Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 26d. 09:00

Apsispręsk, kas tu – mamytės sūnelis ar subrendęs vyras?

Ramunė Pajuodytė.
G.Kropio nuotr. / Ramunė Pajuodytė-Milašienė

Sveika, Ramune. Aš 29 metų vyras ir iki šiol gyvenu su mama. Tėvai išsiskyrė, kai buvau septynerių, mama mane užaugino ir išlaikė viena, mums buvo labai sunku... Mama neturėjo kito vyro, nes aš pavyduliaudavau. Mūsų santykiai su mama visada buvo labai artimi, apie viską pasišnekėdavom. Dabar įtampa kyla dėl mano merginos, kurią myliu. Kiek ankščiau esu turėjęs draugių, visos mamai nepatiko. Santykiai dažniausiai ir nutrūkdavo, nes jos jausdavo, kad mama per daug kišasi į mano gyvenimą...

Su mergina jau ruošėmės nuomotis butą, bet dabar labai suprastėjo mamos sveikata: jai sutriko širdies veikla, be to, ją kankina depresija. Kartais mamai būna taip blogai, kad pasidaro jos gaila ir kartu baisu, kad ji gali numirti, o aš po to visą gyvenimą jausiuosi kaltas. Jaučiuosi už viską jai labai dėkingas, gal net skolingas, kad ji nesusikūrė savo gyvenimo. Mano mergina nenori pas mane kraustytis gyventi dėl mano mamos. Kaip man ir merginos neprarasti, ir motinos neskaudinti? Martynas.

Sveikas, Martynai. Taip jau susiklostė gyvenimo aplinkybės, kad tavo ryšys su mama tapo labai artimas, gal net per daug artimas. Tikriausiai stengdavaisi ją palaikyti, padėti, drauge atremti sunkumus. Pats rašai, kad jums kartu teko išgyventi daug sunkių momentų. Visgi tai jau praeitis, o dabar yra dabar. Tau pavojinga įstrigti šioje simbiozėje su mama. Manau, Martynai, dabar svarbiausia suvokti, kad nesi kaltas ar skolingas mamai, jog ji po skyrybų su tėvu neužmezgė naujų santykių su kitu vyru, o visą savo meilę skyrė tau.

Mama pati taip pasirinko, juk tu buvai vaikas, kuris, kaip ir dauguma vaikų, pavyduliauja savo mamos. Tu neprivalai jai grąžinti visos į tave įdėtos meilės, rūpesčio ir „išpirkti“ tokią jos „auką“. Nejau dabar tu turėtum atsisakyti santykių su kita moterimi? Tu negalėjai ir negali atstoti savo mamai vyro. Toks jau yra gyvenimo dėsnis, kad vaikai meilę, kažkada gautą iš savo tėvų, atiduoda savo išrinktiesiems, savo sukurtai šeimai, saviems vaikams.

Teks pasirinkti 

Kaip supratau iš tavo laiško, tu bandai išlaviruoti tarp dviejų: ir motinos neskaudinti, ir mylimos moters neprarasti. Kaip sakoma, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika. Deja, taip gyvenime nebūna. Teks pasirinkti. Mama nenori tavęs paleisti, ir tai suprantama, nors egoistiška. Jei vėl nenori prarasti mylimos moters, tau pačiam teks paleisti mamą. Nejau visą gyvenimą nori būti mamytės sūnus? Gal jau laikas stoti į vyrų gretas ir nutraukti bambagyslę? Gąsdina silpna mamos sveikata? Bet ar nepagalvojai, kad širdis sutriko ir depresija apėmė būtent tada, kai atsirado rimta draugė?

Ko gero mama tokiu būdu, gal net nesąmoningai, bando sulaikyti tave. Nereikėtų leisti mamai manipuliuoti tavo gailesčio ir kaltės jausmais. Nurimk: mama nenumirs anksčiau, nei jai skirta. Juk tu gali rūpintis savo mama ir gyvendamas atskirai. Visgi už mamą tu negali išgyventi liūdesio ir skausmo, kad jos sūnus jau užaugo ir turi savo gyvenimą, o jai reikia rūpintis savuoju. Galbūt ir mama, tau išėjus, atras naujas gyvenimo spalvas...

Norite paklausti Ramunės? Rašykite: santykiai@15min.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką