Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Aš myliu Lietuvą“: politinio kalinio pamoka raudonųjų komandai

„Aš myliu Lietuvą“
Laidos stopkadras / „Aš myliu Lietuvą“
Šaltinis: 15min
0
A A

TV projekte „Aš myliu Lietuvą“ raudonųjų komandos laukia paskutinė užduotis - susitikti su žmogumi legenda, kadaise itin akiplėšiškai spjovusiam į sovietinę santvarką. Kokia yra tikroji patriotizmo kaina?

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Stalinizmo šmėkla klaidžiojo apie mus, bet mes nebijojom, – sakė Aleksas Dabulskis, vienas iš jaunuolių, Stalinui dar gyvam esant viešai iškėlusių Lietuvos trispalvę. Už tokį spjūvį imperijai tuomet dar paauglys Aleksas buvo nuteistas ilgiems metams tremties. Tačiau savo idealų ir žmogiškumo neišsižadėjo. Akcija,  kuomet keturi moksleiviai sovietų Lietuvos Skaudvilės miestelio kapinėse iškėlė tuo metu griežtai draustą nepriklausomos Lietuvos simbolį - trispalvę. Už savo ilgą liežuvį, už tai, kad nenutylėjo, už tai, kad viešai kabino savo paties kurtas antisovietines eiles, Aleksas Dabulskis gavo 25 metus kalėjimo Sibiro lageriuose. Ištremtas septyniolikos namo grįžo būdamas dvidešimt dviejų, praėjus trejiems metams po Stalino mirties.

Dabar jis – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino riterio kryžiaus kavalierius. Apie šiandieninį patriotizmą kalba paprastai: jis neabejoja, kad mūsų tauta, jei reikėtų, vėl gintų savo tėvynę. Iš Alekso Dabulskio raudoniesiems yra ko pasimokyti: optimizmo, sveiko humoro jausmo ir svarbiausia - tikro, ne paradinio patriotizmo.

„Aš myliu Lietuvą“ – pirmadienį 20.10 val. per LNK.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką