas

Dainininkė Irena Starošaitė visą gyvenimą draugauja su muzika. „Kai nedainuoju, šoku“, – juokauja. Pasak atlikėjos, šokių projektai – profesionaliai organizuojami šou, jų dalyviai turi ne kvailioti, o daug ir atsakingai dirbti.

„Taip jau yra, kad Lietuvoje dainuoja visi, kas tik nori, bet suktis ant parketo sugeba toli gražu ne kiekvienas. Štai ir aš pamaniau, kad norėčiau save išbandyti. Juolab kad judesys scenoje dainininkui yra tikrai svarbus“, – kalba pašnekovė.

Visų šokių bent pagrindus išmokti svajojanti I.Starošaitė dėl projekto ryžosi ir mažumėlę patobulinti kūno linijas: du tris kartus per savaitę po dvi valandas sportuoja, maitinasi pagal specialų planą. Dainininkė atskleidė net į koncertus važiuojanti su savo maistu. „Net šaltkrepšį įsigijau. Jame vežiojuosi savo maistą, nes negaliu valgyti bet ko ir bet kada“, – pasakoja atlikėja, turėjusi vieną ypač griežtą reikalavimą projekto organizatoriams.

„Kategoriškai paprašiau šokių partnerio, kuris atrodytų vyriškai. Kaip žinia, jau esu ne piemenė – nenorėjau greta jauno ir smulkaus šokėjo atrodyti kaip jo mama... Mano prašymas buvo įvykdytas,  ir aš mokausi šokti. Kol kas labiausiai žavi ir mano temperamentui labiausiai tinka Lotynų Amerikos šokiai, Argentinos tango, o kaip seksis toliau, pamatysime rudenį“, – intriguoja I.Starošaitė.

Vaida Genytė
Vaida Genytė

Vaida Genytė: atlikėjui naudinga paragauti profesionalių šokių

Dainininkė, nuo rudens besisuksianti ant parketo, tvirtina nepretenduojanti į pergalę, tik norinti išmokti gražiai šokti. Pasak V.Genytės, atlikėjui naudinga rodytis įvairiuose projektuose, o jei dar tokiame įdomiame ir profesionaliame, tai net svarstyti nėra ką. „Ir visgi aš net keletą mėnesių svarsčiau, – juokiasi. – Buvo labai neramu dėl partnerio, juk nuo poros dermės tiesiogiai priklauso sėkmė projekte, bet sužinojusi, kas bus mano partneris, iškart nusiraminau ir sutikau šokti.“

Kai rūpestis dėl partnerio atslūgo, V.Genytės pečius užgulė nerimas dėl šokių. „Kadaise esu šokusi klasikinius šokius, kuriems reikia griežtumo, santūrumo ir pan., todėl labai baiminuosi, kaip man seksis tvarkytis su tokiais charakteringais, ryškaus temperamento reikalaujančiais šokiais kaip rumba, čia čia čia, džaivas, – atskleidžia dainininkė. – Nenorėčiau, kad per didelis nerimas užgožtų projekto teikiamus malonumus. Juk viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių sutikau dalyvauti, buvo noras pasisemti daugybę teigiamų emocijų.“

V. Ovadnevo nuotr./Irūna Pūzaraitė
V. Ovadnevo nuotr./Irūna Pūzaraitė

Irūna Pūzaraitė: tai dar vienas iššūkis

Įvairiuose projektuose mielai dalyvaujanti grupės „Studentės“ narė Irūna Pūzaraitė vasarą pasitinka dar vienu iššūkiu. Svilinant saulei, mergina kelis mėnesius mokysis šokti klasikinius ir sportinius šokius.

„Visą gyvenimą svajojau pabandyti šokti, tačiau pritrūkdavo laiko. Vis pamąstydavau apie šokių pamokas, bet niekada negalvojau, kad reikės mokytis judėti ant parketo stebint visai Lietuvai. Žinau, kad bus labai sunku, tačiau noras save išbandyti nugalėjo visus nuogąstavimus, – šypteli mergina. – Kai kam nors pasiryžtu, niekas manęs nesulaikys. Neteikiu didelės reikšmės jokioms aplinkybėms. Net dėl šokio partnerio nekėliau jokių reikalavimų. Man rūpėjo tik vienas dalykas, kad jis būtų profesionalas. Juk rengiamės rimtai padirbėti ir siekti gerų rezultatų.“

Irūna įsitikinusi, kad jai seksis šokti linksmus, nuotaikingus, daug energijos ir charakterio reikalaujančius šokius, o klasika gali pakišti koją. „Nors dauguma dalyvių nuogąstauja dėl tango ir čia čia čia, aš drebu vos pagalvojusi apie valsą, – juokiasi dainininkė. – Tiesą sakant, einu negalvodama apie pergalę, kol kas planuoju sušokti bent dviejose laidose, o kaip bus toliau – matysim. Bet kuriuo atveju labai džiaugiuosi, kad galėsiu susipažinti su įdomiais žmonėmis, išmokti šokių pradmenis ir puikiai praleisti laiką“, – planus atskleidžia „studentė“.

Deivis Norvilas
Deivis Norvilas

Deivis Norvilas: man jau reikėjo veiksmo

Atlikėjui Deividui Norvilui dalyvavimas projekte bus pati didžiausia gyvenimo avantiūra. Juk ant parketo kaip jo konkurentė suksis ir širdies draugė bei vaikelio motina Renata Voitechovskaja.

„Oi, mėgstu mėgstu aš avantiūras, – juokiasi dainininkas. – Šokių projektas bus ypatingas. Eidamas į „Chorų karus“, bent šiek tiek numaniau, ką ir kaip reikės daryti, juk daina yra mano amatas. O čia nieko neišmanau, tikriausiai todėl joks šokis man net neatrodo baisus, nes neįsivaizduoju, kaip jį reikia šokti... Laimė, gavau puikią partnerę, kuri, manau, sugebės iš manęs ką nors išlaužti.“

Dainininkas mano, kad ir kaip jis pasirodys, mylimoji jam nušluostys nosį. „Renata seniai apie tai svajojo, be to, jau dabar intensyviai treniruojasi. Aš to kol kas nedarau, bet kai tik rasiu laiko, kibsiu į alinančias treniruotes. Nesitikiu, kad projekte gerai praleisiu laiką ar pan., juk reikės dirbti iki devinto prakaito, gal net kokius penkis kilogramus ištirpinsiu, – šypsosi atlikėjas. – Manau, svarbiausia stengtis iš visų jėgų. Žinau viena: Renatai tikrai seksis geriau, bet aš taip lengvai nepasiduosiu. Taip ir žinokit!“ – juokiasi Deivis.

Ar šokiai dar nenusibodo žiūrovams?

Tomas (27 m.)

„Pirmus šokių projektus žiūrėjau su susidomėjimu, nes Lietuvoje tai buvo nauja ir intrigavo. Buvo įdomu, kaip išlepusioms žvaigždėms seksis ilgai ir sunkiai repetuoti, paklusti griežtiems profesionalų reikalavimams ir atlaikyti aštrias komisijoje esančių ne visada kompetentingų žmonių kritikos strėles. Dabar šokių šou nebežiūriu, gal kelias laidas per sezoną. Apskritai laiką stengiuosi leisti ne prie televizoriaus ekrano.“

Agnė (27 m.)

„Tie šokių projektai kiek pabodo. Bet savaitgaliais nieko geresnio nerodo, tai dar kokį vieną sezoną tokį projektą, tikėtina, žiūrėčiau. Pirmenybę paprastai teikiu TV3 organizuojamiems šokių projektams. Labai patinka V.Šapranausko ir J.Jurkutės duetas. Taip pat atrodo, kad šou „Šok su manimi“ metu vykstantis balsavimas už dalyvius patikimesnis ir griežčiau kontroliuojamas.“

Janina (senjora)

„Šokių projektai man tikrai nenusibodo. Mielai juos žiūriu, tik esu labai nepatenkinta, kad abi televizijos savo laidoms pasirenka tą patį laiką. Junginėjant tai vieną, tai kitą kanalą senam žmogui gali ir kraujospūdis pakilti... Visada ką nors įdomaus ir įspūdinga praleidi. Šiemet nusprendžiau pasirinkti kurį nors vieną projektą ir jį žiūrėti šeštadieniais, o kitą sekti, kai bus kartojamas.“

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką