Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 27d. 17:26

Atsargiai: pavasarinis peršalimas!

Peršalimas
Photos.com / Peršalimas

Kiek kartų grūmėtės su sloga šiais metais? Du, tris, keturis? „Viskas, daugiau jokių ligų“, – žadėjote sau, žiemą tradiciškai „pašventinę“ nedrauginga sloga.

Tačiau PERŠALIMAS taip nemanė. Jis ir vėl prigavo jus – pražydus pirmosioms žibuoklėms, bėgant iš darbo su plonu palteliu ar net… gaudant saulės spindulius tetos sode, termometro stulpeliui šoktelėjus iki 20°C šilumos! Bekrykštaudami dėl atšilusių orų, užsimiršote, pervertinote po žiemos dar neatsigavusį imunitetą ir vėl peršalote.

Portalas vitaminai.lt nesnaudžia ir skuba į pagalbą, ant lėkštutės patiekdamas ne tik  penkis pavasarinio peršalimo palydovus.

5 pavasarinio peršalimo palydovai

1. Temperatūrų kaita. Ryte temperatūra vos siekia nulį, o įsidienojus prisirpsta net iki 20°C šilumos. Ką daryti? Ogi pradėti rengtis protingai – „svogūnėlio principu“. Keli sluoksniai rūbų neleis jums kalenti dantimis ankstyvą rytmetį, o popietinės saulės spinduliais galėsite pasilepinti, šiltesnį megztuką paslėpę rankinėje.

2. Skersvėjai. Ach, tas gaivaus pavasarinio oro ilgesys. Atsilapojate visus namų langus ir godžiai traukiate pražydusių alyvų kvapus. Atsargiai: tris mėnesius šiltuose rūbuose slėpęsis kūnas neatsparus net mažiausiam vėjo gūsiui.

3. Šalti gėrimai ir ledai – lengviausias būdas „pasigauti“ pavasarinį peršalimą. Nepamirškite, kad atšilus orams gerklė ypač jautri temperatūrų skirtumams. Sukaitę gaivinatės ledinėmis sultimis, o po kelių dienų „sveikinatės“ su gerklės skausmu.

4. Netvarkinga higiena. Peršalimo ligomis dažniausiai užsikrečiame kontaktiniu būdu. Daug kartų naudojamos vienkartinės nosinaitės, negeruliarus rankų plovimas ar net to paties arbatos puodelio dalinimasis su draugu – visi šie, rodos, visai nereikšmingi dalykai gali kaipmat prišaukti pavasarinių virusų draugiją.

5. Nepozityvus mąstymas. Šalin skeptiškus žvilgsnius. Juk ne veltui mokslininkai įrodė: kuo daugiau endorfino išskiria organizmas, tuo lengviau susitvarkome su ekstremaliomis situacijomis, nugalime stresus ir nepasiduodame ligoms! Atsipalaiduokite ir nusišypsokite.
 

GamtosNamai (buves vitaminai.lt)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką