Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antradienio vakarą – aktoriaus G.Girdvainio šventė

Gediminas Girdvainis ir Nijolė Narmontaitė spektaklyje „Palaukit, kieno čia gyvenimas“
VVMT nuotr. / Gediminas Girdvainis ir Nijolė Narmontaitė spektaklyje „Palaukit, kieno čia gyvenimas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį vakare į Valstybinį Vilniaus mažąjį teatrą (VVMT) rinkosi aktoriaus Gedimino Girdvainio draugai, kolegos ir gerbėjai, norėdami pasveikinti aktorių su 65 metų jubiliejumi. Šiai progai teatras skyrė Briano Clarko spektaklį „Palaukit, kieno čia gyvenimas“, kuriame vaidina ir pats aktorius.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

G.Girdvainį teatro žiūrovai gerai pažįsta iš XX a. pabaigos Jaunimo teatro spektaklių, iki šiol prisimena jo vaidmenis kine. Pirmiausia, aktoriaus Pinčiuką 1974-ųjų Arūno Žebriūno filme „Velnio nuotaka“. Pasak VVMT Literatūrinės dalies vedėjos Daivos Šabasevičienės, antrąjį kvėpavimą G.Girdvainio talentas įgavo Vilniaus Mažajame teatre, kur aktorius sukūrė ryškų Avnerio Rozentalio personažą spektaklyje „Nusišypsok mums, Viešpatie“, čia aktorius iki šiol vaidina pagiežingą palūkininką Šprichą Michailo Lermontovo „Maskarade“, karo gydytoją Čebutychiną Antono Čechovo „Trijose seseryse“. Už šiuos vaidmenis jis yra gavęs apdovanojimų tarptautiniuose teatro festivaliuose, o šilta žiūrovų reakcija į aktoriaus kūrybą rodo G.Girdvainio meistrystę.

Aktoriaus linkėjimas

„Jauniems aktoriams noriu palinkėti tik vieno – sugebėjimo atidžiai stebėti. Visi jie nebus žvaigždės, todėl linkiu ir kantrybės – kad jie ir paskutinėje eilėje stovėdami lauktų savo valandos, lauktų sąžiningai, niekam nekišdami kojos“, – augančiai  kartai patarė G.Girdvainis. 

Jis tvirtino, esą jį ir patį „aptrynė“ miestas. „Niekada netikėjau, kad bus taip sunku. Daug aktorių per nedarbą, neviltį, girtuoklystę nusirito žemyn. Tačiau supratau, kad likimas – žvaigždė, juo tikrai tikiu – nuo jo nepabėgsi, o jo ratui sukantis, kada nors būtinai ateina šviesi valanda“, – savo patirtimi su jaunaisiais kolegomis dalijosi jubiliatas.

Šilti kolegės žodžiai

Aktorė Nijolė Narmontaitė antradienį vykusiame G.Girdvainio jubiliejui skirtame spektaklyje atliko pagrindinį vaidmenį.

Jis profesionalas iš didžiosios raidės. Toks pasiruošimas, kaip jis ateina pasiruošęs, – retas atvejis. Šalia jo visada norisi pasitempti...

Prieš pat pasirodymą ji „15min“ sakė, kad jaudinasi net labiau nei prieš premjerą, o apie G.Girdvainį kalbėjo tik gražius žodžius. „Jis profesionalas iš didžiosios raidės. Toks pasiruošimas, kaip jis ateina pasiruošęs, – retas atvejis. Šalia jo visada norisi pasitempti“, – kolega gėrėjosi N.Narmontaitė. Ji sakė besidžiaugianti, kad su G.Girdvainiu suvedė darbas.

„Esame kartu viename kitame kine vaidinę. Dabar pirmas toks rimtas susiėjimas teatre. Jis širdžiai malonus, su Gediminu scenoje visada jautiesi labai drąsiai“, – apie bendravimą pasakojo aktorė.

N.Narmontaitė  tvirtino, esą maloniausia, kad G.Girdvainis niekada neapsimetinėja. „Jis serga dėl bendro rezultato, trokšta, kad spektaklis būtų pavykęs. Jis iš širdies išreiškia, jei kas nepatinka. Gediminas - labai tikras žmogus – niekada nesimaivo, nevaidina, ką galvoja, tą ir pasako“, – kolegos atvirumą pabrėžė N.Narmontaitė.

„Jei tai būtų mano jubiliejus, sakyčiau, kad tokio spektaklio, kuriame prašausi mirties, nenorėčiau. Bet tai Gedimino jubiliejus, o jo personažas tas, kuris teigia, kad bet kokiu atveju reikia gyventi“, – apie spektaklį pasakojo N.Narmontaitė.

G.Girdvainis, vaidindamas spektaklyje „Palaukit, kieno čia gyvenimas“, mėgina įtikinti aktorės N.Narmontaitės įkūnijamą heroję branginti savo gyvybę.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką