Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 19d. 18:43

Antrąją savo istorinę knygą pristatęs Robertas Petrauskas: „Manau, kad knygos kalba pačios už save“

Robertas Petrauskas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Robertas Petrauskas

Pirmadienio pavakarę krepšinio komentatorius, „Protų kovų“ organizatorius, TV laidų vedėjas Robertas Petrauskas Vilniuje pristatė savo antrąją istorinę knygą „Lemtingi sprendimai“.

„Tai buvo žiaurus eksperimentas, kaip mums atrodė tada. Tačiau vos po poros mėnesių kartojome tiražą. Lietuvos rinkai tiražas, siekiantis 10 tūkst., tokiai knygai yra tikrai didžiulis“, – rašytoją pristatė leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė. Knygos autoriui gerų žodžių negailėjo ir portalo 15min.lt vyriausiasis redaktorius bei apžvalgininkas Rimvydas Valatka, ir  „Verslo klasės“ redaktorius, tinklaraštininkas Aurelijus Katkevičius.

A.Katkevičius: „Tai – įtraukianti knyga“

Pirmasis apie R.Petrausko aprašytą Antrąjį pasaulinį karą prabilo Aurelijus Katkevičius.  Jis patikino, kad Robertas turi didžiulį ir nenuginčijamą talentą.

„Robertas Petrauskas įspūdingas tuo, kad jis rašydamas apie istoriją tarsi mato visą aikštelę. Ne tik įvykių epicentrą, bet ir aikštelės  pakraščius. Jis yra talentingas pasakotojas, jo knygos rankraštį preskaičiau vienu atsisėdimu“, – sakė A.Katkevičius.

Apžvalgininkas pabrėžė, kad ši knyga – tarsi serialas. Mat pradėjęs skaityti pirmąją R.Petrausko knygą nebegali sustoti ir nori daugiau – antros, trečios ar ketvirtos istorinės Antrojo pasaulinio karo serijos. Anot A.Katkevičiaus, taip yra dėl ypatingo ir kabinančio rašymo stiliaus.

„Ši knyga, atsiprašau už anglicizmą, yra tipiškas cliff-hanger‘is. Tai toks rašymo būdas, kaip seriale, kuomet viskas baigiasi įdomiausioje vietoje. Taip užkabinant skaitytojus laukti, kas bus toliau“, – sakė A.Katkevičius.

Taip savo rašymo būdą apibūdino ir R.Petrauskas, prieš bene dvi savaites portalui Žmonės.lt pasakodamas apie savo knygą „Lemtingi sprendimai“.

Aurelijus Katkevičius
Aurelijus Katkevičius

R.Valatka: „Ačiū, Robertai, tu parašei fantastišką knygą“

Apžvalgininkas Rimvydas Valatka, pradėjęs savo kalbą, sakė, kad pirosios Roberto knygos nebuvo skaitęs: „Turiu prisipažinti, į pirmąją Roberto knygą pasižiūrėjau gana skeptiškai. Galvojau, ką dar galima parašyti apie Antrąjį pasaulinį karą?  Ir dar lietuviui, nors ir turinčiam istoriko išsilavinimą, bet dirbančiam krepšinio komentatoriumi. Pirmąją knygą pasidėjau ant telefoninio staliuko taip ir nepradėjęs skaityti. Tačiau susiklosčius tokioms aplinkybėms – šiandien  turėjau pristatyti antrąją Roberto knygą „Lemtingi sprendimai“, turiu pasakyti, kad tai puiki knyga.“

Publicistas patikino, kad Robertas turi puikų pasakojimo stilių, knyga dinamiška.

„Knygoje mane žavėjo detalės. Robertas pasiekė rašymo aukštumas, nes jis yra bene vienintelis istorikas, taip organiškai naudojantis palyginimus, tarp jų ir su krepšiniu, bet tai nekliudo faktinei istorijai“, – pasakojo R.Valatka.

Rimvydas Valatka ir Robertas Petrauskas
Rimvydas Valatka ir Robertas Petrauskas

R.Petrauskas: „Ačiū šeimai, kuri mane palaikė“

Mikrofonui galiausiai patekus į knygos autoriaus rankas, jis patikino, kad išgirdęs tiek liaupsių neteko žado. „Manau, kad knygos kalba pačios už save, o po tiek išgirstų komplimentų, iš viso nebeturiu ką pasakyti“, – su susijaudinimo gaidele balse pripažino R.Petrauskas.

Vaida Navickaitė
Vaida Navickaitė

Rašytojas sakė, kad labiausiai šiandien nori ne pasakoti apie savo knygas, bet padėkoti visiems, kurie visą šį laiką jį palaikė, padėjo ar skaitė.

„Dėkoju visiems, kurie palaikė – nuo leidėjų iki kalbos redaktorių, padėjusių išversti mano žodžius į lietuvių kalbą, – juokavo Robertas ir atsisukęs į savo gyvenimo draugę Vaidą Navickaite bei dukterį Kotryną pridūrė: – Labai dėkoju savo šeimynai, kuriai reikėjo atkentėti. O ir visiems tiems, kurie skaito ir leidžiasi į šią istorinę kelionę su manimi. Be to, atsiprašau, kad antroji knyga baigiasi pačioje įdomiausioje vietoje.“

Roberto Petrausko knygos pristatymo akimirka
Roberto Petrausko knygos pristatymo akimirka

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką