Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2009 sausio 24d. 12:45

Ar gali seksas sukelti širdies priepuolį?

Kadras iš serialo
LNK nuotr. / Kadras iš serialo

Jeigu tikėsime muilo operomis, seksas gali būti pavojingas žmonėms sergantiems širdies ligomis.

Tuo tarpu tyrimai parodė, kad seksas iš tikrųjų gali kai kuriems žmonėms sukelti širdies smūgį, tačiau tokie atvejai labai reti. Seksualinis aktyvumas gali būti vienu iš širdies priepuolio faktorių tik mažiau nei 1 procento atveju. Šis tyrimas buvo atliktas 1996 metais Harvardo medicinos mokyklos tyrėjų.

Nors širdies priepuoliai besimylint įvyksta labai retai, niekas nenorėtų atsidurti tarp tų nelaimingųjų, kurie miršta būdami laimingi. Todėl jei sergate širdies ligomis būtinai pasiklauskite gydytojo, kokio lygio seksualinis aktyvumas jums saugus. Jeigu neseniai jus buvo ištikęs širdies priepuolis, turėtumėte keletą savaičių susilaikyti nuo sueities.

Jeigu turite širdies sutrikimų, gydytojas tikriausiai jums rekomenduos sueities metu negulėti ant nugaros, todėl, kad tokioje padėtyje plaučiuose gali susikaupti skysčių

Seksualinis aktyvumas ir širdies sutrikimai gali veikti vienas kitą tik komplikuotais atvejais. Dažniausiai sergantiems širdies ligomis ir jų partneriams yra nepatogu aptarinėti savo seksualinį gyvenimą su gydytojais ir atvirkščiai.

Nors širdies priepuoliai besimylint įvyksta labai retai, niekas nenorėtų atsidurti tarp tų nelaimingųjų, kurie miršta būdami laimingi.

„Pastebėjau, kad dauguma gydytojų neranda laiko kalbėtis apie seksą su savo pacientais“, – sako Dr. Edwardas Chapunoffas, kardiologas ir knygos „Atsakymai į klausimus apie seksą ir širdies ligas“ autorius.

„Abi pusės vengia tokių klausimų. Ir net jeigu pacientas užduoda tokį klausimą, gydytojui gali būti nepatogu tai aptarinėti“, – sako jis.

Ar seksualinės funkcijos sutrikimai susijęs su širdimi?

Ryšys tarp širdies ir kraujagyslių ligų bei seksualinės funkcijos sutrikimų yra gerai žinomas. Tyrėjams jau daugelį metų žinoma, kad erekcijos sutrikimai yra neproporcingai dažni tarp vyrų, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis (ir netgi tarp tų, kuriems padidėjusi rizika susirgti šiomis ligomis, pvz.: tarp diabetikų ar turinčių aukštą spaudimą).

Nors erekcijos sutrikimus gali sukelti daugybė faktorių, tarp kurių ir psichologiniai, dauguma atvejų susiję su kraujagyslių problemomis.

Mechanizmas, siejantis erekcijos sutrikimus ir širdies bei kraujagyslių ligas, atsiranda ploname ląstelių sluoksnyje, kuris dengia kraujagysles. Tokie rizikos faktoriai kaip padidėjęs cholesterolis, aukštas kraujo spaudimas, rūkymas trukdo šioms ląstelėms gaminti azoto oksidą. Tai apriboja kraujagyslių galimybę plėstis ir tai gali paveikti erekcijos funkciją. Aterosklerozė gali paveikti kraują į penį pumpuojančias arterijas.

Ilgą laiką buvo galvotą, kad erekcijos sutrikimai yra širdies ir kraujagyslių ligų bei aterosklerozės pašalinis efektas, tačiau dabar ekspertai tiki, kad erekcijos sutrikimai gali atsirasti anksčiau už širdies ligas, kitaip tariant erekcijos sutrikimai yra širdies ligų pranašas.

Ar vaistai nuo širdies ligų turi pašalinį efektą seksualinei funkcijai?

Jeigu jūsų širdis nesukelia jums bėdų miegamajame, tai gali padaryti vaistai, kuriuos vartosite norėdami išlaikyti ją sveiką. Vaistai paprastai išrašomi širdies ligomis sergantiems pacientams gali sukelti pašalinį poveikį seksualinei funkcijai tiek vyrams tiek moterims, tai gali būti erekcijos sutrikimai ar libido praradimas.

Nors seksualinės problemos yra vienos iš dažniausiai pasitaikančių vartojant kraujo spaudimo vaistus, jos nėra gerai paviešintos ir pacientas gali nesuprasti, kad dėl to kalti vaistai. Jeigu įtariate, kad vaistai kenkia jūsų seksualiniam gyvenimui, paaiškinkite problemą savo gydytojui ir pasidomėkite alternatyviais vaistais.

vakarai.us

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką