Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 12d. 14:11

Žmonės.lt apklausa: Ar garsenybės atliks pilietinę pareigą ir balsuos Seimo rinkimuose? (II)

Vytautas Šerėnas, Natalija Bunkė, Jurga Šeduikytė, Linas Adomaitis, Larisa Kalpokaitė, Jurijus Smoriginas
Žmonės.lt nuotr. / Vytautas Šerėnas, Natalija Bunkė, Jurga Šeduikytė, Linas Adomaitis, Larisa Kalpokaitė, Jurijus Smoriginas

Sekmadienį, spalio 14-ąją, visi Lietuvos piliečiai raginami dalyvauti Seimo rinkimuose ir pareikšti savo valią – kas labiausiai vertas gauti Seimo narių mandatus. Taip pat visi lietuviai kviečiami atiduoti savo balsą referendume prieš ar už naujos atominės elektrinės statybas mūsų šalyje.

Prieš pat Seimo rinkimus portalas Žmonės.lt pasiteiravo žinomų šou verslo atstovų, ar jie ketina atlikti pilietinę pareigą ir atiduoti savo balsus politikams, kuriuos vertina palankiai.

Gretos Skaraitienės nuotr./Natalija Bunkė
Natalija Bunkė

Dainininkė Natalija Bunkė

Eisiu balsuoti, nes man ne vis vien, ką išrinksime į naująjį Seimą. Esu taip išauklėta. Man ir tėvai visada sakė, ir vyras sutinka – negali vėliau burbuliuoti, kad valdžia ne tokia, jei nėjai į rinkimus ir neatlikai savo pareigos, nepadėjai Lietuvai išrinkti tinkamų žmonių. Kol kas aiškios nuomonės dėl atominės jėgainės statybų neturiu, iki sekmadienio dar pagalvosiu.

Luko Balandžio nuotr./Jurijus Smoriginas
Jurijus Smoriginas

Choreografas Jurijus Smoriginas

Aš balsuoti neisiu, neturiu tam laiko, daug dirbu. Politika nesidomiu. Visi politikai nori pralobti, aš nepasitikiu tais kandidatais. Jie vėliau Seime visi užmiršta, kas yra žmogiškumas, kas yra paprastas žmogus. Lietuvos nepriklausomybės metais vykstantys rinkimai – žaidimas. Balsuodamas tik įsitraukčiau į tą reklaminį farsą. Šiais laikais viską sprendžia pinigai. Balsuočiau ar ne, man vis tiek primestų svetimą nuomonę. Man ne 25-eri, per visą savo amželį jau mačiau, kad į Seimą visuomet išrenkami tie, kurie nedirbs tautos labui. Apie atominės elektrinės referendumą net baisu kalbėti. Baltarusiai stato elektrinę prie Vilniaus, dar mes pastatysime ir visa Lietuva gyvens prie pragaro vartų. Ar balsuosi, ar nebalsuosi, vis tiek kiti nuspręs. Elektrinė – verslas, ją statantys nori pasipelnyti ir gauti naudos. Nesu nei prieš, nei už atominę jėgainę. Dabar yra blogai, bet geriau nebus.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vytautas Šerėnas
Vytautas Šerėnas

„Dviračio šou“ vedėjas Vytautas Šerėnas

Eisiu dalyvauti rinkimuose, nes netingiu nueiti balsuoti, man arti namų. Man nesunku pilietinę pareigą atlikti – netoli rinkimų apylinkė, nueinu pėsčias. Dėl to, kaip balsuosiu referendume dėl atominės jėgainės, dar neapsisprendžiau, dar turiu porą dienų pagalvoti.

Asmeninio archyvo nuotr./Linas Adomaitis su žmona Irma Norvegijoje
Linas Adomaitis su žmona Irma

Dainininkas ir muzikos prodiuseris Linas Adomaitis

Mes su žmona ketiname dalyvauti balsavime. Priešingu atveju neturėtume teisės diskutuoti ar reikšti nuomonę apie būsimus išrinktuosius. O galimas atominės elektrinės statybas vertinu teigiamai, jei tai bus mūsų energija. Manau, energetikos srityje turime užsitikrinti savo ateitį ir būti nepriklausomi. Juk pirkti energiją iš tų, kurie neretai pagrūmoja pirštu – nenaudinga ir daugeliu prasmių nuostolinga.

„Romuvos“ nuotr./Larisa Kalpokaitė
Larisa Kalpokaitė

Aktorė Larisa Kalpokaitė

Žinoma, eisiu balsuoti Seimo rinkimuose. Galėčiau aiškinti apie pilietinę pareigą, bet neišsiplėsiu. Pasakyti galiu tiesiai šviesiai – noriu balsuoti ir eisiu, noriu pareikšti savo nuomonę. Dėl atominės jėgainės statybos dar nenusprendžiau, kaip balsuosiu referendume. Bet jei čia bus trys jėgainės vienoj vietoj, tai net nežinau...

Gretos Skaraitienės nuotr./Konferencijos akimirka
Jurga Šeduikytė-Bareikienė

Dainininkė Jurga Šeduikytė-Bareikienė

Grįžau į Lietuvą į patį įvykių sūkurį. Balsuosiu, nes jei nebalsuočiau, vėliau negalėčiau pasakyti nė žodžio. Ši tema man sudėtinga, nes esu apolitiškas žmogus, bet kartu nemėgstu likti nuošalyje, jei sprendžiami svarbūs šaliai dalykai. Teks pasirinkti variantą, kuriame mažiausia minusų, kad bent kiek pakreiptume situaciją į teigiamą pusę. Nenoriu palikti spręsti šalies likimo kitiems, jei taip elgčiausi, reikėtų išvažiuoti iš šalies, o aš visą laiką čia grįžtu ir Lietuva man – arčiausiai širdies. Kalbant apie atominės elektrinės statybas, susilaikyčiau nuo griežto pasakymo „už“ ar „prieš“.

Paspaudę čia rasite daugiau žinomų žmonių nuomonių apie Seimo rinkimus ir referendumą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką