Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar įmanoma išmokti mylėtis?

Ramunė Pajuodytė.
G.Kropio nuotr. / Ramunė Pajuodytė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveika, Ramune, mane kankina baimė. Blaškausi tarp auklėjimo įdiegto barjero išsaugoti savo tyrumą ir nesimylėti su bet kuo bei tarp suvokimo, kad šiais laikais 25 metų merginai reikia mokėti drąsiai elgtis lovoje. Bijau pasirodyti nepatyrusi, nerangi, man gėda, kad būdama tokio amžiaus teturėjau vieną seksualinį partnerį ir iki šiol nepatyriau orgazmo.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

...Dabar mezgasi draugystė su vaikinu, bet bijau, kad jis labai nusivils manim lovoje ir mūsų draugystė iširs. Bijau, kad, kai „reikalas“ prieis iki lytinių santykių, aš sustingsiu ir nežinosiu, ką daryti. Galvoju, kad prieš tai reikia pasimylėt su kitais, bet bijau, kad galiu nustoti gerbti save. Ką man daryti? Julija.

Sveika, Julija. Iš tavo laiško tikrai susidaro įspūdis, kad esi labai pasimetusi ir pasiklydusi tarp prieštaringų įsitikinimų, baimių ir norų. Kodėl manai, kad nedrąsumas, drovėjimasis ar nedidelė seksualinė patirtis atstums vaikiną? Nejaugi jautiesi jam įdomi tik kaip gera meilužė?

Manau, tavo baimė tokia didelė todėl, kad tu seksualinius santykius pavertei lemiamu judviejų santykio faktoriumi, nuo kurio priklauso jūsų ryšio ateitis. O juk svarbiausia, kad jus sietų stiprus jausmas ir tarp jūsų būtų trauka, o šito negali atstoti joks patyrimas, profesionaliausi įgūdžiai ar technikos.

Mesk idėją keliauti iš glėbio į glėbį

Kad ir kaip ten būtų, ieškoti kitų seksualinių partnerių ir tokiu būdu „mokytis“ mylėtis, įgyti drąsos ir gebėjimo džiaugtis savo kūnu, tikrai nėra pati geriausia mintis. Keliaudama iš vieno vaikino glėbio į kitą neįgysi drąsos ar laisvumo, neišmoksi patirti orgazmo. Esi visiškai teisi, manydama, kad tokiu atveju gali susvyruoti pagarbos sau jausmas, gali pasijusti išsibarsčiusi, susitepusi.Pasitikėti savo kūnu ir natūraliais jo impulsais. Mylėtis neišmokstama – mums tai duota.

Pamilk savo kūną

Atskleisti savo seksualumą, moteriškumą, pamilti savo kūną gali su tuo vienu pasirinktu vaikinu – su žmogumi, kuriuo pasitiki, kuriam jautiesi emociškai artima, su kuriuo tau gera kalbėtis ar tiesiog būti šalia, kurio vidinis pasaulis tau yra įdomus, su kuriuo tave sieja bendri interesai. Užmezgusi gilų ryšį, gali tobulinti ir savo seksualinius santykius.

Jūs turėsite daug laiko vienas kito prisijaukinimui, susiderinimui, išsiaiškinimui, kas vienam ir kitam patinka. Svarbiausia, nekelk sau tokio reikalavimo, kad tu būtinai turi mokėti kažkaip ypatingai elgtis lovoje, pasirodyti drąsi, patirti orgazmą ir pan. Tavo draugystė tikrai neiširs, jei draugas pamatys, kad esi nepatyrusi ir droviesi.

Galų gale, nepamiršk, kad vyraujant vadinamajai „chemijai“, viskas klostosi savaime. Tad geriau palikti viską savieigai, pasitikėti savo kūnu ir natūraliais jo impulsais. Mylėtis neišmokstama – mums tai duota.

Norite paklausti Ramunės? Rašykite: santykiai@15min.lt 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką