Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Asta Valentaitė apie Laimučio Pinkevičiaus neprižiūrimą Lentvario dvarą: „Buvusio vyro gyvenimo nekomentuoju“

Laimutis Pinkevičius
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Laimutis Pinkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Paveldosaugininkai nebegali ramia širdimi žiūrėti į griūvantį ir svylantį Lentvario dvaro pastatų ansamblį. Langai išdaužyti, išgriuvusios supelijusios sienos, viduje – krūvos išmatų, laužų kūrimo pėdsakai. Unikalus XVIII amžiaus kultūros paveldo šedevras, o atrodo kaip po karo, antradienio vakarą praneš LNK infošou KK2.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Maža to, garsus Lietuvos verslininko, dvarininko Laimučio Pinkevičiaus dvaras neseniai dar ir  užsiliepsnojo.

Lentvario rūmus ir jų savininką Laimutį Pinkevičių užatakavo bankininkai ir paveldosaugininkai.  Norima iš Pinkevičiaus konfiskuoti apdegusįjį Lentvario dvarą. Rūmai dabar yra areštuoti, nes Pinkevičius bankui negrąžina skolų, kurios siekia beveik keturis milijonus litų.

Paveldosaugininkas Vitas Karčiauskas LNK laidai pasakojo, kad Lentvario dvaras ir toliau lieka galvos skausmas, lieka nebent tikėtis, kad SEB bankas veiks aktyviai, norėdamas atgauti pinigus, kurie investuoti į rūmus.  

„Prieš porą dienų nuvažiavus mes eilinį kartą radom išplėštą mažą langelį, pro kurį vaikai buvo sulindę į vidų. Čia nėra apsaugos, kurios prašome Pinkevičiaus pasamdyti. Juk pavojinga ir patiems vaikams, kurie ten atsiduria“.

Peveldosaugininkai nebežino, kokio dydžio baudą įpaišyti Laimučiui Pinkevičiui, nes kitaip Lentvario dvaras bus išnešiotas po plytą.

Devynioliktame amžiuje šis dvaras priklausė Lentvario grafams Tiškevičiams. Visur tviskėjo prabanga ir preciziška tvarka. Kieme žydėjo gėlės, girdėjosi grafaičių juokas... 1915 – aisiais šį dvarą nusiaubė caro armija. Išvaikė grafus, gerai prisigėrė ir turtą išgrobė. Vėliau, tarybiniais laikais, Lentvario rūmuose įsikūrė kilimų fabriko „Lentvario kilimai“ administracija. Tačiau 2007-aisiais, verslininkui Pinkevičiui nusipirkus rūmus, prasidėjo betvarkė. Nors milijonierius įsipareigojo rūmus sutvarkyt, jie dar labiau griuvo ir pelijo.

„Mes vėl surašėm naują reikalavimą ponui Pinkevičiui, kad užtikrintų dvaro apsaugą. Ir taip vyksta praktiškai kartą per mėnesį.  Ieškotumėm išeičių ir tikrai neskleistumėm žinios, kad jis netinkamai prižiūri pastatą, bet kai rezultatų nėra, kas belieka“, – skėsčioja rankomis paveldosaugininkai.  

KK2 susisiekus su buvusia Laimučio Pinkevičiaus žmona Asta Valantaite, paaiškėjo, kad Asta būti pilies bokšto karalaite irgi nebenori.    

„Buvusio vyro gyvenimo nekomentuoju“, – nukirto buvusi Lentvario dvaro karalienė.

KK2 su Ugne Skonsmanaite ir Tomu Ališausku – šį antradienio vakarą 19.30 val. per LNK.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką