Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paramos projektas „Pirk dramblį“ vėl suvienys žvaigždes

Jurga Šeduikytė
Projekto „Pirk dramblį“ nuotr. / Jurga Šeduikytė
Šaltinis: 15min
0
A A

TV3 eteryje pernai paramos projekto „Pirk dramblį“ iniciatoriai garsiai prabilo apie opiausias Lietuvos zoologijos sodo problemas. Su žinomų ir geros valios žmonių palaikymu ši akcija sulaukė milžiniško visuomenės dėmesio ir nuoširdaus noro padėti. Vėl artėjant žiemai žvėreliams vėl reikia žmonių pagalbos.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Praėjusį rudenį pirmąkart surengta Lietuvos zoologijos sodo paramos akcija „Pirk dramblį“ sulaukė aktoriaus Ramūno Rudoko, humoristo Vitalijaus Cololo, kompozitoriaus Deivydo Zvonkaus, dainininkų Iljos Aksionovo, Liepos Mondeikaitės, grupės „69 danguje“, Kauno „Žalgirio“ krepšininkų ir daugelio kitų žinomų žmonių palaikymo. Surengtame finaliniame labdaros koncerte jie visus kvietė prisidėti savo aukomis ir pagerinti Kauno zoologijos sodo gyvūnams būties sąlygas.

Projektas paskatino suaukoti per 400 tūkst. litų, tačiau Lietuvos zoologijos sodas vis dar neatitinka visų būtinųjų sąlygų, kurios leistų pelnyti Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (EAZA) visateisio nario statusą. Europos Sąjungos lėšos, už kurias tikimasi iš esmės rekonstruoti Kauno zoologijos sodą, dar tebėra ateities planuose, o artėjanti žiema vėl žada būti šalta daugeliui zoologijos sodo gyventojų.

„Esame be galo dėkingi už tai, kas įvyko pernai. Suaukoti pinigai buvo panaudoti pagal paskirtį. Džiaugiamės, jog pavyko įgyvendinti svarbius dalykus: pargabenti iš Ispanijos begemotą, pagerinti gyvenimo sąlygas beždžionyne ir kituose narvuose, įsigyti labai reikalingų vitaminų ir papildų sodo jaunikliams, – pasakoja Lietuvos zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas. – Pernai projekto organizatoriams pateikėme 22 poreikius, ir daug kas buvo įgyvendinta. Žinoma, zoologijos sodas – gyvas organizmas, tad vos sutvarkius vienus reikalus, reikia imtis naujų. Esame priversti viešinti opius klausimus, susijusius su gyvūnų gerove, ir juos spręsti.“

TV3 nuotr./Martynas Levickis
TV3 nuotr./Martynas Levickis

TV3 projekto „Pirk dramblį“ organizatoriai – prodiuserių kompanijos „Videometra“ ir „TymDrym“ – šiemet sulaukė įvairių zoologijos sodo skyrių (veterinarijos, kanopinių ir plėšriųjų žinduolių, paukščių ir terariumo gyvūnų) darbuotojų prašymų. Aktualiausių problemų išsprendimas kainuotų 594 tūkst. litų. Šiais pinigais būtų pagerintos kritinės gyvūnų buities sąlygos, išspręsti jų sveikatos klausimai, įsigytos reikalingos priemonės. Pagalbos reikia tiek sodo jauniausiems, tiek vyresniems gyvūnams, tarp kurių yra ir sergančių, ir nepritapusių.

Gyvūnų pagalbos šauksmui šiemet neliko abejingas garsus Lietuvos akordeonistas Martynas Levickis, dainininkė Jurga Šeduikytė, dirigentas Donatas Katkus. „Tu ir aš – mes vieno kraujo“, – garsiąja herojaus Mauglio fraze jie specialiuose TV3 anonsuose kreipėsi į visus geros valios žmones ir skatino nelikti abejingiems, pagelbėti žvėreliams, kurie teikia džiaugsmo, moko vaikus pažinti gamtą.

Jau kitą penktadienį tiesioginiame TV3 eteryje prie jų prisijungs dešimtys aktyvių žinomųžmonių – pramogų pasaulio atstovų, sportininkų, menininkų. Jie primins, kaip svarbu rūpintis esančiais šalia mūsų, tais, kurie patys savimi pasirūpinti negali.

Televizijos tiltu tarp Vilniaus ir Kauno bus susisiekta su pačiais Lietuvos zoologijos sodo gyvūnais ir jų žymiais lankytojais. Iškilmingame finaliniame „Pirk dramblį“ koncerte bus gausu jaudinančių akimirkų, be to, renginio organizatoriai žada linksmų pokštų ir nuotaikingų netikėtumų.

Lietuvos zoologijos sodui Kaune galima aukoti ne tik akcijos metu. Projektas skirtas atkreipti dėmesį į skaudžias kasdienes problemas. Projekto „Pirk dramblį“ globėjas – Rolandas Paksas.

 „Pirk dramblį“ finalinis koncertas – jau rugsėjo 26 dieną 19.30 val. tiesiogiai per TV3!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką