Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 13d. 13:15

Atlikėja Liepa atskleidė kardinaliai pakeitusi gyvenimą: nuo medicinos – į politiką

Liepa Norkevičienė
Roberto Miškos ir Laimos Kavaliauskaitės-Bernotės nuotr. / Liepa Norkevičienė

Atlikėja Liepa Norkevičienė televizijos projektuose matoma vis rečiau, akivaizdu, kad ir dainininkės karjerai ji skiria mažiau dėmesio. Laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Liepa atskleidė, kodėl kardinaliai pakeitė savo gyvenimą – studijavusi mediciną ji pasuko... politikos keliu ir jau dvejus metus visas jėgas skiria politikos mokslams Mykolo Romerio universitete.

Tokiu pokyčiu susidomėjusi laidos vedėja Kristina Rimienė tiesiai šviesiai paklausė savo pašnekovės, kuo gi ją suviliojo politika, kad dainininkė dėl jos metė medicinos studijas? Liepa neslepia, kad toks sprendimas nebuvo lengvas, tačiau apsispręsti padėjo noras turėti akademinių žinių ir suprasti, kas vyksta aplink ją.

„Aš labai norėjau įgauti žinių tam, kad galėčiau laisvai jaustis visuomenėje bendraudama ir įgydama specialybę. Labai tuo džiaugiuosi, niekada nebūčiau pagalvojusi, kad politikos mokslai, humanitariniai mokslai mane taip sužavės“, – nė minutės dėl savo pasirinkimo neapgailestavo laidos viešnia, o išsamų jos pasakojimą TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovai išvys sekmadienį.

Ji iki šiol prisimena, kad studijavo mediciną per kančias, nejautė jokio malonumo ir buvo save nurašiusi kaip visiškai netikusią, nesugebančią nieko išmokti, todėl vėl grįžti į mokslus, į visiškai kitą sritį, buvo labai baisu.

Deimantės Venskutės nuotr./Liepa Norkevičienė
Deimantės Venskutės nuotr./Liepa Norkevičienė

„Gal man išvis neskirta studijuoti, gal man skirta tik dainuoti ir mano gyvenimas ta vaga turi eiti...“, – tuometes dvejones dabar jau su šypsena prisimena Liepa, kuri, atradusi politikos studijas, universitetą ir savo kelią, greitai suprato, kad mokslas gali būti įdomus ir teikti malonumą.

Tiesa, prieš tai teko įveikti savo kompleksus – studijuoti pasirengusiai visoje Lietuvoje žinomai atlikėjai buvo neramu, kad teks susidurti su neigiama išankstine nuomone apie save.

„Be galo džiaugiuosi savo universiteto dėstytojais, kurie vertina ne pagal tai, kas tu esi, ką veikei, bet pagal tai, kaip tu stengiesi, kaip nori, kokias pastangas rodai. Dėstytojas yra kaip draugas, norintis man padėti išmokti“, – apie tai, kad nebuvo ir nėra jokio pikto vertinimo ar išskirtinio dėmesio jai, kaip atlikėjai, pasakoja Liepa, studijoms atsiduodanti visu šimtu procentų.

Dariaus Kučio nuotr./Liepa Norkevičienė
Dariaus Kučio nuotr./Liepa Norkevičienė

Laidos vedėjos paklausta, ar planuoja politikės karjerą, Liepa iš karto nukerta – ne, to nėra jos planuose, jai įdomiau ne kurti politiką, o ją analizuoti.

Ji nelaukia saliamoniškų sprendimų iš valdžios, anot Liepos, patys žmonės į savo veiksmus turi žiūrėti atsakingai ir pilietiškai ir nuo savęs pradėti keisti valstybę. „Mes norime geresnių atlyginimų, bet slepiame mokesčius... Turime patys kurti valstybę, norėti ją sukurti, o ne prašyti, kad kažkas tą padarytų už mus.“

Laidos vedėjos K.Rimienės paprašyta patarti jauniems atlikėjams, besiveržiantiems ant scenos, Liepa pabrėžia, kad visada reikia turėti planą B, juk tokių, kurie gali stabiliai pragyventi iš savo veiklos, nėra daug.

„Ant rankų pirštų gali suskaičiuoti tuos atlikėjus, kurie jau dabar užsidirbo savo pensijai. Muzikos industrijos pasaulis yra sudėtingas, jame yra nemažai konkurencijos ir visada išlikti viršuje tikrai reikia be galo daug pastangų, laiko. Man muzika visada buvo hobis, ne darbas, ne pragyvenimo šaltinis“, – atvirai pasakoja Liepa, visada turėjusi ir planą B, ir planą C bei D.

JurArt’s nuotr./Liepa Norkevičienė
JurArt’s nuotr./Liepa Norkevičienė

Šiuo metu visą jos laisvalaikį pasiglemžia studijos ir muzika, o vos ištaikiusi laisvą minutę pasineria į skaitymą. Liepa džiaugiasi, kad abu su vyru Evaldu supranta, jog toks įtemptas metas yra laikinas ir šeimoje dėl to nekyla nesutarimų.

„Būna, moteriškai paburbuliuoju ir nosį užrietusi pavaikštau, aiškindama, kad ne, aš nesupykau, man viskas gerai, bet pasibumbi ir praeina“, – apie penkerius metus puoselėjamą šeimos židinį su humoru pasakoja moteris, pabrėžianti, kad gyvena paprastą sutuoktinių gyvenimą, kokį gyvena ir kitos poros. Jiems nesunku būti kartu, nes pirmiausia vienas kitam jiedu yra geriausi draugai, partneriai, tad, laidos viešnia juokauja, santykių griūties jiedu neplanuoja.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:47
19:28
00:40

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką