Dabar populiaru
Publikuota: 2021 birželio 15d. 18:10

Apie A.Jagelavičiūtės ir kaimynų istoriją pasisakė A.Veryga: ragina nesityčioti

Agnė Jagelavičiūtė, Aurelijus Veryga
15min nuotr. / Agnė Jagelavičiūtė, Aurelijus Veryga
Agnės Jagelavičiūtės ir jos kaimynų drama sudrebino visą pramogų pasaulį. Ir ne tik pramogų – šįkart apie situaciją nutarė pasisakyti buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Politikas teigė, kad šioje istorijoje reikėtų atkreipti dėmesį į viešojoje erdvėje kilusias reakcijas „influencerės“, kuri prisipažino besigydanti psichiatrijos klinikoje, atžvilgiu: „Tai, kad šiandien esame sveiki, nėra jokia garantija, kad nepatirsime psichikos sveikatos problemų.“

Savo įrašą feisbuke A.Veryga paviešino antradienio vakarą.

„Galvojau, ar sureaguoti į šią istoriją, ar ne. Vis tik sureaguosiu.

Noriu visiškai atsiriboti nuo asmens vertinimo. Iš esmės man visa ta blizgučių ir „influencerių“ kultūra yra sintetinė, apsimestinė ir neaktuali. Bet tai yra viso labo mano nuomonė, kuri nėra niekam kitam privaloma.

Bet šitos istorijos problema yra kita. Jei vis tik yra taip, kaip rašoma publikacijoje, kad minimas žmogus turi psichikos problemų ir šiuo metu jas bando spręsti. Tuomet toks istorijos eskalavimas tikrai nepadės šias problemas išspręsti. Tai nemažina stigmos ir nedidina tokias problemas patiriančių asmenų problemų supratimo.

Kviečiu stigmą mažinti, nes mes kiekvienas galime atsidurti tokioje situacijoje. Tai, kad šiandien esame sveiki nėra jokia garantija, kad nepatirsime psichikos sveikatos problemų. Elkimės taip, kad atsitikus tokiai problemai, patys netaptume patyčių objektu“, – rašė A.Veryga.

15min primena, kad po praėjusią savaitę paviešinto A.Jagelavičiūtės ir jos kaimynų konflikto pati Agnė savaitgalį atsitvėrė tylos siena, tačiau savo versiją paviešino pirmadienio popietę – socialiniuose tinkluose pasisakė net kelis kartus. Ji teigė buvusi ne kartą provokuota kaimynų.

Agnė taip pat atskleidė, kad jau kelias dienas yra psichiatrijos klinikoje: „Ne, čia negydo tik nuo psichozių, beprotystės, nuo alkoholizmo (nors 50 proc. išaugęs alko pardavimas suponuoja mintį, kad gali būti, jog šiek tiek meluojate sau). Čia gydo nuo nerimo, panikos atakų, netekčių, depresijos ir daugelio kitų dalykų. Kurie visai ne gėda. Gėda vaidinti sveiką šiame išprotėjusiame pasaulyje.“

Moteris pasidalijo ir savo advokato parašytu tekstu.

„Mielieji, atsiprašau.

Atsiprašau visų, kuriuos įžeidė mano elgesys ar žodžiai.

Žinoma, visiems labai įdomios detalės, tačiau jas geriausiai žinau aš pati ir artimiausi mano žmonės, tad visa tai noriu pasilikti sau. Kaip pamoką.

Puikiai suprantu, kas įvyko, suprantu, ką turiu daryti toliau. Dėl savo šeimos, dėl savo artimųjų, draugų, partnerių ir savęs pačios. Ir aš tai padarysiu.

Ir labai noriu padėkoti visiems, kurie palaikė ir palaiko, man tai labai svarbu. Kada nors apie tai papasakosiu, bet ne dabar. Dabar svarbūs kiti dalykai.

GULKIS IR JAUDINKIS, KAI PRIEVARTAUJA, NES GI VIS TIEK PRIEVARTAUS. Fantastika.“

Daugiau A.Jagelavičiūtės pasisakymų rasite čia.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką