Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 7d. 19:42

Areštuotas įtariamųjų D.Didžiūnaitytės byloje turtas: R.Pinikas laikosi pozicijos, kad yra nekaltas

Ričardas Pinikas ir Dovilė Didžiūnaitytė
Asmeninio albumo nuotr. / Ričardas Pinikas ir Dovilė Didžiūnaitytė

Ketvirtadienį uostamiesčio prokuratūra pranešė, kad ikiteisminiame tyrime dėl modelio Dovilės Didžiūnaitytės žūties deda tašką, o teisme atsidurs du įtariamieji – Ričardas Pinikas ir Aivaras Miltenis. Tačiau neseniai istorijoje atsirado ir nauja aplinkybė – merginos šeimos interesams atstovaujančio advokato prašymu areštuotas įtariamųjų turtas. Anot Gintaro Černiausko, vėliau, bylai pakrypus tam tikra linkme, iš jų gali būti siekiama prisiteisti turtinę ir neturtinę žalą.

Suprasti akimirksniu

  • Nelaimė įvyko 2017 metų lapkričio 20-ąją. 19 val. 35 min. D.Didžiūnaitytės kūnas buvo rastas Klaipėdos Naujojo Sodo gatvėje ant grindinio
  • Manekenė iškrito iš 14-ojo aukšto bendrojo naudojimo balkono. Nelaimės metu su D.Didžiūnaityte buvo prodiuseris Ričardas Pinikas ir Aivaras Miltenis
  • Prodiuseriui įtarimai dėl modelio žūties pareikšti 2018-ųjų vasario 26-ą
  • 2018-ųjų spalį paskelbta, kad modelio kūne rasta mediko A.Miltenio DNR
  • 2019-ųjų gegužę Klaipėdos prokuratūra nusprendžia atlikti modelio pomirtinę psichologinę ekspertizę. Šeimos interesams atstovaujantis advokatas G.Černiauskas apskundė ekspertizės rezultatus
  • Vasaros pradžioje įtarimai byloje pareikšti antram įtariamajam – Aivarui Milteniui. R.Pinikas įtariamas mušęs merginą, taip pat jam pareikštas įtarimas dėl narkotinių medžiagų platinimo, perduodant juos vartoti žuvusiajai, taip pat dėl poveikio liudytojai
  • Panaikinus įtarimus dėl modelio nužudymo, šeima pateikė antrąjį skundą. Jis rugpjūčio pradžioje buvo atmestas
  • 2019-ųjų gruodžio 5-ąją paskelbta ikiteisminio tyrimo pabaiga. Aivarui Milteniui pareikšti įtarimai dėl išžaginimo, Ričardas Pinikas šiame tyrime įtariamas neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, poveikiu liudytojui bei fizinio skausmo sukėlimu

15min susisiekus su D.Didžiūnaitytės šeimai atstovaujančiu G.Černiausku, jis teigė, kad prašymą, jog būtų areštuotas R.Piniko ir A.Miltenio turtas, pateikė dar praeitą savaitę.

„Mes ne visą informaciją galime valdyti, bet piniginės lėšos gali būti ir bankų sąskaitose. Todėl šiuo atveju ne tik nekilnojamas, bet ir visas turtas prašomas“, – tikino advokatas, paklaustas, apie kokį turtą konkrečiai kalbama.

Pasitikslinus tokio veiksmo priežastį, G.Černiauskas teigė, kad sprendimą pateikti arešto prašymą priėmė dėl galimo ieškinio užtikrinimo.

„To reikia, nes bet kokiu atveju, jei įtariamieji bus pripažinti kaltais, kad net ir išžaginimo atveju, vienareikšmiškai kalba eitų ir apie padarytą turtinę ir neturtinę žalą artimiesiems. Ieškinys ir bus tam, kad būtų galima įvertinti visas išlaidas ir visus nuostolius“, – 15min paaiškino šeimos interesams atstovaujantis advokatas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Advokatas Gintaras Černiauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Advokatas Gintaras Černiauskas

Konkrečios atlygintinos turtinės ir neturtinės žalos sumos G.Černiauskas kol kas neįvardijo, bet mano, kad suma bus nemaža: „Norėtųsi, kad būtų teisingai atlyginta, bet to teisingo atlygio ir niekada nepasieksi – juk žmogaus gyvybė ir sveikata yra neįkainojama. Tačiau bet kuriuo atveju mes sieksime maksimalių reikalavimų, kurie gali būti mūsų valstybei pasiekiami teisme.“

Advokatas pabrėžė, kad dabar iš pradžių nori susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir ieškinį pateikti teisme iki įrodymų tyrimų pradžios. Jis pabrėžė rankų lengvai tikrai nenuleisiantis.

„Esu kovotojas iki pat pabaigos. Ir kova dar tik prasidėjo. Laukia ilgas procesas ir manau, kad mes bet kuriuo atveju, susipažinę su visa ikiteisminio tyrimo medžiaga, turėsime prašymų ir papildymų. Galų gale galbūt kils ir kokių naujų minčių.

Kažkurį laiką esame atsiriboję nuo tam tikros informacijos. Tiesa, jeigu būtume iš karto atriboti nuo informacijos, ką turėjo ikiteisminis tyrimas, tai manau, kad šitų kaltinimų irgi nebūtų buvę. Tai gaila, kad prokuratūra pasirenka tokį keistą elgesio variantą su nukentėjusiųjų puse“, – dėl ką tik baigto ikiteisminio tyrimo eigos nuogąstavo advokatas.

Asmeninio albumo nuotr./Dovilė Didžiūnaitytė
Asmeninio albumo nuotr./Dovilė Didžiūnaitytė

Kaltės nepripažįsta

Prodiuserio R.Piniko advokatė Julija Monako-Galmini 15min patvirtino, kad prokuratūra sutiko areštuoti jos ginamojo turtą. Vis dėlto ji teigė, kad su pačia byla dar nėra iki galo susipažinusi.

„Rašėme prašymą, bet mums nebuvo leista į ją pažvelgti, o dabar, kai gavome pranešimą apie ikiteisminio tyrimo užbaigimą, turime terminą iki gruodžio 20 dienos susipažinti ir su bylos medžiaga“, – sakė advokatė.

Pasak J.Monako-Galmini, įtariamasis, kuris iš Lietuvos negali išvykti dėl tardomosios priemonės, iki šios dienos tvirtina, kad yra nekaltas, bet skundų dėl areštuoto turto neketina rašyti.

„Facebook“ nuotr./Ričardas Pinikas
„Facebook“ nuotr./Ričardas Pinikas

Tiesa, advokatė atskleidė, kad bus rašomas prašymas papildomai apklausti jos klientą.

„Paskutinė apklausa buvo prieš metus, o ir jis pats nori būti apklausiamas. Prieš tai buvo atsisakęs apklausos dėl sveikatos būklės“, – akcentavo R.Piniko advokatė.

15min susisiekė ir su Aivaro Miltenio advokatu Henriku Mackevičiumi. Tačiau dėl ikiteisminio tyrimo jis kol kas negalėjo suteikti jokios informacijos, net ir garantuotai patvirtinti, kad būtent jam patikėta rūpintis skandalingai išgarsėjusio mediko gynyba. Tiesa, vis dėlto užsiminė, kad bet kokio jo ginamojo pozicija būna išsakoma teisminio nagrinėjimo metu.

Teisme – du įtariamieji

15min primena, kad po beveik pusę metų trukusio ikiteisminio tyrimo procesinių sprendimų teisėtumo kontrolės etapo ketvirtadienį, gruodžio 5-ąją, paskelbta tyrimo pabaiga, pranešė prokuratūra. Klaipėdos apygardos teismas dar šių metų lapkritį priėmė neskundžiamą nutartį, kurioje pritariama bylos prokuroro sprendimui ikiteisminį tyrimą nutraukti.

Praėjus daugiau nei dvejiems metams po modelio Dovilės Didžiūnaitytės mirties byla keliauja į teismą. Galutiniai įtarimai šioje byloje yra pareikšti dviem asmenims.

Įvertinus tyrimo metu surinktus duomenis, Aivarui Milteniui pareikšti įtarimai dėl išžaginimo, Ričardas Pinikas šiame tyrime įtariamas neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, poveikiu liudytojui bei fizinio skausmo sukėlimu.

Proceso dalyviams paskelbus apie ikiteisminio tyrimo pabaigą, per nustatytą terminą jie gali susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga, teikti prašymus ją papildyti. Pasibaigus susipažinimo terminui, bylos medžiaga bus perduota prokurorui kaltinamajam aktui surašyti.

Iškrito iš balkono

Primename, kad ikiteisminis tyrimas dėl jaunos merginos žūties buvo pradėtas 2017 metų lapkričio 20 dieną, po to, kai Klaipėdoje iš bendro naudojimo viešbučio balkono, esančio 14 aukšte, iškrito ir žuvo jauna mergina. Visą šį laikotarpį ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas intensyviai, dėmesingai tikrinant visas, net mažai tikėtinas, šio tragiško įvykio versijas, skelbia prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas pagal 7 Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, poveikio liudytojui, fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo, išžaginimo, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą.

Ikiteisminiame tyrime atlikus visus duomenų rinkimo ir patikrinimo veiksmus, sulaukus visų specialistų išvadų ir ekspertizių aktų, gavus reikalingus duomenis iš užsienio valstybių, prokuroras, vadovaujantis šiam ikiteisminiam tyrimui, šių metų birželį priėmė nutarimą, kuriuo baudžiamasis procesas dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, buvo nutrauktas.

Nutarimą nukentėjusios advokatas Gintaras Černiauskas apskundė. Apie tai ne kartą rašė ir 15min. Skundus nagrinėjo aukštesnysis prokuroras, Klaipėdos apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismai, tačiau visi jie skundus atmetė. Šių metų lapkritį Klaipėdos apygardos teismas priėmė neskundžiamą nutartį dėl prokuroro priimto sprendimo ikiteisminį tyrimą pagal dalį Baudžiamojo kodekso straipsnių nutraukti.

Baudžiamasis procesas iki šiol buvo tęsiamas pagal 4 Baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, poveikio liudytojui, fizinio skausmo sukėlimo ir išžaginimo.

Ikiteisminiame tyrime yra sukaupta 18 tomų medžiagos, apklausti 64 liudytojai, su tarptautinės teisinės pagalbos prašymais prokuratūra kreipėsi į dvi užsienio valstybes, gautos 24 specialistų išvados ir ekspertizių aktai. Kai kurių išvadų teko laukti daugiau nei pusę metų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:16
00:05
21:34

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką